Sinula mi neka ideja

Sinula mi neka ideja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ej..ljudi...sinula mi neka ideja...blago vama punoljetnim vi mozete auta da tjunirate...a sta ostade na nama maloljetnim.....meni je naumpalo nesto ludo...da kupim bicikl s otpada i da ga sve fino odradim..skoro pa ko auta....i da imam jos neko podrucje za vako ovo sto nije auto...a ja uskoro pocinjem projekat...pa bi volio da vas obavjestavam...i da mi date neku ideju.....sta mislite o ovome...jesam li lud totalno????....i molim neku podrsku...
 
Član
Taaky je napisao(la):
blago vama punoljetnim vi mozete auta da tjunirate...

:lol::lol:
jaro,treba dosta vise od 18 godina da tuniras auto:D
sto se tice bajsa,vidi sa clanom Trozic,on je radio bajs,ima negdje i tema,otidji na njegov account i vidi teme koje je postavio;)
meni je extra ideja:icon_smile:
 
Član
znam jarane....ja ludim za ovim odavno....pa cu prvo da pocnem...sa biciklima....pa za jedno 4 god abd bice auto i od mene ovde....jedan cvrka mocna ....hehe ....podrzite me malo sad
 
BHT Ovisnik
to sam ja prijatelju poceo prije neko vrijeme,znaci zbavio sam samo kostur bicikla,fino vapom skinuo naljepnice sto je bilo,malo osmriglo sto je potrebno pa sve dio po dio sastavljaj,na njemu je bilo ponesto djelova al sam poskidao,skinuo stare kocnice sto su dolazie sa 2 sajle,zamjenio novim,gume nabacio stare sa drugog bicikla,dugo mi trebalo da nađem kocnice,nisam bio financijski dobar,sad mi jos ostalo da nabacim nove mjenjace na biciklo,znaci od kineskog sranja nekog sam napravio talijana,sve shimano postavljo,samo mjenjaci fale i masinica dole ce druga bit,evo kakav je sad
http://img152.imageshack.us/img152/4914/dsc00750r.jpg
dok to sastavljam fino vozim ovo
http://img152.imageshack.us/img152/1244/kopijaod17012009210.jpg
al to sto sastavljam je samo za duze relacije po asfaltu kad negdje idem(po 30km nekad),jer sa ovim drugim su jako dobri montozeri pa umori u putu,mada je udobno:icon_biggrin:

vama sto imate auta je mozda smijesno,al meni je to zanimljivo,do auta se time tjesim:icon_smile:
ako ti trebalo kakvih savjeta trebalo reci,i ja razduljih ovdje

btw ako sastavljao sve od novih djelova trebat ce ti minmalno 200-230km ako ces kvalitetnije talijanske djelove stavljat,ja ovo drugo crveno biciklo redovno odrzavam,pa kad se malo neki djelovi istrose valjaju i dalje,al ih ja zamjenim i ostavim u supu,pa sam nesto i iskoristio sada
 
Član
auu strahota ti je biciklo...ja imam vako slicno kao ti ovo drugo...za duze relacije...ja sa rajom isto obidjem po 50 km na dan ...odem do vakufa iz bugojna....a biciklo mi je drama bar za mene....marka je capriolo ....a ja sam stavio shimano brzine ....zmigavce...kad zakocim svjetli...prednje svjetlo...brzionomjer..gume bas kvalitetne trayal....i stavio ono od upaljaca dole navece da svjetli...to mi naravno privremeno...dok ne uzmem led diode ...al ih jos nisam nigdje nasao..i neznam kako da ih spojim...sutra postavim slike...od bicikla da vidis....tvoje je meni extra...mozda ti se moje svidi...usput koliko imas god pa se to tjesis do auta....hehe ,,,,ppoizzz
 
BHT Ovisnik
tek ce sad 17:icon_mad: mi znamo kad je fin dan od mostara napravt krug do međugorja,citluka i slicno,vidis ja sam na svoje crveno biciklo stavio dinamu na prednji tocak,pa koja je to komplikacija,biciklo je novije,znaci nema ostavljeno za dinamu,a moja prednja viljuska je malte ne vise od duplo sira od standarnih,pa sam to stegom pravio i onda trakom,samo sto sam traku kasnije ljepse stavio neg na slici
http://img152.imageshack.us/img152/7655/slika237.jpg prije su bile plave diode pa sam uzeo pravo svjetlo,izvadio iz svjetla za bic baterije te spojio na ovo
http://img152.imageshack.us/img152/1249/slika281.jpg
pre pre zadovoljan sam,svijetli kao na skuteru jbt,ja sam mislio nece dobivat snage,al na 15km/h svijetli kao sa svim baterijama,a prii 50km/h radi,nece da crkne,bar nije ovo pogodine

ako te bilo sta zanimalo reci,imao sam i ja muka sa slaganjem,pogotvo sa izbacivanjem prednjih zupcanika
 
