Savjet potreban, sta kupit!!

Savjet potreban, sta kupit!!

Član
Golfa trojku bi odmah odbacio , kao prvo mator je (najmlađi ima 14 godina) , oprema skoro nikakva , velika većina ubijena od života a ono malo što nije , ne znaju ljudi koliko bi zacijenili itd...
A što se gradske klase tiče (Clio, Punto , Polo , 206 , Ibiza...) tu su uglavnom nijanse u pitanju.
Po meni je Punto JTD favorit po pitanju uloženo-dobiveno (cijena , održavanje , kvalitet i potrošnja)
Znači bilo šta da se odabere nećeš pogriješiti , samo treba izbjegavati određene motore kao npr 1.5dCi kod Clia , 1.7Di kod Corse , 1.2 benzin troklipac kod VW-a ,Škode i Seata...

Anes_mo je napisao(la):
Ja bi Pola trazio za te pare, to je samo moje misljenje ;)


Punta nebih dzabe jer ko ga je god imao od mojih blizih poznanika nije ga hvalio ;)

A ja baš imam obrnutu situaciju , do sad sam imao 3 Punta , 1.7TD mk1 (230.000km kad sam ga uzeo) , 1.2 mk2 (185.000km) , 1.9JTD mk2 (210.000km)
Nikakvih problema nisam imao ,osim redovnog održavanja (ulje , filteri , remenje...)
Jedino mi je na benzincu otišao alternator , 60KM drugi.
A Pola 1.2 9n mi ima stric , nikako zelene grane da uhvati:lol:
Polo je dobro auto , al u drugoj kombinaciji motora npr. 1.9SDI ili 1.9TDI.
Al tu dolazimo do druge stvari , da takav Polo u odličnom stanju je previše para i onda samo budala može reći da je Polo iz 2002. godine bolji od Punta ili Clia iz 2005 , 06 godine.
 
Član
Moje trenutno misljenje o ovim autima.

Polo **
Ibiza ***
Punto ****
Clio ****
Corsa *
206 ***

Nekazem sad da je Punto bolji od Pola ili obratno, nego puno utice cijena auta i oprema u autu. ;)
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
kupi ti njoj ficu, nece ti ni pogledat bengu:lol:

:lol::lol::lol::lol: suti jedva sam je nagovorio da joj kupim drugo auto :lol::lol:

Kakva je 147-mica 1.6 twin sparck sa potrosnjom i kvarovima, i dali je uopste vrijedno promatranja ovo auto. :icon_question:
 
Član
Ako se auto nece puno voziti, preporuka je benzinac, a sto se tice cijene dijelova daleko ti je Punto najjeftiniji za odrzavat.
Al sta god da uzmes neces se previse zeznut :) :)
 
Član
Cinjenica je da "svaki cigo svoga konja hvali" i kao sto sam negdje napisao po meni nema loseg auta Sve je stvar kako je auto odrzavano
1.5 dci je odlican motoric - poslije 2002 pogotovo onaj sa 82 ks Klinje koje ga imaju su super opremljeni ;)
U razmatranje bi uzeo i hyundai getz Nije nesta aman opremljen ali je zato mazga
 
Član
idosa je napisao(la):
Nelle_G je napisao(la):
kupi ti njoj ficu, nece ti ni pogledat bengu:lol:

:lol::lol::lol::lol: suti jedva sam je nagovorio da joj kupim drugo auto :lol::lol:

Kakva je 147-mica 1.6 twin sparck sa potrosnjom i kvarovima, i dali je uopste vrijedno promatranja ovo auto. :icon_question:



Vidim ja da sam se džaba trudio da ti kažem iskreno šta misli o autima. U svakom slučaju ja sam iznio svoje subjektivno mišljenje, a koliko vidim ti si zanemario ostala subjektivna mišljenja.;)
 
Član
niksa je napisao(la):
Cinjenica je da "svaki cigo svoga konja hvali" i kao sto sam negdje napisao po meni nema loseg auta Sve je stvar kako je auto odrzavano
1.5 dci je odlican motoric - poslije 2002 pogotovo onaj sa 82 ks Klinje koje ga imaju su super opremljeni ;)
U razmatranje bi uzeo i hyundai getz Nije nesta aman opremljen ali je zato mazga

Ne. Nakon 2004 su rješili problem da Delphi pumpom. Stariji 1.5 dci motori su jedni od najvećih promašaja...
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
niksa je napisao(la):
Cinjenica je da "svaki cigo svoga konja hvali" i kao sto sam negdje napisao po meni nema loseg auta Sve je stvar kako je auto odrzavano
1.5 dci je odlican motoric - poslije 2002 pogotovo onaj sa 82 ks Klinje koje ga imaju su super opremljeni ;)
U razmatranje bi uzeo i hyundai getz Nije nesta aman opremljen ali je zato mazga

Ne. Nakon 2004 su rješili problem da Delphi pumpom. Stariji 1.5 dci motori su jedni od najvećih promašaja...

ne ;)
 
Član
Zbog loše konstrukcije pumpe, ona se brtvi, začepljuje dizne, tank, brusi unutrašnjost motora. Posljedice su ogromne. Ako ovo nije dovoljno da motor nazovem smećem onda ne znam šta jeste.

Ili ja nemam pojma. Tvoje ne je dovoljno da zaboravim sve što znam:D
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Ili ja nemam pojma. Tvoje ne je dovoljno da zaboravim sve što znam:D

Pojma ti nemaš.:D

Toči dizel u "SVOJ" auto i ćuti.:D

Kad neki ljudi shvate, odnosno, ovi što hvale (prepoznaće se) sve super projekte brzih 402 mašina (a pri tome ne voze ni TDI, TDCI, DCi, CDI,..., već običnog čađavca), da dizel nije gorivo već prerađevina nftna od koje se dobija obradivo zemljište, mogu da govore i o automobilima na benzinski pogon. U suprotnom, ja sam više nego raspoložen da mi dođu u goste i da napravimo jedan te isti tour sa našim "ljubimcima", pa da iskreno odgovore koji šta i više pruža.;)
 
Član
Da ;) Google teorija i praksa nisu isto Nemam namjeru ulaziti sa tobom u bilo kakve megalomanske rasprave Prerastao sam takav vid komunikacije
 
Top