Street Race 201m – Sarajevo 2008

Street Race 201m – Sarajevo 2008

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Nemojte zajebavati, svi imate primjedbe sada, a svi došli da vozite !!! Strašno mi je žao momka i auta koji je razbio, ali zato je i bio test day ili ti pripreme ili šta ja znam kako se to već zove. Svaki vozač je unaprijed znao koliko je duga staza i koje je dužine zaustavni put. Brate mili, bilo je omogućeno da se isproba staza i auto.. Ja nisam vozio iz dva razloga, prvo zato što je 201 metar, a drugo zaustavni put ( mada sam 99,9% siguran da bih zakočio bez problema )..

P.S. Nadam se da će uspjeti da nadoknade štetu Amelu...
 
Član
zamisli tragedije ja i Catto s foruma dodjemo u sarajevo i taman sto smo usli i ostavili vozilice pridjemo stazi i bub covjek se prevrne i krajjj haj kucii... jos dok smo se vracali opalio snjeg na karauli ccc nisam mogo vjerovat ocima kad sam ssnjeg kraj puta ugledo :D:D:D ubacicu sliku... a zao mi je momka al je ocito da je prekasno poceo kocit... i koliko sam vidio on u autu nije imao rucnu il mi se ucinilo... pozz nadam se da ce sljedeci bit vrjedan dolaska...
 
Član
edo_16v je napisao(la):
lov2xlr8 je napisao(la):
ne mozes nikog tuziti :)ucestvujes na vlastitu odgovornost
isto tako i publika tu stoji valjda na vlastitu odgovornost,sreca pa nije u publiku uletilo to auto...

Niko od takmicara nije potpisao izjavu da ucestvuje na vlastitu odgovornost.

bezze,mislim da je tako bilo prije,u modrici recimo.
to treba uvesti.
a ako ne to se bar podrazumijeva.

pike daj slike snijega na karauli,hjoj 6ti mjesec a snijeg na karauli,loodnica
 
Član
Evo dacu i ja svoj komentar na ovo sto se desilo...

Ne zelim da pljujem ni po kome, niti zelim da me ko pogresno shvati.
Sto se tice mene i 402SR Cupa, prvi put sam juce nastupio (vozio sam 402 Street Race, MOStretrace, Gradiska Street Race i svi su bili bolje organizovani)
Sto se tice same organizacije ovog eventa, moram reci da je PUNO bolja od dosadasnjih jer je postojala i ograda i mjerni instrumenti i fizicki su bile odvojene trake za trkanje, sto ukazuje na to da se organizator trudi da to na nesto lici, ali po pitanju sigurnosti kao da nista nije uradjeno.
Nisu bila prisutna vozila Hitne Pomoci, Policija, Vatrogasci, a bez njih se ni jedan javni skup ne moze organizovati. Nisam primijetio niti jedan aparat za gasenje pozara kraj staze!
Jos jedan propust je to sto nije postojala tehnicka komisija koja bi pregledala vozila i ustanovila da posjeduju minimalnu tehnicku ispavnost da mogu da nastupe na trci. Niko nije trazio od vozaca na uvid vozacke dozvole!

Povodom ovog izlijetanja:
Prije svega da kazem da mi je zao momka i zao mi je sto je polupao auto, ali moglo je i gore, tako da opet od dva zla ispalo je manje.
A stajao sam na cilju u boxu za vozace i gledao sta se desava. Momak je na vrijeme poceo kociti i jasno se vidjelo da koce sva 4 tocka, a kad je naisao na gore pomenuti broj na pisti tu ga je pocelo nositi, a i sam sam vozio rundu prije njega i na tom mjestu postoji blaga uvala i to ga je vjerovatno ponijelo, a govora nema da je potegao rucnu. Bocno je udario u trotoar i prevrnuo se. Opet kazem sva sreca pa njemu nije nista, jer izgledalo je strasno.
A sto se tice tog trotoara organizator ga je pomenuo prije same trke, a i sto tako je napomenuo da je obezbijedjen i de se u njega ne moze udariti. To implicira da su bili svjesni opasnosti da neko nece zakociti, a ipak su pustili vozila da se trkaju. I calibra koja se trkala samnom jedva je uspjela stati.

