Sta BIH moze ponuditi EU .......

Sta BIH moze ponuditi EU .......

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ovako ljudi sta vi misliste sta bosna i hercegovina moze ponuditi Evropskoj uniji...ajmo malo opustanja .... :) bas me zanima dns sam cijeli dan razmisljao sta vi bih mogla ponuditi eu
 
Član
cevape, burek, povecanje stope kriminala, povecanje stope nezaposlenosti,jeftine pice, sponzoruse,guzonje, krkanluk...i jos mnogo toga :cool:
 
Član
hehe xD dobar odgovor...a bez zajebancije me zanima ja msm da bi bosna eu mogla ponuditi Radnu sNagu ;) i kriminalce
 
Član
kad im budemo imali nesto za ponuditi tada ce nas i uzeti ;)

kada napravimo autoput 2036 bit cemo mnogo znacajniji zbog geografskog polozaja na balkanu, ovako nas zaobilaze jer su nam putevi poznato dobri, osim sto nemam autoban :)
kriminal kada se smanji kod nas tada ce nas primiti, radnu snagu mozemo ponuditi, zimski turizam itd..mnogo toga na cemu treba raditi unaprijed kako bi uopce imali sta ponuditi, jer sada defitivno nemamo mnogo toga s obzirom na banana situacijuu drzavi...nismo ni svjesni koliko zaostajemo za modernim svijetom, i EU :cool:
 
Član
Problem je u tome sto nas vode nesposobni ljudi kojima i odgovara ovakva situacija,jer kad bi se uslo u EU onda oni ne bi mogli vise biti Hadžije i ne bi mogli krasti drzavu,odnosno nas, Dok god ovi ne sjasu s vlasti nama ce ovako biti i nikad nas ovakve nece primiti.Pogledaj samo sporednu ulicu od mosta Suade D. pa do Svrakinog,katastorofa i oni nisu bili u stanju to da saniraju,a da auto put izgrade. Dosta je njihovog zuluma vise, trebamo ih smijeniti mlad obrazovan kadar postaviti i odmah bi se to rijesilo i sa EU i sa svim ostalim kocnicama ;)
 
Član
Kako god mi imamo puno prirodnih potancijala za ponuditi...indsutrija je srušena raspadom bivše države i ratom od toga malo koristi ima...radna snaga im ne treba to već imaju u vidu Poljaka, Bugara, Rumuna...a jeftiniju radnu snagu će dobiti kada njihove firme dođu ovde jer ovde po zakonu mogu dati malu platu...oni su dobili što su htjeli naše tržište...ono što je valjalo od industrije i prirodnih potencijala i mi u EU smo samo njima trošak kroz fondove za razvoj i pomoć...zavlačiće nas još godinama raznim glupostima i fintama ;)
 
ma mogu im ponudit veliko-kalibarski metak u glavu birokratsku. Šta oni nama mogu ponuditi?
Ma nije loša ta EU, ali su pravi oni sterilni, bezdušni nezanimljivi birokrati koji se petljaju u sve živo. Dovešće velike igrače da iskoriste ono što smo mi mogli iskorisitit. Nadam se da nećemo uči dok kolko tolko ne stanemo na noge.....

a što se tiče teme, šta im možemo ponuditi?

vodu zdravu čistu. Mi je pijemo sa česme, oni iz pvc flaše.

Šume bogate i sa dobrim drvetom, oni svoje čuvaju zakonom. Kod nas po RS-u svaka šuša sjekiru pod ruku i kasapi, u Njemčakoj, Francuskoj, Austriji i itd. odsjeci drvo bez dozvole, ko da si ruku nekom odjseko (nije baš al eto hajd da pretjeram malo :icon_biggrin:).

Planine lijepe im možemo ponuditi, da stranci od njih naprave svjetksa odmarališta, njima kapital, našim ljudima levatske plate.

Oni nama mogu ponuditi: eksperte, konsultante i birokrate da nam seru kako da sve što bolje kanališemo u njihove ruke.

Malo sam prećero sa pesimizmom, ali nisam neki ljubitelj EU. Iako mi je manje mrska od Svjetske banke i IMF-a.
 
