Savjet - Kupovina auta do 6500KM

Savjet - Kupovina auta do 6500KM

Član
Nudio sam ja kolegi 147 fl jtdm al kaze da mu je puno ks :)
Nego sta bi sa renoom jesi iso gledati??

Tvoja alfa je beton od auta al ipak nije za moj budžet...

A što se renoa tiče, bio sam dogovorio pregled u ovlaštenom al u razgovoru s vlasnikom vidio sam da nešto muti i petlja... Taman i onaj snijeg pade pa sam odgodio put... Ipak do B Luke dok dođem ode mi najmanje stoja a pitanje šta bi zatekao tamo... Onaj clio po opremi vrijedi najmanje 7 milja al ne bi on njega davao za 5700 da nema manu... A mana je vjerovatno što je bio malo više slupan nego što on tvrdi... Inače onakav primjerak kad osvane na piku to se proda u roku od pola dana ako je sve ok s autom....

Pežo je drama skup

Kako misliš skup?
 
Super Moderator
Oprema ne igra neku ulogu u cijeni polovnog auta, barem kad ja kupujem/prodajem, tako da onaj reno vrijedi koliko vrijedi i to je to, ne moze on zbog xenona i jos neceg vrijeiti 1500 vise :)
 
A što se renoa tiče, bio sam dogovorio pregled u ovlaštenom al u razgovoru s vlasnikom vidio sam da nešto muti i petlja... Taman i onaj snijeg pade pa sam odgodio put... Ipak do B Luke dok dođem ode mi najmanje stoja a pitanje šta bi zatekao tamo... Onaj clio po opremi vrijedi najmanje 7 milja al ne bi on njega davao za 5700 da nema manu... A mana je vjerovatno što je bio malo više slupan nego što on tvrdi... Inače onakav primjerak kad osvane na piku to se proda u roku od pola dana ako je sve ok s autom....
Cijena nije uvijek mjera dal je auto u dobrom stanju tako da tvoja ocjena da dotični clio vrijedi 7 milja je samo subjektivan doživljaj. A svakako da ne stoji ni tvrdnja da bi onakav clio u npr. top stanju otišao za pola dana, jer danas trebaš bit sretnik pa da kupac baš tebe/mene odabere i kupi (u moru ponuda oko nas). Neko spusti cijenu da što prije dođe do keša...naravno da ima i petljanije, al nemojmo u startu donosit zaključke a nismo ni pogledali. (odmah da se razumijemo, ovo uopćeno pišem a ne branim dotičnog clia, jer to mi je auto baš pravo ružno)
 
Član
Jaran mi vozi pežo 206 1.4 benzin 2003 godina a njegova sestra clio dci isto 2003 godina. Ajd reko čisto da vidim razliku između auta, danas prvo provozam pežoa pa odma nakon po sata i clia. Clio je 3 svjetlosne godine ispred pežoa po svemu. Samo onaj osjećaj kad sjedneš iz pežoa u cilia sve mi je rekao. Cijelo vrijeme u pežou ko da sam sjedio na gajbi piva a u clio kad sam sjeo tako je udobno ko da je ono sjedište baš za mene pravljeno. Kvalitet enterijera kod clia je neuporedivo bolji.
 
Super Moderator
Eto, sad znas sta ti vise pase od ta dva, otpises pezoa. Dacu ti ja alfu jos da provozas pa da vidis svidja li ti se. Ne mora biti facelift alfa, ima jeftinijih koje se uklapaju u tvoj budzet pa vidi svidjal ti se
 
Jaran mi vozi pežo 206 1.4 benzin 2003 godina a njegova sestra clio dci isto 2003 godina. Ajd reko čisto da vidim razliku između auta, danas prvo provozam pežoa pa odma nakon po sata i clia. Clio je 3 svjetlosne godine ispred pežoa po svemu. Samo onaj osjećaj kad sjedneš iz pežoa u cilia sve mi je rekao. Cijelo vrijeme u pežou ko da sam sjedio na gajbi piva a u clio kad sam sjeo tako je udobno ko da je ono sjedište baš za mene pravljeno. Kvalitet enterijera kod clia je neuporedivo bolji.
Pa žalosno je dat tolke pare i za jedan a bogami i za drugi u moru boljih auta. Al haj sebi kupuješ, odaberi šta misliš da će ti najbolje služit.
 
Član
Još uvijek nisam kupio auto...
Budžet se je sada popeo na nekih 8000KM :)

Šta mislite o ovom golfu, jel puno platit 8800KM za njega?
Kod:
http://www.pik.ba/artikal/10751586/vw-golf-4-74-kw-pacific-2004-god-novo/
 
Član
Za te pare možeš uzet daleko bolje auto od golfa, po meni :) zašto ne bi focusa mk2 ili alfu 147, za te pare ih možeš nać u daleko boljem stanju i manjom kilometražom u odnosu na G4. al opet ti kako hoćeš :)
 
Član
Ma italijana ne bi nikako tako da alfa otpada a fokusa što se tiče rođak mi je imao onog iz 2006 godine i znam da je stalno kukao kako su mu servisi skupi i da ga stalno zezaju neke sitnice... I na kraju je i poginuo u tom autu :(

evo ga jedan ko nov:
Kod:
http://vipauto.pik.ba/artikal/10995549/ford-focus-1-6tdci/
 
Član
Ma italijana ne bi nikako tako da alfa otpada a fokusa što se tiče rođak mi je imao onog iz 2006 godine i znam da je stalno kukao kako su mu servisi skupi i da ga stalno zezaju neke sitnice... I na kraju je i poginuo u tom autu :(

evo ga jedan ko nov:
Kod:
http://vipauto.pik.ba/artikal/10995549/ford-focus-1-6tdci/

eto, i uporedi sad golfa s ovim, ja lično golfa ne bi pogledo kraj ovog, a to za kvarove, ako je održavan, očuvan nećeš imat nikakvih problema ;)
 
Član
Samo bjezi od golfa,kud ga svako ima,kud je precijenjen a nije toliko kvalitetno auto koliko je napricano :) imam jednog i govorim iz iskustva :)
Trazi nesto bolje,drugacije :)
Probaj par auta pa se onda odluci :)
 
Top