Ponavljam, cestitam organizatoru na naporima koje je ulozio da podigne nivo u odnosu na prosle godina, ali ipak je puno toga ostalo zapostavljeno, a pogotovo u najvaznijem segmentu, a to je sigurnost.
Nadam se samo da ce se izvuci pouka iz ovoga i da se slicne stvari nece vise ponavljato.

Toliko od mene

Mirsad Topic, AMK Gradiska
 
Član
mtopic je napisao(la):
Evo dacu i ja svoj komentar na ovo sto se desilo...

Ne zelim da pljujem ni po kome, niti zelim da me ko pogresno shvati.
Sto se tice mene i 402SR Cupa, prvi put sam juce nastupio (vozio sam 402 Street Race, MOStretrace, Gradiska Street Race i svi su bili bolje organizovani)
Sto se tice same organizacije ovog eventa, moram reci da je PUNO bolja od dosadasnjih jer je postojala i ograda i mjerni instrumenti i fizicki su bile odvojene trake za trkanje, sto ukazuje na to da se organizator trudi da to na nesto lici, ali po pitanju sigurnosti kao da nista nije uradjeno.
Nisu bila prisutna vozila Hitne Pomoci, Policija, Vatrogasci, a bez njih se ni jedan javni skup ne moze organizovati. Nisam primijetio niti jedan aparat za gasenje pozara kraj staze!
Jos jedan propust je to sto nije postojala tehnicka komisija koja bi pregledala vozila i ustanovila da posjeduju minimalnu tehnicku ispavnost da mogu da nastupe na trci. Niko nije trazio od vozaca na uvid vozacke dozvole!

Povodom ovog izlijetanja:
Prije svega da kazem da mi je zao momka i zao mi je sto je polupao auto, ali moglo je i gore, tako da opet od dva zla ispalo je manje.
A stajao sam na cilju u boxu za vozace i gledao sta se desava. Momak je na vrijeme poceo kociti i jasno se vidjelo da koce sva 4 tocka, a kad je naisao na gore pomenuti broj na pisti tu ga je pocelo nositi, a i sam sam vozio rundu prije njega i na tom mjestu postoji blaga uvala i to ga je vjerovatno ponijelo, a govora nema da je potegao rucnu. Bocno je udario u trotoar i prevrnuo se. Opet kazem sva sreca pa njemu nije nista, jer izgledalo je strasno.
A sto se tice tog trotoara organizator ga je pomenuo prije same trke, a i sto tako je napomenuo da je obezbijedjen i de se u njega ne moze udariti. To implicira da su bili svjesni opasnosti da neko nece zakociti, a ipak su pustili vozila da se trkaju. I calibra koja se trkala samnom jedva je uspjela stati.

Ponavljam, cestitam organizatoru na naporima koje je ulozio da podigne nivo u odnosu na prosle godina, ali ipak je puno toga ostalo zapostavljeno, a pogotovo u najvaznijem segmentu, a to je sigurnost.
Nadam se samo da ce se izvuci pouka iz ovoga i da se slicne stvari nece vise ponavljato.

Toliko od mene

Mirsad Topic, AMK Gradiska

u potpunosti se slazem s tobom i djelimo isto misljenje...


a sto se tice snjega :) evo slike :) nije bas bog zna jer sam vozio i sliko cak u ovom trenutku i pretico neki kombi a catto uveliko prasi ispred mene :)

 
Član
DNEVNI AVAZ

Auto-trke.jpg


Takmičar iz Sarajeva "golfom" sletio s piste
Lakše povrijeđen vozač Amer B. (24)...
08.06.2008. 16:30

Zbog udesa, ali i propusta organizatora, jučer je sarajevska policija obustavila održavanje uličnih trka u organizaciji firme "Auto Media Group" vlasnika Mirka Gerha, jer manifestacija koja se održavala na staroj pisti u krugu vojne kasarne u Rajlovcu, nije bila najavljena policiji. Organizator je također propustio da obezbijedi prisustvo ekipa Hitne pomoći i vatrogasaca, za koje se jučer ukazala potreba.