Član
ici ce ovo pod lokot brzo...

vezano za cuning, bjez ba, jos nam trebaju i eu zakoni i tuv certifikati, ne smijes sijalicu zamjenit da ne bude standradna :D :D a kod nas milina stavis felge koliko hoces brojeva vece, niko ne gleda velicinu, il sto viri van ruba, il kakve su gume, samo gas :123: :lol:
 
Član
Mi mozemo sve ponuditi,mi smo pametan narod,ali oni nas predstavljaju glupim i dosta toga mi mozemo ponuditi,kao sto ste spomenuli priodu i pridone ljepote kao sto su nase planine,rijeke,jezera itd.

Ali neko nesta ceka,pa kad njima bude odg onda cemo mi uci u EU.Kako god ovo sve predugo traje,zato samo po gasu i uzivaj u voznji dok mozes, hehheheeh;););););)
 
Član
Pogledajte Zetgeist,sve djelove,i pitanje ce biti zasto bi mi nesto nudili e-uniji,sto ona nudi nama.

Evo im jedna prigodna iz Hr

http://www.youtube.com/watch?v=WIfbKYGu2PM :icon_biggrin:
 
Član
sta im mozemo ponudit pa ima mnogo od:suma, planina, to netaknuta priroda, imamo mnogo potencijala za razvoj industrije(energoinvest, unis, soko-alminuj mostar zeljezara itd itd) pa prije nekoliko je eu zabranila uvoz sljive iz bih jer su preplavile njihovo trziste, znatel samo kolko se izveze ljekovitog bilja(ne trave),., sam medimpex ima promet od nekoliko desetina miliona €, samo kolko struje "bacimo" il damo za dzaba u hrvatsku i srbiju da bi nam je oni prodali opet, il vode koliko ima ciste, a pameti da negovorimo ima nas dosta pametnih samo to neznamo iskoristit( ja nespadam u pametne:icon_smile:),.evo primjera starimi radi u firmi koja proizvodi kuglice za lezajeve i lakse im je izvesti nego da prodaju ovdje jer nemaju neku dozvolu a u EU ti proizvodi idu za SKF(a znate ko su ovi),., a gdje je tu rekreacija tipa lov ribolov,., il splavarenje drinom neznam jestel bili al dok je ciro radioo jbte meraka, onda raftig niz neretva, una i sl,.,.
soko/alminij mostar je mescini prije nekoliko god pravio odljevke za bbs.,. a koliko je tesko samo zadovoljit taj standard,. il energoinvest izgradi po afrike,. mozemo napravit struje naovaj zeleni nacin visenego citava evropa(male hidro elektrane),.




A a sta nam EU ima ponudit hmm: pa mislim da bi se 50% ovih politicara naslo na spisku za visak radne snage, smanjile bi se ove birokratske zavrzlame( tipa cekanje za neki papir u dvadeset i kojem vijeku kada preko komp.),. donijeli bi nam garant i losih stvari ko sto su njihovi neki pederi mada ih imamo dovoljno, i dosta nekih zakona kako da stanemo kriminalu seljkluku u kraj,.,jer neznam ima nas koji tipkamo iz EU imal kod njih auta parkiranih po trotoaru ima al koliko dugo ikoliko je€ taj luksuz,( evo sad me ne zgazi auto u strosmerovoj, a kod doma armije kolona parkiranih, da ne spominjemo druge ulice, evo na dobrinji c5 tip parkira auto pred ulaz u haustor a prazan parkig nekih 200m,. kaze mrsko mu do gore ic,.,..
 
Član
Limpi je napisao(la):
ici ce ovo pod lokot brzo...

vezano za cuning, bjez ba, jos nam trebaju i eu zakoni i tuv certifikati, ne smijes sijalicu zamjenit da ne bude standradna :D :D a kod nas milina stavis felge koliko hoces brojeva vece, niko ne gleda velicinu, il sto viri van ruba, il kakve su gume, samo gas :123: :lol:

upravu si brate ...ali treba malo i opustanja vidis ovde ima svako svoje neko misljenje i kako bi on nesto uradio
 
Član
slazem se sa limpijem oko tih standarda,,najbolje je konstantno ulazenje u EU..ovde se moze cijepati koliko hoces dok tamo nemozes ,,mislim mozes ali ako te uhvate platu iskeširaš za kaznu:123:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top