Savijet uvezi udesa....

Savijet uvezi udesa....

Član
E ovako treba mi kakav konkretan savijet,sinoc oko 19-30 u ulici bistua nova u radakovu,udario me je covijek,bio sam u svojoj traci lik se iskljucivo sa auto puta bio je pod dozom i prebrzo je uletio u iskljucenje tom prilikom kreno je na mene,mezutim izbjegavo sam kolko sam mogo i uspijeo me je zakaciti u zadnja vrata samo ogrebotina i zadnji blatobran dobro ga je udubio,medzutim kako sam ga izbjegavo udario sam u nanos snjega i razbio sam prednji dio na desnoj strani karambolku....
Procedura je bila da je lik 100 % kriv stim da je napuho balon 1.76 promila,e sad me zanima kako dalje,sa osiguravajucom kucom,kod mene je camelia a kod njega sarajevo osiguranje....
Dali da odem u neku radnju da mi naprave procjenu steta pa da to prilozim osiguranju u ponedeljak kad trebam da odem da uslikaju auto...
Znaci ako ko ima kakav savijet kako da vise naplatim nek se javi :icon_smile:
 
Član
dino_ze2 je napisao(la):
E ovako treba mi kakav konkretan savijet,sinoc oko 19-30 u ulici bistua nova u radakovu,udario me je covijek,bio sam u svojoj traci lik se iskljucivo sa auto puta bio je pod dozom i prebrzo je uletio u iskljucenje tom prilikom kreno je na mene,mezutim izbjegavo sam kolko sam mogo i uspijeo me je zakaciti u zadnja vrata samo ogrebotina i zadnji blatobran dobro ga je udubio,medzutim kako sam ga izbjegavo udario sam u nanos snjega i razbio sam prednji dio na desnoj strani karambolku....
Procedura je bila da je lik 100 % kriv stim da je napuho balon 1.76 promila,e sad me zanima kako dalje,sa osiguravajucom kucom,kod mene je camelia a kod njega sarajevo osiguranje....
Dali da odem u neku radnju da mi naprave procjenu steta pa da to prilozim osiguranju u ponedeljak kad trebam da odem da uslikaju auto...
Znaci ako ko ima kakav savijet kako da vise naplatim nek se javi :icon_smile:

i mene je prije mjesec i po udarilo auto iz sarajevo osiguranja i evo jos se peglamo :)
odes u njihovo osiguranje tj sarajevo O. i oni ti uslikaju auto kilometrazu i onda tamo prave tu procjenu stete . . . ako te zanima da vise naplatis onda izaberes da ti posalju novcanu ponudu na kucnu adresu ja sam to izabrao . . . pa evo ovi dana ocekujem tu procjenu pa cu ti reci koliko su meni ponudili uglavnom poparavak mi je 70 km to sam vec sve zavrsio i napravio . . .
 
Član
o.k al zar netrebam otici u svoje osiguranje da mi uslikaju auto,nidze veze da idem u njihovo osiguranje to jest sarajevo osiguranje, sad sam se cuo sa jednim majstorom bato da mi uradi predracuna stete pa da to prilozim.Znaci meni je ostecena karambolka prednji dio i vrata zadnja lijeva ogrebana i blatobran udubljen zadnji...kolko bi to otprilike bio popravak i naplata,otprilike...;)
 
Član
dino_ze2 je napisao(la):
o.k al zar netrebam otici u svoje osiguranje da mi uslikaju auto,nidze veze da idem u njihovo osiguranje to jest sarajevo osiguranje, sad sam se cuo sa jednim majstorom bato da mi uradi predracuna stete pa da to prilozim.Znaci meni je ostecena karambolka prednji dio i vrata zadnja lijeva ogrebana i blatobran udubljen zadnji...kolko bi to otprilike bio popravak i naplata,otprilike...;)

Brate idi u osiguranje nek ti slika i otidji u ovlasteni servis jer imaju najskuplje cijene uradi predracun. Kad te zovnu iz njegovog osiguranja odnesi im predracun i bog te veselio. Isplatit ce ti iznos bez PDV-a umanjen za mali iznos amortizacije al ce to iznositi solidnu cifru. Mogu te odugovlaciti i 2 mjeseca s isplatom. Imaju po zakonu pravo na to.
ja sam imao udes sa motorom i dobro sam prosao na taj nacin. Niko ne moze osporiti ovlasteni servis
 
dino_ze2 je napisao(la):
o.k al zar netrebam otici u svoje osiguranje da mi uslikaju auto,nidze veze da idem u njihovo osiguranje to jest sarajevo osiguranje, sad sam se cuo sa jednim majstorom bato da mi uradi predracuna stete pa da to prilozim.Znaci meni je ostecena karambolka prednji dio i vrata zadnja lijeva ogrebana i blatobran udubljen zadnji...kolko bi to otprilike bio popravak i naplata,otprilike...;)

