Savjeti Alfa 147,156??

Savjeti Alfa 147,156??

Član
Pozz drustvo imam nekih ponuda za alfe koje sam naveo u naslovu teme... interesuje me vase misljenje kakve su za odrzavati itd itd... Cuo sam milion prica pa bih da donesem neki zakljucak :)

Hvala
 
Član
Ma alfa se kupuje srcem tako da se ne gleda na odrzavanje tesko je naci dobru i kupiti a jos je teze prodati tj dvije radosti jednua kad je kupis a druga kad je prodas:icon_biggrin:
Ko je zna odrzavati za njega je lako za djelove ali nije to bas auto za svakoga:cool:
 
Član
Hehehe :) Dizajnom su mi uvijek alfe bile vrh ali se nikad nisam odlucivao za njih... vidjet ce mo sta donose naredni dani :)

Kod tebe je 147? Sta imas rec pozitivno a sta negativno :) Ja ovo sto gledam je 1.6 t.spark
 
Član
Ide ona samo tako sa 1.6 motorom onim od 120ks uvjerio sam se licno mislim neleti ali ide ljepo osim ako ne naletis na grob kakav a tko je zna odrzavati to ces shvatiti kad je kupis i sta sam mislio time:icon_biggrin:;)
 
Legend
uzeo je boris (zuti sporting) nedavno 1.9jtd 120ks 147icu, i gledao sam je, bas mi se svidjela, pogledaj sa njim, provozaj pa da imas info iz prve ruke..
jeftine su pravo, pada im cijena jako brzo, sumnjam da je nesto pretjerano skuplja za odrzavanje od wagena, ljepse su definitivno, sad je samo pitanje ukusa i navike..
 
Član
tacno je da se alfe kupuju srcem i to ce svaki pravi alfista reci :icon_smile: sto se tice 147 i 156 ja bi 147 uzeo ljepsa mi je a motori isti, o JTD motorima ne treba pricati puno to su predobri motori sa ovim benzinskim imam manje iskustva... odrzavanje jbg ko i druga auta i sve zavisi na sta ti naletis . . . eto toliko
 
Član
Neko lijepo rece, da ne filozofiram, odrzavanje kao i svako drugo auto, drugo sto se propaganda podize tipa kvare se non stop kod majstora itd. Naravno kad ih nasi dundjer majstori ne znaju odrzavati pa ih moras sedam puta voziti dok ti pogode kvar. Ja se sa svojom druzim dvije godine, svasta sam nesto promijenio na njoj i jos bih da mi je para jer auto visestruko vraca svaku ulozenu marku ;)
 
1.Alfa je oduvijek imala dobar dizajn..I uvijek je bila privlacna za oko..
2.Ne nasjedaj ovim nasim majstorima koji pricaju kako to nije dobro auto jer 80% njih se ucilo nekad davno na yugu i golfu 2 2 (bez uvreda vozacima golfa 2 ),i za njih je alfa visa skola jer su zaostali
3. Alfe su uvijek bile jaci potrosaci tako da bi ti ta 1.6TS uzimala 12-13 gradske,a 10 -11 na otvorenom..
4. Alfama cijena brzo ide dole


Ja bi se prije odlucio na ovu 147 ;) Sretno sa odlukom
 
Član
Evo sto se tice mog iskustva sa Alfom, imam je vise od godinu dana. Do sada mi je jedino vrisnulo crijevo od termostata( potrosni materijal) i mimo toga nista sem odrzavanja ( Da ne hakas po ovim nasim rupama, osjetljive su skroz i 156 i 147). Sto se tice motorizacije zavisi za sta ti treba auto i kako si nastrojen. JTD motori pouzdani skroz nema im se sta prigovoriti, TS motori raja ih je previse izvikala kao razlete se nisu pouzdani i sl sto normalno nije tacno ako auto odrzavas kako fabrika propisuje. Kod TS-a je problem taj varijator faze na bregastoj, moze se reparirati veoma uspjesno, a i vise nisu toliko skupi kao prije. Sto se tice ulja samo Seleniu sipati nikakvi experimenti sa drugim proizvodjacima. Svjecice za TS se poskupe, ali kad ih zamijenis gulis sa njima oko 100 000 km hladno i auto se daleko bolje ponasa nego na ostalim svjecicama. Ako te jos nesto zanima pitaj :cool:
 
Član
Twin spark se nisu proslavili ja bih na tvom mjestu uzeo JTD em manje trosi a isto ili cak i bolje ide
 
Član
Razlika u cijeni je oko 1500-2000KM konkretno recimo da model 147... godina 2000-02 konkretno na pik-u nema 147 JTD ispod 8400KM dok recimo benzinca ima vec od 7000
 
Top