set kvacila golf 5 - kvar poslije predjenih 4 300 km

set kvacila golf 5 - kvar poslije predjenih 4 300 km

Putovanja.ba
Administrator
Za iste pare si mogo i u ovlastenom servisu sa garancijom odradit, ali svi bjeze od te opcije sto me zaista cudi
 
Član
Za iste pare si mogo i u ovlastenom servisu sa garancijom odradit, ali svi bjeze od te opcije sto me zaista cudi

Ako ces iskreno ovlasteni servis nije nista bolji od normalnih servisa koji nisu ovlasteni jer ja kad vidim koji majstori tamo rade i kako rade vala to je smijesno :) u medju "boljem" ovlastenom servisu (necu da navodim koji je) upalise covjeku auto a nisu zavrnuli uopste filter ulja i ulje okupa haubu, motor pa cak i plafon i vlasnik auta ih pita "a je li to tako ide" hahaha to je naravno od zajebancije pitao jer nije mogao vjerovati, onda plastike vezane zicom, ugradjivanja repariranih dijelova kao pod originalna, onda prosipanja, onda kad stojis pored njih a oni rade, nervozni nikakvi tjeraju vlasnike da idu u cekaonu sjediti da nisu pored auta da gledaju sta oni rade i slicno... Nisu bas ovlasteni servisi nesto exstra, veca su oni bagra od ovih obicnih servisera, garancije isto tako vrijede samo na papiru, a da treba sta raditi cisto sumnjam da bi ti veci kvar priznali, ogradili bi se oni i na kraju bi ti bio kriv sto se to desilo i morao bi opet placati... Na kraju krajeva ovlasteni servisi imaju knjige zalbi koje stoje na stolu ako imaju cekaonu i slicno, bar ovdje gdje sam ja bio, i to je smijesno koliko i kakvih sve prituzbi ima tu...

Trebas naci majstora koji je posten i koji nije prevarant i samo kod jednog odrzavati auto i to je to, saranja i odrzavanja auta u vise servisa nije dobro, ako odrzavas odrzavaj kod jednog i to je to. A ne kao vecina sto radi kod jednog mijenja remenje, kod drugog samo plocice i istne kvarove, kod treceg ulje jer je besplatno mijenjanje ako kupis kod njega i slicno...
 
Putovanja.ba
Administrator
Iskreno. Nisi bas neke argumente iznjeo. Sve je to rekla kazala :) Ja licno radio sa vise i nikad nisam imao problema. Ljude koje sam posavjetovao da ipak odu u ovlasteni su bili zadovoljni. Razlika u cijeni je minimalna, a opet imas neku garanciju ili papir, imas se kome i zalit. A evo sta kolega moze sad? Ko mu je prodo dio reci ce ne valja ti majstor, majstor ce ti reci nevalja dio.
 
Član
Nije to rekla kazala jer sam ja bio tu u ovlastenom tom kad su prodavali original a ono originalna reparirana pumpa, ja sam tom autu sto su zaboravili zavrnuti filter prao motor, ja sam citao knjigu zalbi, ja sam im vozio auto na reklamaciju koje je kupljeno u skodi a oni su ti koji trebaju da uvaze reklamacije, koju su jedva uvazili jer nisu vise mogli da petljaju i da vicu to tako treba biti, to tako radi...

Uradis kod njih servis zupcastog, ode ta njihova reparirana pumpa preskoci remen i skrsi ti motor, ovu ventili, ti odes kod njih a oni ustanove da je do pumpe i kazu garancija na pumpu izvoli novu pumpu :p a ko ce pokriti troskove motora? pa imas garanciju na pumpu evo ti nova pumpa i onda haj se ganjaj na sudu i placaj sudske troskove jos o_O oni sebe ograde kako hoce.
Jos jedna primjer gdje je gdje se raspala vodena pumpa reparirana i preskocio zupcasti na golfu 4 1.4 16V i porivilo ventile. Kad se auto rastavilo ustanovilo se sta je uzrok, onda se nasla stara uljna pumpa neka vi zovnuo se vlasnik auta i prosulo se covjeku prica kako se to desilo jer mu je zatajila vodena pumpa :banghead: i covjek je naravno povjerovao tome i platio ptroskove sve i tako 90% ljudi nema pojma sta oni pricaju jer blage veze nemaju od motora i mogu im prodati sta hoce a 10% zna i zna da mu ne mozes prodavati maglu ;)
Ovo nije rekla kazala jer sma bio svjedok tome dok serastavljao taj golf i stojao kad je covjek dosao da se vidi... Oni sebe lako ograde...
 
Poslednja izmena:
Član
Ja sam svjedok da su žicom vezali plastike jer su pogubili žabice, u ovlaštenom Opelovom servisu.
 
Član
Iskreno. Nisi bas neke argumente iznjeo. Sve je to rekla kazala :) Ja licno radio sa vise i nikad nisam imao problema. Ljude koje sam posavjetovao da ipak odu u ovlasteni su bili zadovoljni. Razlika u cijeni je minimalna, a opet imas neku garanciju ili papir, imas se kome i zalit. A evo sta kolega moze sad? Ko mu je prodo dio reci ce ne valja ti majstor, majstor ce ti reci nevalja dio.
ajd druze molim te samo nazovi i pitaj koliko je originalni set kvacila za golfa 5 tdi pa ces vidjeti cijenu....
 
Član
sa ugradnjom oko 2000 KM pitao ja neki dan...
a gdje si kupio ti set zamajca sa lamelom? koja je marka i koliko para?
 
Putovanja.ba
Administrator
Chip nije skup, rezervni dio skup :)

Nemam vise komentara, zao mi je sto ti se to desilo i da rijesis sto bezbolnije.
 
Član
Slažem se sa ovim što je napisao RS TURBO. I u ovlaštenim servisima rijetki su majstori koji dobro rade svoj posao. Mislim, urade to svi oni manje više ok, ali preko volje...ili je gazda u kreditima pa ih goni da što više rade ili puno rade a mala plata...nezadovoljan radnik teško da može biti dobar radnik. Dobar i pošten majstor je rijedak dana, ovlašteni ili avlijaner...
 
Član
sa ugradnjom oko 2000 KM pitao ja neki dan...
a gdje si kupio ti set zamajca sa lamelom? koja je marka i koliko para?
vec ti je odgovoreno kod zoke sam kupio 950 komplet i majstor 50 KM marka sachs a majstor sto radi na tehnickom u velesicima mi odrzava auto,i bas zvao ovog prodavaca kaze ako je do lamele slobodno vrati,imas pravo na reklamaciju,inace godinu dana je garancija
 
Član
zasto?zamajac mijenjas kad cujes da drobi,da bruji,zvecka,ne znam kako da ti opisem zvuk,meni da nije lamela proklizavala vjeruj ne bih ga dirao dok se ne raspadne :D
 
Top