Odeš u svoje osiguranje da ti naprave zapisnik o oštećenju vozila i slikaju sva oštećenja. Podigneš policijski zapisnik iz PS koja je radila uviđaj (to možeš ti, a može i tvoje osiguranje). Zapisnik se plaća 20-30KM zavisno od PS i ostaviš kopiju te uplatnice da si platio izdavanje zapisnika i to će takođe platiti osiguranje štetnika. Uzmi predračun u nekom servisu (sa predračuna će obavezno odbiti PDV) i iskopiraj karticu svog tekućeg računa na koji će šteta biti plaćena. Sve to predaš u tvom osiguranju i oni pošalju u osiguranje onoga koji je uzrokovao štetu. Zakonski rok za isplatu u FBiH je 2 mjeseca od dana prijema zahtjeva u osiguranje štetnika (pod uslovom da si poslao kompletnu dokumentaciju, ako nisi imaju pravo tražiti dopunu). Nakon što obračunaju štetu poslaće ti sporazum da potpišeš da se slažeš sa ponuđenom sumom i nakon toga za 10-15 dana slijedi isplata na tvoj tekući račun. ;)
 
Član
hvala momci cuo sam se i sa murijom rekli su mi da odem u svoje osiguranje pa cu sutra otici u svoje osiguranje da poslikaju to ali vidjecu i sa prijateljem sta kako gdije,e sad za ovaj predracun vidjecu jeli bolje sa predracunom ili ne...uglavnom hvala svima pa cucemo se o toku.....
 
kad ti daju ponudu,kolika god ona bude,a nece biti onoliko koliko ti ocekujes,obavezno ulozi zalbu,zakonski imas pravo.tu te razvlace jos mjesec-dva,ali sigurno dobijas vise.
 
Član
hvala drustvo,danas sam bio u svom osiguranju poslikani su dijelovi auta koji su osteceni i pocela je ta procedura sutra trebam samo da zapisnik podignem pa cemo vidjeti kace mi poslati prvu ponudu....;)
 
Član
dino_ze2 je napisao(la):
hvala drustvo,danas sam bio u svom osiguranju poslikani su dijelovi auta koji su osteceni i pocela je ta procedura sutra trebam samo da zapisnik podignem pa cemo vidjeti kace mi poslati prvu ponudu....;)

Uradi predracun na osnovu auta i papira iz tvog osiguranja o procjeni stete. s tim idi u njegovo osiguranje kad te budu zvali sa procjenom.
Predracun - PDV - Amortizacija = Iznos koji bi trebao dobiti.
Ja sam za motor imao predracun oko 2.300KM a isplatili mi 1850KM
 
Član
[/quote]

Uradi predracun na osnovu auta i papira iz tvog osiguranja o procjeni stete. s tim idi u njegovo osiguranje kad te budu zvali sa procjenom.
Predracun - PDV - Amortizacija = Iznos koji bi trebao dobiti.
Ja sam za motor imao predracun oko 2.300KM a isplatili mi 1850KM
[/quote]

Hvala drug ali konto sam da je najbolje uslikali su danas auto pa cu cekati koliko ce oni da ponude e kad oni ponude cifru ako nebudem zadovoljan oticu da uradim predracun i da onda ponesem zalbu sa predracunom.....:icon_smile:
 
Član
Ako hoces da napravis auto kako treba u ovlastenom i ne zaradis nista najbolja opcija je da ti u osiguranju daju s koliko oni ucestvuju sati na popravci sa tim papirom gdje pise recimo mehanicar 3 sata lakirer 4 limar 2 odes u ovlasteni servis koji ti da predracun na osnovu toga i kazu ti da li je to malo ili dovoljno za stetu da se popravi. Onda sa tim predracunom vidis u osiguranju da li priznaju i ako priznaju ostavis auto da se uradi ti platis i oni ti sve isplate po racunu jer ako se placa po racunu samo onda ti sve uvaze a dok na predracunu recimo ako je 280 km oni ti predloze 170 km i onda slijedi ganjanje, ti nisi zadovoljan oni nece preko 200 km i sl.
 
Top