Street Race 201m – Sarajevo 2008

Street Race 201m – Sarajevo 2008

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
IGY je napisao(la):
Bojan je napisao(la):
Ruku na srce momak je malo kasno zakočio i još ručnu digao... naravno da je bila dovoljno duga staza ne bi imao potrebu to da radi, ali još jednom potvrda da ne može svako voziti SR i da treba biti dobro dobro iskusan i oprezan.

Inače, kvalifikacije kasnile neka dva sata :S

ne osudzuj nekoga koga ne poznajes
momak vozi SR mislim vec 3 godine i mislim cak da je prosle godine bio na jednom od prva tri mjesta u ukupnom poredku u klasi 1.800 ccm
tako da momak je dosta iskusan i zna sta radi
vi ostali koji mislite da je to tako lako sjedite i vozite pa onda komentarisite

U pravu si, bio je drugo mjesto u Sarajevu, za ostale ne znam.
Ako se to njemu desilo sta se ond amoglo desiti nekome ko prvi put ucestvuje itd...neorganizovanost na nivou ocito
 
Član
Na SRCBL procitah da je navodno poceo kociti i prije cilja? I da opet nije uspio stati, zanijelo ga, trotoar, na krov pa opet na tockove?
 
Član
djavolica je napisao(la):
IGY je napisao(la):
Bojan je napisao(la):
Ruku na srce momak je malo kasno zakočio i još ručnu digao... naravno da je bila dovoljno duga staza ne bi imao potrebu to da radi, ali još jednom potvrda da ne može svako voziti SR i da treba biti dobro dobro iskusan i oprezan.

Inače, kvalifikacije kasnile neka dva sata :S

ne osudzuj nekoga koga ne poznajes
momak vozi SR mislim vec 3 godine i mislim cak da je prosle godine bio na jednom od prva tri mjesta u ukupnom poredku u klasi 1.800 ccm
tako da momak je dosta iskusan i zna sta radi
vi ostali koji mislite da je to tako lako sjedite i vozite pa onda komentarisite

U pravu si, bio je drugo mjesto u Sarajevu, za ostale ne znam.
Ako se to njemu desilo sta se ond amoglo desiti nekome ko prvi put ucestvuje itd...neorganizovanost na nivou ocito

poznatiji kao KIKERS-i amel i dzenan vozio zelenog keca nekad, inace momci koji znaju sta rade
 

IGY

Član
trizex je napisao(la):
Na SRCBL procitah da je navodno poceo kociti i prije cilja? I da opet nije uspio stati, zanijelo ga, trotoar, na krov pa opet na tockove?
gledao sa nekih mozda 50 metara sve
istina je da je malo kasnije poceo kociti, nekih 20 tak metara poslje cilja, ali isto tako moje misljenje je da je dok je kocio naisao na veliki broj na pisti, 34 a on je neka oznaka od vojske, i jedan tocak mu je kocio po asfaltu dok je drugim zakacio taj broj koji je dug nekih 3 metra, i ofarban je masnom bojom, i logicno je da ce ga to zabaciti,
a sad ne znam da li je policija koja je vrsila uvidaj primjetila to ali jasno se vide tragovi kocenja
 
Član
Ne moze se glavom kroz zid. Ne moze se nac adekvatna lokacija za 402, ajmo mi skrpat 201m, bolje ista nego nista :S a staza ni 300m duga? Da se bogdom odgodilo dok se nije nasla lokacija za 402m :S
 
Član
e jebiga vala bas!

Zao mi je momka i auta.

Znao sam da ce neko zaplatiti,jer 89metara zaustavnog puta nije dovoljno,pogotovo za malo brza auta.
Neznam samo zasto se zvala policija,to mi nije jasan dio,osiguranje mu nepokriva stetu ako je nastala prilikom nekog takmicenja kao sto je ovo.
I sta sada nakon svega ovoga?????
Jucer sam bas sa nekim pricao,da se bar izbio taj trotoar na duzini 10metara,pa u slucaju ovakvih situacija,auto bi samo otklizalo na travu,ali dzaba,ovako se preko krova prevrtalo,drago mi je samo sto momak nije povrijedzen,a nedaj Boze da se to desilo,pa mogli bi komotno zatvoriti SR scenu u BIH!!!
 
N

nenad

Bas mi je zao, al sta je drugo za ocekivati? Nikakva organizacija, danima nisu znali hoce li biti trke, pa odgodili, pa sad sve navrat-na nos, ako nemaju uslove nek se opet odgodi, jebiga, nemoze se nista nazor napraviti!
 
Član
Eh ovako,znaci momak je iskusan,na SR sceni je od samog pocetka,znaci istina je da je malo zakasnio sa kocenjem,ali ko je bio dole vidio je kraj piste koji bio namjesten kao odskocna daska,i naravno zanijelo ga,za to odskocnu dasku zakacio, i hop prevrnu se.A za nastalu stetu,placa osiguranje ili organizator,jer kako kazu organizatori svaki takmicar,gledaoc,i automobil su oisgurani,odmah poslije placanja startarine,ili ulaza.A jos da kazem danasnja trka je bila ilegalna,jer Gera nije uopste imao dozvolu za ovo odrzavanje.
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
a nedaj Boze da se to desilo,pa mogli bi komotno zatvoriti SR scenu u BIH!!!

Polako, tek je počela sezona ima još velike šanse da se nešto dogodi.
Samo mi nije jasno kako se organizatori ne boje zakonskih posljedica. Šta bi bilo da je momak poginuo ? Ajd što bi "sahranili" SR scenu, to im vjerovatno nije nešto posebno bitno ali kako se ne boje zbog sebe. Još pogotovo ako je trka kao što Chuza napisao ilegalna.
 
Član
ma sranje !!!!
jucer sam bio dole , prvo onaj put do piste uzak haos, zamal neku babu ne pokupih, ide jadna sredinom ceste misli nece ovuda nista naici !! ccc
vozili smo jucer , ne znam kako ono mogu nazvat "pistom" :)
danas nisam ni isao, imao sam preceg posla neg gledat SR 201,5 metar i tu sprdanciju, zao mi samo ove raje.
nisam informisan , jel se nastavilo vozit dalje kad je momak se prevrnuo ili je odmah prekinuto sve.......napisa ovaj momak prije da je dolazio i rekli mu odgodjeno pa....
 
ma prekinuli odmah sve,cekam dva sata u guzvi i dodjem na kapiju kaze mi covjek sto tamo radi "ne mozes pasa uci ,prevrno se momak sa golfom" :icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 
Član
Kada sam govorio o neiskustvu nisam mislio konkretno na ovog momka nego na sve koji se odluče voziti SR, da znaju da treba dobro vladati autom i poznavati krizne situacije koje se mogu desiti.

Pošto sam bio na 20 metara od nesreće, mogu tvrditi da je kasno krenuo kočiti i mislim da nije dirao ručnu da bi se zaustavio na travi.

Pri prevrtanju momak je odletio prema suvozačkom sjedištu i svi smo se "zaledili" u trenutku jer smo mislili da nije vezan, ipak odmah je izašao iz auta i dao nam signal da je sve ok...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top