Član
ev moj bajk,tacnije burazov,bio je moj dok mi nije bio obijen podrum,pao ormar na njega,pukao stel (kostur,ram),vareno par puta,nije moglo izdrzat moju tezinu...vozen 5 godina,manje-vise svaki dan,ukoliko nije snijeg(i po kisi) nekih 30-40km,visio na njemu...zao mi,al mi se nije davalo 1000KM za novi,a trebao polagat par mjeseci nakon sto se desilo to s bajkom....
slikano telefonom:icon_smile:

manje-vise ovakav
bike01.jpg
 
Član
Imam i ja dobro biciklo... bash bruku placeno, oko 1000 dolara (poklon:D):icon_eek: . Rucni rad marke cannondale i dobro me sluzi... Mozda ga na jesen nekad i rasklopim i "natuniram", al otom potom.

Samo udri care, nadji sebi hobi;)
 
Član
samo spusti i zatamni:lol::lol::lol:


podrzavam te jarane ... ja sam isto bicciklo sredjivao ...sve naljepnice skinuo i plastificirao ga stari .... jos mu stavio neke sijalice ko neoke ma sok pravi ,muzika na mp3 :lol:
 
Član
ja sam prije furo stalno biciklo...bas ono ljeti nisam silazio s bicikla...neki me smatrali budalom hahahah...:p
uglavnom, nabavio McKenzie biciklo za 200 KM polovno...biciklo je top, nisu oni jeftini mekani amortizeri, nego bas pravi, tvrdji, pravljeni da izdrze veliku masu...
kocnice nisu diskovi, ali su prejake, bas kopaju...neka isto marka poznata, al se sad ne sjecam...
jbg, ja kako polozi, ne sjedo kako treba na biciklo, tako da sam malo zapustio...
zato, za par dana, uzimam ga ponovo, cistim malo, dovedem u red i vozanje dok ne krenu kise :D

tako da, samo ti drug naprijed, ako nemas vozacke, to nije nista cudno...ulazi u njega kolko mozes, da te sluzi, da se mozes zaputit gdje hoces...
 
Evo da se i ja pozalim malo.Nije off,ipak se radi o biciklima.

Naime,kupio ja bajk (iako sam imao vec 2 god polozeno,pak obozavam bajk vozikat,sto kondicija,sto jednostavno volim ljeti zapicit na dva tocka;) i odradjivat silne dionice)

Enivej,kupim ja tako bajk u augustu prosle godine,capriolo pogonia,445 KM

i412813_1ggg.jpg


Stvarno bio jebacki bajk,lijepo izgledo,kocnice bile bruka dobre,iako nisu diskovi,nego obicne V kocnice,amortizer bio fino tvrd,ali odradjivao svrhu,ma super bajk,ja ga mazio,pazio,ali zaista,preko zime ga garazirao i konacno docekam proljece,krenem opet ovih dana odradjivat kilometre i u utorak uzmem ja rasklopim ga citavog,ocistim lanac ono maksimalno,skinem svu onu prasinu sa njega,podmazem ga,kocnice malo utegnem,ustelam masinicu jer se malo pojebale brzine,uglavnom oduzeo mi bar 5 sati taj sport i pazi sad ovo,odem po auto u cetvrtak,bio kod limara (zna faya pricu),otvorim garazu,kad imam sta vidjet UKRALI MI BAJK!!!

eeee psovo sam sve sto sam mogao i to cak mislim da znam i ko mi ga je hapio,cigo jedan koji se moto taj dan oko garaze,odem na policiju,kazu oni "znamo ko je,ludjak lik,ne mozemo ga uhvatit",vako nako,uglavnom lik je stvarno za ludnice,cuo sam prica o njemu jbg,stariji frajer,oko 28 godina.Sto je najgore ne mozes majmuna nac nikad,a i da ga nadjem sta cu,cigani su to,jos meni ciganluk kilometar od stana,samo mi treba da strepim kontantno kad ce me pojest mrak.
E totalno sam razocaran,volio sam bajk taj u pm,jos sam imao 6 mjesec garancije jos,ma strahota.Sad ganjam da ustedim sta pa uzet neki od 100 km polovan,pa cu ga moram malo "tJunirat",uglavnom eto pozalio sam vam se,sjebada teska.E znaci bicikl bio malte ne nov,cuvao sam ga maksimalno.Joooj ***** ti sve!

Peace,I'm out!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top