Skraćena pista

Na samom početku utrke oko 13 sati, jedan od takmičara Amer B. (24) iz Sarajeva svojim zelenim "golfom 2" sletio je u jarak na kraju staze. Automobil nije registriran i upotrebljava se samo za trke. Vozač je lakše povrijeđen i nije tražio intervenciju Hitne pomoći, ali je incident stvorio nezadovoljstvo kod ostalih takmičara, koji su nam potvrdili da se automobil prevrtao i prije slijetanja u jarak.

- Nesreća se desila zbog greške organizatora, jer pista ne ispunjava potrebe uvjete za trke. Riječ je o trkama ubrzanja na 402 metra, ali je organizator skratio pistu. Takmičari su došli iz cijele BiH, navodno je to međunarodna trka, a organizator nije imao ni dozvolu za održavanje skupa. Nama je rečeno da smo svi osigurani - kazao nam je jedan od takmičara koji su jučer bili rezignirani zbog obustavljanja trke.

Onemogućen ulaz

Ova manifestacija trebala je trajati tri dana, a obuhvatala je trku ubrzanja, Street Style i dB Race takmičenje. Organizator je u najavi naveo da se ovaj put trka ubrzanja vozi na 201 metar. Svaki takmičar je morao uplatiti startninu od 50 KM.

Pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo obavili su uviđaj, te obustavili takmičenje. Organizatori su po dolasku policije zatvorili ulaz u krug kasarne gdje je stara pista, te nisu dozvolili novinarskim ekipama ulazak, niti su željeli komentirati jučerašnja dešavanja.

Propust organizatora

- Po zakonu, organizator je dužan najaviti javni skup 72 sata prije održavanja što u ovom slučaju nije urađeno. Organizator je bio dužan da nas obavijesti i u slučaju da je imao dozvolu Općine i bez obzira što je to bilo praktično u krugu kasarne, ali se ipak radilo o javnom skupu na koji je mogao doći svako ko je zainteresiran. Oni čak nisu obezbijedili ni određene mjere kao što je prisustvo Hitne pomoći i vatrogasaca. Mi ćemo u okviru svojih ovlasti poduzeti zakonom predviđene mjere - kazao nam je Jusuf Zornić, portparol MUP-a Kantona Sarajevo.
 
Ma bitno da tom momku nije nista "ziva glava stetu namijeri, a mrtva ne moze"..

P.S. Na forumu ime spominjete od momka da se zove Amel, a vamo u avazu pise Amer, ko tu sada grijesi hehe...
 
Član
Eto toliko o dozvoli dino...
Slazem se sa mtopic-om,najbolji i najrealniji komentar do sada zaista
 
Početnik
kad smo kog toga poljubi i okreni se:

Ja prosle godine potegnem Pandom iz Sarajeva u BanjaLuku , dodjem tamo , kazu nema takmicenja , a ujutro prije nego sam kreno pito ima li a i noc prije... tako da bad luck...

svi imaju problema sa organizacijom SR evenata , kak vidite ni u HR nije bolje, Srbiji takodje.. Ovo je cini mi se prelomna tacka odakle ce se nastaviti puno bolje ili nece nikako ni biti...
 
Član
edo_16v je napisao(la):
@mtopic bas sam pomislio na tebe, dosao iz Gradiske odvozio jednu kvalifikaciju i hajd kuci

Jbg ...
Ali nisam vozio samo jednu ... vratili su mene i Calibru da ponovimo start :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top