Slaba vuća ...

Slaba vuća ...

Član
Pozz ...

U pitanju je Audi A6 98 god. ... s obzirom da je motor 2.5 TDI V6 po meni ima slabu vucu i ubrzanje .... tek nesto bolje osjetno je oko 2000 obrtaja i dalje ... zanima me razlog, odnosno dali je neko imao ovih problema .... ja licno sumnjam na katalizator ... mislim da je mozda zapusen i sl. i jos me zanima na ovom autu kada se po pravilu " pali " turbina ... ( do nje nije jer je ova reparirana .... ) ??
 
Super Moderator
Nije taj auto nesto posebno prebrz ne trebas puno ocekivati i starija je masina pa ima vecu turbo rupu..toliko se ja sjecam dok sam vozio 2.5tdi i tek pocinje preko 2000 da se vrti
 
Član
allroad je napisao(la):
Nije taj auto nesto posebno prebrz ne trebas puno ocekivati i starija je masina pa ima vecu turbo rupu..toliko se ja sjecam dok sam vozio 2.5tdi i tek pocinje preko 2000 da se vrti

znaci da je to u principu normalno ... on ide ekstra na vecim obrtajima ali stert je kritican ...
 
Član
vidi šta kaže dijagnostika, možda ti je maf senzor loš, a skidanjem katalizatora ces svakako dobit nesto bolji odziv na gas
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
vidi šta kaže dijagnostika, možda ti je maf senzor loš, a skidanjem katalizatora ces svakako dobit nesto bolji odziv na gas

ma bio na diagnostici zbog ABS-a ... nema nista osim alarma za ABS ... 206000 orginalna kilometraza ... extra stanje auto ali po meni slabo ubrzava tj. spor start ...
 
Član
stilist je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
vidi šta kaže dijagnostika, možda ti je maf senzor loš, a skidanjem katalizatora ces svakako dobit nesto bolji odziv na gas

ma bio na diagnostici zbog ABS-a ... nema nista osim alarma za ABS ... 206000 orginalna kilometraza ... extra stanje auto ali po meni slabo ubrzava tj. spor start ...

pa ništa onda, ako dijagnostika ne prikazuje grešku nikakvu , vidim na VCDS-u je rađena dijagnostika, i ona nece slagat , mislim ono da ne prikaže neku grešku.
skini taj katalizator i to bi bilo to ;)
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
stilist je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
vidi šta kaže dijagnostika, možda ti je maf senzor loš, a skidanjem katalizatora ces svakako dobit nesto bolji odziv na gas

ma bio na diagnostici zbog ABS-a ... nema nista osim alarma za ABS ... 206000 orginalna kilometraza ... extra stanje auto ali po meni slabo ubrzava tj. spor start ...

pa ništa onda, ako dijagnostika ne prikazuje grešku nikakvu , vidim na VCDS-u je rađena dijagnostika, i ona nece slagat , mislim ono da ne prikaže neku grešku.
skini taj katalizator i to bi bilo to ;)

ma radio danas i u bihamkovom centru .... isto sve ... samo ABS ..
 
Super Moderator
Snimi neki clip da vidimo kako to ubrzava. Kad krene dobro mozes li ga do 5000 navuci bez problema? Jer obicno kad na 2.5 krenu kvarovi neki obrtaji stanu prije 3000/min. Ja sam s jednim imao taj problem
Oni dobro idu na vecim brzinama ono kad ides 100 pa trebas prestici i tako, a 0-100 oni nisu nesto specijalno brzi
 
Član
allroad je napisao(la):
Snimi neki clip da vidimo kako to ubrzava. Kad krene dobro mozes li ga do 5000 navuci bez problema? Jer obicno kad na 2.5 krenu kvarovi neki obrtaji stanu prije 3000/min. Ja sam s jednim imao taj problem
Oni dobro idu na vecim brzinama ono kad ides 100 pa trebas prestici i tako, a 0-100 oni nisu nesto specijalno brzi

ma ide on do 5000 bez problema ... samo je start problem ... mozda je to i zbog tezine ...ali ja mislim da je katalizator jer cudno mi , ni u kojoj situaciji nema dima ...
 
Član
Pa i u mene ne povlači ispod 2000 nešto... A ti možda previše očekuješ, ali ako vuče preko 2000 dobro onda nema šta da te brine, možda mu je to jednostavno turbo rupa, velika turbina pa treba vremena da se zavrti...

Turbina ti konstantno radi, samo zavisi od izduvnih gasova koliko će se brzo okretati tj. koliki će pritisak nabijat.. naravno što je više gasa više je izduvnih i više pritiska turbine...
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
Pa i u mene ne povlači ispod 2000 nešto... A ti možda previše očekuješ, ali ako vuče preko 2000 dobro onda nema šta da te brine, možda mu je to jednostavno turbo rupa, velika turbina pa treba vremena da se zavrti...

Turbina ti konstantno radi, samo zavisi od izduvnih gasova koliko će se brzo okretati tj. koliki će pritisak nabijat.. naravno što je više gasa više je izduvnih i više pritiska turbine...

pošto vidim da 2.5 TDI dobro poznajes, sta mi predlazes po tebi, da li da skinem katalizator ili ne ??
 
Član
stilist je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
Pa i u mene ne povlači ispod 2000 nešto... A ti možda previše očekuješ, ali ako vuče preko 2000 dobro onda nema šta da te brine, možda mu je to jednostavno turbo rupa, velika turbina pa treba vremena da se zavrti...

Turbina ti konstantno radi, samo zavisi od izduvnih gasova koliko će se brzo okretati tj. koliki će pritisak nabijat.. naravno što je više gasa više je izduvnih i više pritiska turbine...

pošto vidim da 2.5 TDI dobro poznajes, sta mi predlazes po tebi, da li da skinem katalizator ili ne ??

Ne poznajem uopšte.. ovo su samo predpostavke da ne mora odma biti da auto nije uredu ;)
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
Pa i u mene ne povlači ispod 2000 nešto... A ti možda previše očekuješ, ali ako vuče preko 2000 dobro onda nema šta da te brine, možda mu je to jednostavno turbo rupa, velika turbina pa treba vremena da se zavrti...

Turbina ti konstantno radi, samo zavisi od izduvnih gasova koliko će se brzo okretati tj. koliki će pritisak nabijat.. naravno što je više gasa više je izduvnih i više pritiska turbine...

Tacno.
I sto je katalizator losiji, manja je razlika pritiska jer je veliki pritisak i poslije turbine prema katalizatoru, tako da ce turbina sporije da vrti.
 
Top