Šta kupiti do 4 milje? Honda crx, civic, mazda 323f? MOZE LOCK; kupljena MAZDA!: D

Šta kupiti do 4 milje? Honda crx, civic, mazda 323f? MOZE LOCK; kupljena MAZDA!: D

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
RE: Honda CRX, Mazda 323F...vasa iskustva..

Kod CRX/Civica nije mcpherson naprijed,nego duple vilice,kao i nazad,sto se na cesti ogleda odlicnim drzanjem,jedino je kompliciranije za servisiranje.

Dalje,sto se tice dijelova,eo ja imam civica vec 5 mjeseci i bukvalno sve na njemu izmjenio,doduse nasao sam stranca bio dobrog na otpadu,pa sa nejga poskido dosta dijelova,ali svejedno sam mora kupiti i nekoliko novih dijelova i sve sam nasao i bez cekanja,dakle na lageru su imali u Tuzli u Edelexu,a cuo sam da ima i u Motorexu,takodje u Tz. Dakle sto se tice mog slucaja,ja nisam imao nikakvih problema sa nabavkom dijelova,ima cak i otpad u brckom sa dva civica ,tako da nema zime za mene :)

Moje preporuke sve idu na Hondu,ne znam za ostale,al ja nisam pozalio ni sekunde,naprotiv,najbolja stvar sto mi se desila otkkao sam polozio je Honda :icon_biggrin:

A i cuo si i sam za slucajeve kad neko jednom kupi Hondu,ostaje na njoj,nije bez razloga :D


E da ,zaboravio sam navesti mane,svakao skupi dijelovi,krajnica 35 km,spona 40 itd. Isto tako i nepoznavanje Hondi od strane vecine majstora.
Moram jos spomenut Honda community,dakle Hondasi su zlato :D i vecina je spremna pomoci,Esmir ti je glavni koga ces zvat ,bar u nasoj regiji kad je Honda u pitanju ;)
 
Početnik
RE: Honda CRX, Mazda 323F...vasa iskustva..

Erol, hvala puno na info, tebe slusajuci, sutra cu otici po nju :D
...ma imamo mi jos 2 auta, scirocco mi je treci i njega bi dao za hondu...
znaci, nije mi problem ni ako cekam na dijelove, imam sta vozat, cak i kompletna restauracija nije iskljucena..
izbjegavao bi da idem sa njom losim putevima i makadamom, najvise bi koristio za par krugova po gradu i na relaciji Kakanj-Sarajevo, na fakultet i nazad...znaci, ovjes uopste ne bi trpio mnogo...vise bi trpio prenos, motor i kocnice, pa me prvenstveno i zanima ta strana, a mozda i limarija, sklon sam i bliskim susretima sa drugim vozilima :D
 
RE: Honda CRX, Mazda 323F...vasa iskustva..

Limarija,svakako obrve zadnje pregledaj,one prve trunu i na vecini su otisle sem ako nisu vec verene nove ili ako nije super odrzavan.

Eo,imam negdje sliku na sta trebas pazit kad je crx u pitanju ;)




Uploaded with ImageShack.us
 
Član
RE: Honda CRX, Mazda 323F...vasa iskustva..

to su care dva kompletno razlicita auta CRX je nezamjenjiv,sto se toga tice nema auto nad hondom za uzivanja,ja sam 4 promjeno u mladjim danima,imao sam i mazdu RX7,,ako se volis igrati sa auto to je HONDA,,mazda 323F nije lose auto ali je daleko od honde,,,klasa totalno druga,,a ako lova nije problem honda100%
 
Početnik
RE: Honda CRX, Mazda 323F...vasa iskustva..

ma nisu skupe, gledao sam...prodao sam golfa za 2500 KM, sad ako siroko ode za 2 milje, bice dovoljno...

kakva je potrosnja kod njih, na otovrenom me zanima vise, ubrzigavanje i to da ne zeza, da ne bude belaja sa gorivom...
 
RE: Honda CRX, Mazda 323F...vasa iskustva..

