Street Race Zivinice SVE SLIKE

Street Race Zivinice SVE SLIKE

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
cujte i pocujte :)
Lovov mk4 je brz, ali ipak na startovima ga je kidao kao da ima pogon na jednoj osovini a ne na obije. uvjerio sam se gledajuci i mirisuci dim iz lamele. 19ke su divnog izgleda i imaju solidne gumice na sebi, ali su same od sebe teske  i usporavaju vozilo. citav auto je bio kako je i sredjen, znaci nista se nije iz njega cupalo. e sad, sto se poznavanja Calibre tice.. hm, 1900kg je mnoooogo puno da ti itko kaze za Calibru brate.. Ipak bmw e34 (5ica koja se je proizvodila tih godina kao i Calibra) je na vagu donosila gotovo 1800kg. gdje ima sad ikakve logike i za najveceg nepoznavaoca da Calibra (auto bazirano na Opel Vectri) bude teska 1900kg? a onakav kakav je bio na natjecanju nebi me cudilo da je bio laksi od tone. imaj ti prjatelje koji znaju sve i svasta i slusaj njih. ali pametnije ti je mozda ukucati na google kad vec surfas netom. u to doba je Calibra bila najaerodinamicnije auto u serijskoj proizvodnji. s tim da je osnovni model bio nesto klizaviji kroz vazduh nego jaci modeli cisto radi manjih otvora za dovod vazduha do mashine. eto ti i taj podatak za razmisljanje. zadnja stvar.. nitko nema ovdje puno pravo da kazte da i jedan trkac nije imao mjesto na trkama! da imam auto od 50KS dosao bi da se potezem bez i malo razmisljanja, cisto da ucestvujem. ispadne da minimalni kriterij za trkanje mora da bude top model sa najmanjom tezinom.. dajte ba ljudi.ja koji volim sve vezano za automobile i smatram se strastvenim zaljubljenikom u teme vezane za to bi dosao sa nekim govancem cisto da pridodam duhu sporta i druzenja sa ljudima koji imaju slicno misljenje. barem znam da nikad u zivotu necu nikakve spojlere da iz kalupa vadim kako bi mi auto islo "brze" i imalo "vise snage" :)
sto ga i ja nakenjah sad.. jbg, izvinjavam se.
pusa
 
Član
kakva je calibra od 1900 kg jesil ti vidio da u onoj calibri nema nista... samo motor ni auspuha nema.
moj golf je 1450 kila ili nesto vise,plus sto je bio pun stvari i smeca jer sam doso s mora noc prije.
sto se tice lamele,potrosni dio,imam rezervnu.
a felge sam vec reko da nisam stigo skinuti,vremena nisam imo jer je za par sati bio sr.
a kad budem u fazonu street racea kupicu auto neko za tog ili cu prodat felge kupit golfa keca i ubacit dva motora u njeg i to je to :)
 
Član
Da rijesimo nedoumice, dodjete kod mene u Miladije, ima jedna Calibra 2.0 16V ko ona crvena sa sr, dignemo hubu, i na sasiji ima pločica na kojoj pise oko 1700kg ( i ja sam se začudio kad sam vidio kolko je teska fabrički teska ), e to sto je onaj sve počupo iz auta neznam kolko je dobio, mozda oko 1500, 1400kg
 
Legend
Sandro je napisao(la):
Da rijesimo nedoumice, dodjete kod mene u Miladije, ima jedna Calibra 2.0 16V ko ona crvena sa sr, dignemo hubu, i na sasiji ima pločica na kojoj pise oko 1700kg ( i ja sam se začudio kad sam vidio kolko je teska fabrički teska ), e to sto je onaj sve počupo iz auta neznam kolko je dobio, mozda oko 1500, 1400kg

ti meni reko 1900,al hajd nebitno,to si valjda misli na ukupnu tezinu,sa bocom od plina,muzikom,i 17" felge.
 
Član
Nexus je napisao(la):
Sandro je napisao(la):
Da rijesimo nedoumice, dodjete kod mene u Miladije, ima jedna Calibra 2.0 16V ko ona crvena sa sr, dignemo hubu, i na sasiji ima pločica na kojoj pise oko 1700kg ( i ja sam se začudio kad sam vidio kolko je teska fabrički teska ), e to sto je onaj sve počupo iz auta neznam kolko je dobio, mozda oko 1500, 1400kg

ti meni reko 1900,al hajd nebitno,to si valjda misli na ukupnu tezinu,sa bocom od plina,muzikom,i 17" felge.

ma to s bocom od plina, muzikom i 17-kama
 
Član
Pa ne pise na toj plocici tezina auta :D

Uglavnom, Dane je mjerio svoju bijelu calibru 2.0 16v, 1400 kg, sto je velika razlika od 1900 :)
 
Član
Mi se ibretili kad je rekao 1400, a kamoli toliko, ne bi ti auto sa mjesta mrdnulo :) Stvarno su 2 tone pre pre pre previse za kalibru, dzabe joj onda aerodinamika, ni s 2.0 ni s kojim vec motorom
 
aih al se lome koplja ovdje oko (viska) kilograma calibre.zar nije lakse otic na www.carspecs.com i jednostavno provjeriti,aaaa ljudi!:)

p.s. carspecs je izmisljena stranica,ne klikajte:D
 
Član
trizex je napisao(la):
Pa ne pise na toj plocici tezina auta :D

Uglavnom, Dane je mjerio svoju bijelu calibru 2.0 16v, 1400 kg, sto je velika razlika od 1900 :)


Hersteller - Opel
Autokategorie - Coupe/Sportwagen
Modell - Calibra V6
Typ - 2.5 V6
Gewicht - 1350.0 kg

evo sta sam ja nasla na
http://www.autoki.de/profile/wingstudy87/opel-calibra
 
Član
joj citam o nekakvih 1500-1900 kg.......ako je iko zagledao onu calibru ona je sva isjecena sve sto se moglo iz nje izvaditi je izvadjeno samo osnovne stvari su ostavljene,a ev RCat je izbacila koliko ima fabricki kg.!!!!!
 
Član
fabricki al v6 kalibra sa 4x4,ona je teza bar 200 300 kila od obicne,a ona calibra cini mi se da mi je neko reko da ima oko 800 kila...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top