Slaba vuća ...

Slaba vuća ...

Član
Mislim da ovaj Audi ima dvije sonde, prije i poslije kat-a, ne znam koliko je dobro skroz skinut kat, jedino da ga zamjeni novim... Tako je u mene bilo na TD-u, poslije skidanje kat-a se dosta više turbina čula (zviždala što bi se reklo)...
 
jesi li gledao EGR ventil..on ti je do 2000 rpm..(ako ti je bas bas lijen ispod 2000)
ali kao sto rekose on nema neku snagu do 2000 (slicno kao i 1.9 TDI,cak i znatno manje) tek preko dvije osjeti se ogromna razlika
i zbilja nije auto napravljeno za neka jaca ubrzanja do 100..vec njegova snaga tek se istice preko 100 km/h
ja sam vozio pola godine audia a6..2000 g 110kw na kojem je bio skinut katalizator(švercerska posla) i nije bilo nikakvih problema- potrosnja nekih 8 kombinovano (kad se ne gasa)
a prije toga sam vozio jednog- NIJE MOGAO PRECI 2000RPM UOPSTE :D magistrala u 6. ..120 km/h na 2000 rpm i kapak :D (vjeorvatno MAF senzor bio problem)
 
Član
black__anegllll je napisao(la):
jesi li gledao EGR ventil..on ti je do 2000 rpm..(ako ti je bas bas lijen ispod 2000)
ali kao sto rekose on nema neku snagu do 2000 (slicno kao i 1.9 TDI,cak i znatno manje) tek preko dvije osjeti se ogromna razlika
i zbilja nije auto napravljeno za neka jaca ubrzanja do 100..vec njegova snaga tek se istice preko 100 km/h
ja sam vozio pola godine audia a6..2000 g 110kw na kojem je bio skinut katalizator(švercerska posla) i nije bilo nikakvih problema- potrosnja nekih 8 kombinovano (kad se ne gasa)
a prije toga sam vozio jednog- NIJE MOGAO PRECI 2000RPM UOPSTE :D magistrala u 6. ..120 km/h na 2000 rpm i kapak :D (vjeorvatno MAF senzor bio problem)

danas sam malo istrazivao ... na auto putu ispod 2000 onako ... ali preko , leti .... odlucio sam da katalizator ne diram .... mirim se sa tim da je auto tezak i lijen do 2000 ali preko toga extra povlaci .... 200 km/h bez problema ... i po dolasku nazad u garazu podignemo ga na dizalicu i primjecujem da od nekud izbija malo ulja ili uljne pare koja se slijeva na alternator ... negdje iznad alternatora ... po meni kao da nije dobra zaptivka za šipku ... sada imam i taj problem .... i jos rece mi danas jedan covjek da ako alternator slabo puni tj. ako je napon ispod 14 V da tada ABS nece da radi ... s obzirom da ja imam i taj problem mjereci sam utvrdio da mi je punjenje 13.6 V sa ukljucenim svjetlima i klimom ... da li bi to mogao biti uzrok zasto ABS ne radi i dali je neko vec imao problem sa gubitkom ulja na cjevcici od šipke za mjerenje nivoa ulja ... i konstantno me buni zasto nema dima ni kad ga ložim ... ( !!!??? ) :)
 
Član
ako imas fap ili dpf filter neces tako lako vidjeti dim,
evo mali text
Zbog niže norme pogonskih goriva, uvjeta gradske vožnje, korištenja neadekvatnog motornog ulja filter nije u stanju da se regenerira u uvjetima vožnje. Nastavite li voziti u tim uvjetima filter će se nastaviti puniti čađom, doći će do povratnog pritiska i oštetiti će motorno ulje a moguće je da se ošteti i turbina.
 
Top