Moja sohc d16ka trosi na otvorenom oko 6-6,5 litara,gradske srkne vec cenera,al ja nijednom dosad nisam presao 100 km da sam stedio,uglavnom je 50% gasanja,50% kruzanja,tako da i ovaj podatak za postrosnju na otvorenom mozda se moze jos malo smanjit ako se bas stedi ;)
 
Član
RE: Honda CRX, Mazda 323F...vasa iskustva..

Vrhunska su auta honde, ja sam poludeo kad je moj stari prodao svoju hondu accord 95. god za 1500e,strasno:icon_sad:
Ovu hondu: http://www.bhtuning.com/honda-accord-lx-2-0-16v-t-33199.html
A sta mislis o ovom autu, ja sam cuo jako pozitivna iskustva: http://www.pik.ba/artikal/497160/honda-prelude-2-0-ex-1990/
;)
 
Član
RE: Honda CRX, Mazda 323F...vasa iskustva..

Honda Prelude je bolja od civica i od crx ,pravo sporsko auto stablina je za nepovjerovati kod mene je bila na običnim 13 točkovima i nikad to auto nisam uspio prevrnuti ili izbaciti iz krivine a bio sam početnik prvo moje auto :icon_biggrin:
ali problem će biti održavanje djelova nema za ta prelude za razliku od civica i crx kojih ima više ,ono što se ima naručiti
je skupo a za karoseriju nema djelova
 
Član
RE: Honda CRX, Mazda 323F...vasa iskustva..

Moj favorit je definitivno ovaj model prelude: http://www.polovniautomobili.com/oglas580367/honda_prelude_bb3/
Auto je cista perverzija, samo ga je jako tesko naci, ne znam zasto ih ima tako malo:icon_confused: Ipak za njega ti treba minimum 3000e, i nesto skuplje odrzavanje...:icon_rolleyes:
 
Početnik
RE: Honda CRX, Mazda 323F...vasa iskustva..

e ova starija prelude mi se ne svidja, mislim, ne dam preko 4 milje za takvo auto...ipak sam za crx, malu i zivahnu :D

do cenera na 100 km mi odgovara potrosnja, preko ne..ipak studentski budzet, jedva i to sebi mogu priustit...jos samo da starom objasnim da je to malo i nejako auto, taman za jednog studenta :cool:
 
Član
RE: Honda CRX, Mazda 323F...vasa iskustva..

Znam kako ti je, studentski budzet je...zaj*ana stvar:icon_mad: Ganjaj nekog civica onda;)
 
RE: Honda CRX, Mazda 323F...vasa iskustva..

Hodbina je napisao(la):
to su care dva kompletno razlicita auta CRX je nezamjenjiv,sto se toga tice nema auto nad hondom za uzivanja,ja sam 4 promjeno u mladjim danima,imao sam i mazdu RX7,,ako se volis igrati sa auto to je HONDA,,mazda 323F nije lose auto ali je daleko od honde,,,klasa totalno druga,,a ako lova nije problem honda100%

Jest, ali ja sam covjeku dao link na auto jace od crx-a i civica. Ne kazem da je Honda losa, ali opet gledam covjek je spustio na 3500, znaci sigurno bi spustio i na tri jer je dugo prodaje, ali opet treba pogledati i provozati prije kupnje ;) ,a ne treba zaboraviti i da vuce korjene iz rally-a :icon_smile:
 
Član
RE: Honda CRX, Mazda 323F...vasa iskustva..

technoGeek je napisao(la):
Hodbina je napisao(la):
to su care dva kompletno razlicita auta CRX je nezamjenjiv,sto se toga tice nema auto nad hondom za uzivanja,ja sam 4 promjeno u mladjim danima,imao sam i mazdu RX7,,ako se volis igrati sa auto to je HONDA,,mazda 323F nije lose auto ali je daleko od honde,,,klasa totalno druga,,a ako lova nije problem honda100%

Jest, ali ja sam covjeku dao link na auto jace od crx-a i civica. Ne kazem da je Honda losa, ali opet gledam covjek je spustio na 3500, znaci sigurno bi spustio i na tri jer je dugo prodaje, ali opet treba pogledati i provozati prije kupnje ;) ,a ne treba zaboraviti i da vuce korjene iz rally-a :icon_smile:

ali covjek trzi CRX ili 323F,,,,,a ova tvoja to nije;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top