set kvacila golf 5 - kvar poslije predjenih 4 300 km

set kvacila golf 5 - kvar poslije predjenih 4 300 km

Član
Prijatelju imam skoro isti problem na golfu 4 . Prije 9000 km sam zamjenio komplet set kvacila zamajac lamela potisna i druk . Auto mi je isto cipovano i lamela mi drzi perfektno kao i stara . Ali ja kao da osjeti da opet zamajac ne valja ili sam vise sebi to umisljam . Ali izgleda da stvarno nasi djelovi sto ih kupujemo su nizasto !!!
hmmm kako osjetis da zamajac ne valja?meni je zamajac super,ne cuje se,ne kucka,itd itd,za razliku kad je stari bio kad radi na leru zvoni ko da lupas po loncima :) inace kad sam stari skinuo zamajac,msm ne ja nego majstor,zakovao je skroz bio....a sad je novi zamajac ok,bar se nista ne cuje,ne trese nema nikakvih vibracija na mjenjac itd itd...samo sto osjetim da lamela proklize,trecom i cetvrtom brzinom...
 
Član
to je bas katastrofa jbt, das 8-9 stoja i crkne za 10K... tacno ne znam sta bi uradio da mi ode zamajac...
ma druze set kvacila sam platio 950 KM i majstor za ruke mi uzeo 50 KM,da sam znao da ce mi se ovo desiti stavio bi fixni zamajac i cao a ne ovako zajebancija....jer svakim danom ce vise i vise da proklizava
 
Član
Kad zaljuljam auto naprijed nazad vuje se kao da cukne . Ali ne mogu da odgonetnem da je to od nosaca ili je zamajac . Jednostavno mi se uvrtilo u glavu . Mada znam da nijr 100 % ovsko uredu
 
Član
zvao sam ja lika iz tog hen nasao sam na netu,rekao mi da mi ne moze garantovati da ce biti bar godinu dana,a feroda jel kod bosmala..ma vidjet cu u nedjelju kad skinem sta i kakvo je stanje...kontao sam ako ova bude ispravna da ako se mogne skinuti obloga i samo staviti drugu odn nitovati drugu

Jeste, tu u blizini, imam i broj 033/612-670
Onda nemoj u Hen, ja kada sam zvao Ferodu covjek mi je garantovao da ce duze da traje nego novu da kupim. Evo ti i telefon pa provjeri za svoj auto 033/612-670
Ja sam kod njih radio i sve je OK a vec sam presao 7-8000 a uz to mi je stavio oblogu od moje stare (nove) lamele.
A nalaze se u blizini Bosmala, odprilike izmedju Interexa i Bosmala.
 
Član
Jeste, tu u blizini, imam i broj 033/612-670
Onda nemoj u Hen, ja kada sam zvao Ferodu covjek mi je garantovao da ce duze da traje nego novu da kupim. Evo ti i telefon pa provjeri za svoj auto 033/612-670
Ja sam kod njih radio i sve je OK a vec sam presao 7-8000 a uz to mi je stavio oblogu od moje stare (nove) lamele.
A nalaze se u blizini Bosmala, odprilike izmedju Interexa i Bosmala.
za koje si ti auto radio?nazvat cu ga pa da vidim sta i kako...hvala ti
 
Član
Kod mene je Lancia Lybra 2.4JTD a znas koliko je snazan taj motor pa izdrzava bez problema, ako nije semering ovo ti je najjeftinije rjesenje.
 
Član
E onda ako vjerujes da je uradio kako treba onda si fakat bahsuz pa si naletio na kvacilo sa fabrickom greskom :)

Skini vidi jebi ga nisu male pare probaj reklamirati.
ma vjerujem da je dobro uradio u to nema sumnje i proslo auto mi je odrzavao,odrzava mi kod badjana pasata isto al et,jbg moze se ajd da kazem greska svakom desiti,ja se opet nadam da je neki semering pa dolazi ulje i tako klize,no vidjet cu u nedjelju da skinemo pa cemo vidjeti sta i kako,a moguce je i da sam baksuz heheh
 
drug postoji mogucnost i da potisna ploca nije u redu tako da ne stisne lamelu ravno na zamajac i proklizuje mada ništa nema od nagadjanja rastaviti pa vidjeti
 
Član
i sta bi jesi bio kod majstora?
druze bio sam kod majstora,skidali smo lamelu s njom je sve uredu,samo neki sarafi bili popustili,i neke gumice,smo zamjenili,tako mi je rekao,ugl sada je sve u redu,plus zvali smo lika od koga smo kupili kaze ako slucajno bude do lamele imate pravo na reklamaciju i da je vratite,godinu dana mi traje garancija ....
hvala svima na pomoci
 
Top