Sharp LCD

Sharp LCD

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
drug skoro u tuzli bio neki lcd šarp na sniženju 550km i moj kolega kupi imao isti problem mijenjao 2-3 puta i ništa nema veze zemlja okruženja za analogne programe nakraju je on kupio resiver za dig. programe kablovske tx-tv i tako riješio problem analogne nikad nije uspio programirati dolazili ljudi iz kablovske ništa dolazili neki serviseri ništa
 
Član
zatvoraš je napisao(la):
drug skoro u tuzli bio neki lcd šarp na sniženju 550km i moj kolega kupi imao isti problem mijenjao 2-3 puta i ništa nema veze zemlja okruženja za analogne programe nakraju je on kupio resiver za dig. programe kablovske tx-tv i tako riješio problem analogne nikad nije uspio programirati dolazili ljudi iz kablovske ništa dolazili neki serviseri ništa

Mozes li kako provjeriti koji je model u pitanju??Ako je ovaj isti da vratim ovo smece.Ovaj je bio 650km.A ne pada mi napamet uzimati jos uz njega resivere i slicno,kad vec ima u sebi sve to.Vraticu nek vrate pare i gotovo.
 
Član
morat ću ga pitati za model znam samo da je 32" on se nervirao oko toga i ovi mu iz kablovske preporuče resiver i njeg plati oko 100km i sad zasad radi tako
 
Član
adams je napisao(la):
ovako.. najbolje ti je onda da nazoves nekog servisera i pitas...imas uz lcd si dobio ja mislim i neki spisak ili broj ovlastenog/ili ovlastenih servisa pozovi i trazi nekog majstora, ovako mozes bezze vrijeme gubiti ponetu bezz :) idi direktnim putem nazoves servis i kraj price:icon_biggrin:

Ma zvao sam ja tri servisa,i ovlastenog uvoznika Stanića,potrosio racuna i racuna,pa niko ne shvata ozbiljno.vecinom se svi odgovori svode na to da vidim tamo gde sam kupio.A oni neznaju nista.Cak kazu mozda je do crijepa,ili je mozda do koruge,toliko o uslugama kod nas :icon_mad: :icon_mad:

zatvoraš je napisao(la):
morat ću ga pitati za model znam samo da je 32" on se nervirao oko toga i ovi mu iz kablovske preporuče resiver i njeg plati oko 100km i sad zasad radi tako

Ajde pitaj ziv bio,ako je isto da imam neke argumente prilikom vracanja.Ako budem morao i resiver uz njega radije ga zapalim.Imam neki stari tv samsung,hvata sve zivo i digitalne i analogne,a ovo nece :icon_mad:
 
Član
zatvoraš je napisao(la):
sad sam ga zvao nije kod kuće a kako se sjeća trebao bi da je ovaj model lc32d44u

Ok,hvala na trudu,vidjecu sta cu,uglavnom pri kraju sam sa strpljenje.Ako jos neko ima kakvo iskustvo ili savjet :icon_smile:
 
Član
Bas googlam o ovom modelu i jako mi se dopada, ima sirok spektar podrske standarda, ali nigde nisam video da podrzava analgonu televiziju... Ja sam imao Panasonicovu plazmu koja nije imala podrsku analogne televizije dok je omogucavala reprodukciju svih mogucih i nemogucih medija i formata.
Mislim da je sve u redu sa TV-om, samo je prevaziso balkanske standarde. :D
 
Član
deez je napisao(la):
Bas googlam o ovom modelu i jako mi se dopada, ima sirok spektar podrske standarda, ali nigde nisam video da podrzava analgonu televiziju... Ja sam imao Panasonicovu plazmu koja nije imala podrsku analogne televizije dok je omogucavala reprodukciju svih mogucih i nemogucih medija i formata.
Mislim da je sve u redu sa TV-om, samo je prevaziso balkanske standarde. :D

I meni se jako svidja ovaj tv,trenutno gledam satelit i odlicna slika.Ima i analogne,ima i opcija pretrazivanja analognih kanala,znaci podrzava,pitao sam i u par servisa.Ali nece nista nadje :icon_sad:
 
Član
@ Brane na pm sam ti poslao poruku pa cemo tamo , samo mi dostavi podatke koje sma pitao
 
Član
Imao sam sličan problem na Philipsu. Meni nije nudio mougćnost traženja digitalnih kanala. Problem je bio što je kod prvog paljenja tv izabrana neka od zemalja bivše juge (u kojoj nema digitalnog signala). Naknadno sam ušao u neki skriveni meni (kombinacija nekih tipki na daljincu) i resetovao ga. Prilikom ponovnog podešavanja izabrao sam njemačku i od tad sve radi ok.
Kod tebe bi mogao biti problem ako je recimo izabrana njemačka a oni su davno prevazišli analogni signal, lupam al možda ima smisla :icon_smile:
 
Član
mumi80 je napisao(la):
Imao sam sličan problem na Philipsu. Meni nije nudio mougćnost traženja digitalnih kanala. Problem je bio što je kod prvog paljenja tv izabrana neka od zemalja bivše juge (u kojoj nema digitalnog signala). Naknadno sam ušao u neki skriveni meni (kombinacija nekih tipki na daljincu) i resetovao ga. Prilikom ponovnog podešavanja izabrao sam njemačku i od tad sve radi ok.
Kod tebe bi mogao biti problem ako je recimo izabrana njemačka a oni su davno prevazišli analogni signal, lupam al možda ima smisla :icon_smile:

Hvala drug na savjetu,ali pokusao sam ja sve zemlja pa nista,ni analogno ni digitalno,imaju sve opcije,odradi on pretrazivanje koje traje 5-10min,ali ne nadje nista,u tome je problem.Stavio sam bio i hr,i sl,i srbiju,i njemacku,italiju... nista :icon_mad:
 
Član
Bilo bi ti sad super da imaš neki stari video player, dvd player ili slično koji ujedno funkcioniše i kao resiver kanala :)

Dakle, opcija da kupiš neki jeftini dvd player i slično sa mogućnostima reprodukcije analognih i digitalnih kanala i to je to ili da jbg vratiš TV i uzmeš neki 'standardizovan' za našu vukojebinu :D
 
Član
ibizasa je napisao(la):
Bilo bi ti sad super da imaš neki stari video player, dvd player ili slično koji ujedno funkcioniše i kao resiver kanala :)

Dakle, opcija da kupiš neki jeftini dvd player i slično sa mogućnostima reprodukcije analognih i digitalnih kanala i to je to ili da jbg vratiš TV i uzmeš neki 'standardizovan' za našu vukojebinu :D

hehe,vukojebinu.Ali podrzava digitalne signale i analogne,ali ih nece nadje.a ako cu jos nesto uz njega uzimati radije ga bacim u smece. :cool:
 
Član
Jos neko sa predlogom??? :icon_question:

Ajmo ljudi pomagajte,izludicu :icon_mad: :icon_mad: :icon_mad:
 
Član
Kada si vratio prvi,dali su prodavci testirali i jeli ok bilo kod njih?
Ako nije onda oni nemaju pojma sta prodaju, nije Sharp kriv nego uvoznici!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top