set kvacila golf 5 - kvar poslije predjenih 4 300 km

set kvacila golf 5 - kvar poslije predjenih 4 300 km

Član
Jednostavno nekvalitetne obloge na lameli koje su se brzo potrosile, nista novo od lamela kupljenih kod nas i nisi prvi kojem se to desilo... Inace SACHS kod nas je los sto se tice kvacila, dok je LUK jako tvrdo kvacilo. Cuo sam da se LUK sastavlja u Hercegovini a Sachs u Banja Luci, a samo kutije dobiju iz vana i dijelove i ovdje ih sastavljaju i pakuju.
 
Član
Jednostavno nekvalitetne obloge na lameli koje su se brzo potrosile, nista novo od lamela kupljenih kod nas i nisi prvi kojem se to desilo... Inace SACHS kod nas je los sto se tice kvacila, dok je LUK jako tvrdo kvacilo. Cuo sam da se LUK sastavlja u Hercegovini a Sachs u Banja Luci, a samo kutije dobiju iz vana i dijelove i ovdje ih sastavljaju i pakuju.
pa mogu li skinuti lamelu i da je nitujem ponovo???hoce li tada biti efektvinija u smislu da ce duze da traje? i jednostavno moze li se nitovati jer ne znam neko mi rece da se ne moze nitovati....
 
Član
Moze se skoro svaka nitovati, meni proklizalo/odlomilo se srce lamele (ni danas mi nije jasno zbog cega) a nisam presao ni 10000km. Na toj lameli obloge nove,a posto se ne moze sama lamela kupiti uzeo neku staru i odnio u Ferodu i ljudi sa ove sto je proklizala skinuli oblogu jer je nova i nitovali na ovu staru i rijesio problem za 10KM sto se tice lamele ali skidanje je kostalo 120KM :banghead:
Nitovanje sa njihovom oblogom je oko 50KM za 2.4JTD a u njega je veca lamela, imas u Ferodi i u nekoj radnji na Ilidzi, mislim da se zove HEN ili tako nesto a cuo sam da i oni dobro rade :)
 
Član
Moze se skoro svaka nitovati, meni proklizalo/odlomilo se srce lamele (ni danas mi nije jasno zbog cega) a nisam presao ni 10000km. Na toj lameli obloge nove,a posto se ne moze sama lamela kupiti uzeo neku staru i odnio u Ferodu i ljudi sa ove sto je proklizala skinuli oblogu jer je nova i nitovali na ovu staru i rijesio problem za 10KM sto se tice lamele ali skidanje je kostalo 120KM :banghead:
Nitovanje sa njihovom oblogom je oko 50KM za 2.4JTD a u njega je veca lamela, imas u Ferodi i u nekoj radnji na Ilidzi, mislim da se zove HEN ili tako nesto a cuo sam da i oni dobro rade :)
zvao sam ja lika iz tog hen nasao sam na netu,rekao mi da mi ne moze garantovati da ce biti bar godinu dana,a feroda jel kod bosmala..ma vidjet cu u nedjelju kad skinem sta i kakvo je stanje...kontao sam ako ova bude ispravna da ako se mogne skinuti obloga i samo staviti drugu odn nitovati drugu
 
Član
Najprije će bit da te majstor zajebo :) Zato treba uvijek biti tu kad se vrše takve zamjene... Skupa škola, ali jbg...
 
Član
Najprije će bit da te majstor zajebo :) Zato treba uvijek biti tu kad se vrše takve zamjene... Skupa škola, ali jbg...
ma nije druze sigurno,znam covjeka,nije prvi put da mi radi auto,mada greske su svugdje moguce,kontam reko da neki semering nije ok,a na kraju krajeva moguce i da je lamela losa ko ce ga znati....
 
Član
Prijatelju imam skoro isti problem na golfu 4 . Prije 9000 km sam zamjenio komplet set kvacila zamajac lamela potisna i druk . Auto mi je isto cipovano i lamela mi drzi perfektno kao i stara . Ali ja kao da osjeti da opet zamajac ne valja ili sam vise sebi to umisljam . Ali izgleda da stvarno nasi djelovi sto ih kupujemo su nizasto !!!
 
Član
to je bas katastrofa jbt, das 8-9 stoja i crkne za 10K... tacno ne znam sta bi uradio da mi ode zamajac...
 
Član
Mada to su moje pretpostavke , tacno ne znam sta vise da mislim . Najradije bi ga zapalio ,jer sam ja teska picajzla ,ako ne valja sve necu nikako
 
Član
ma ili u ovlasteni ili dole u Nuica uzeti.. oni mi izgledaju korektni a predstvavnici su LUK-ovih kvacila
 
Top