Sava HP ljetne gume

Sava HP ljetne gume

Član
Hvala na komentarima. Kupujem Savu. Sad je pitanje sta stavit od postojecih na zadnje tockove, trenutno je situacija: prednje HP michelin (mozda i najbolja od trenutnih) i sportiva (losa), zadnje su Continental lose. Ne znam koliko je pametno da ovu HP michelin i Contintetal stavim na zadnje i Savu nove na prednje, ili da ostavim obje Continental nazad (mada su lose), ne znam koliko je pametno kombinovat razlicite gume nazad....
 
Član
ja sam kupio 205 55 16 savine,dot 2016,vec sam jednom pisao susnjezica uz ivan,nigdje nisam osjetio da klize,po kisi mi extra drzi,za razliku od starih gudijerovih koje su imale jako dobru saru,dubina oko 6 mm ali su bile bucne i klizu drama,kad sve sumiram zadovoljan sam,sad kako ce biti kad bude 40+ ili nakon godinu dana e to ne znam :)
 
Član
Hvala na komentarima. Kupujem Savu. Sad je pitanje sta stavit od postojecih na zadnje tockove, trenutno je situacija: prednje HP michelin (mozda i najbolja od trenutnih) i sportiva (losa), zadnje su Continental lose. Ne znam koliko je pametno da ovu HP michelin i Contintetal stavim na zadnje i Savu nove na prednje, ili da ostavim obje Continental nazad (mada su lose), ne znam koliko je pametno kombinovat razlicite gume nazad....
Na istoj osovini idu iste gume. Cak i kaznu mozes platiti.
Mada se to gleda zbog sigurnosti, a ne policije. Ne znam ko te nagovori da stavljas razlicite...
 
Član
Ja sam ovu sezonu nabacio ljetnu savu uhp 225 45 17. Cijena 110 KM komad, imas i na piku sa besplatnom dostavom. U pocetku mi se ucinila bucnom dok ih nisam malo provozao. Guma je dobra za te pare i po mokrom i suhom, cak i na nizim temperaturama kojih je bilo. A ostala svojstva cu vidjeti do godine- dvije jer svaka je nova guma dobra, ali u odnosu na cijenu brendiranih nije mi zao.
 
Član
Hvala na komentarima. Kupujem Savu. Sad je pitanje sta stavit od postojecih na zadnje tockove, trenutno je situacija: prednje HP michelin (mozda i najbolja od trenutnih) i sportiva (losa), zadnje su Continental lose. Ne znam koliko je pametno da ovu HP michelin i Contintetal stavim na zadnje i Savu nove na prednje, ili da ostavim obje Continental nazad (mada su lose), ne znam koliko je pametno kombinovat razlicite gume nazad....
viđo sam raspar na kalajama, a na autu od 10-15k nisam nikad, sem u goge sekulić, prije par godina na a6 c6, zadnje raspar :p je li ti to gogica rekla da MOŽE? :p
 
Član
Maloprije sam sreo svog majsora i kazem mu za gume, kaze da mu se raja zalila da Savine bruje :-\. E sad ne znam, opet sam u dvoumici.... Mozda to zavisi i od auta, felgi... jel vama bruje?
 
Član
Maloprije sam sreo svog majsora i kazem mu za gume, kaze da mu se raja zalila da Savine bruje :-\. E sad ne znam, opet sam u dvoumici.... Mozda to zavisi i od auta, felgi... jel vama bruje?
Ma druže, kupi i uživaj, što više kontaš, sve više i više upadaš u dubiozu, kupi odmah i riješi se muka :D
 
Član
Drug kod mene je zimska guma Dayton njena cijena je oko 80 KM, ja nisam imao nikakvih problema. 220 se vozilo zimi, koci po mokrom skoro slicno kao po suhom. I tu sam rekao briga me je li sava ili je michelin. Mislim da gume toliko nisu lose, kao sto se prica. Opet necemo se trkati kao na stazi pa da nam treba toliko mekana guma.
 
Član
Maloprije sam sreo svog majsora i kazem mu za gume, kaze da mu se raja zalila da Savine bruje :-\. E sad ne znam, opet sam u dvoumici.... Mozda to zavisi i od auta, felgi... jel vama bruje?
po onoj deklaraciji sava uhp je pravo tiha guma :). ja muku mucim sa michelinom stare su sara dobra, jako dobro drze cestu ali postale su bucne.zrtvuj se kupi savu i prenesi iskustva :D.
 
Član
Drug kod mene je zimska guma Dayton njena cijena je oko 80 KM, ja nisam imao nikakvih problema. 220 se vozilo zimi, koci po mokrom skoro slicno kao po suhom. I tu sam rekao briga me je li sava ili je michelin. Mislim da gume toliko nisu lose, kao sto se prica. Opet necemo se trkati kao na stazi pa da nam treba toliko mekana guma.
220 vozis zimi? Koliko vozis onda ljetos? I opet kazes neces se trkati? Pa drug sta je za tebe voznja od 220kmh?

Pa da vozis duple gume miselinke, pri toj brzini samo te bog moze zaustaviti pri kriticnim situacijama...

Uvjeren sam da je postotak udesa zbog lose marke gume (ne slabih, celavih, starih guma) ravan nuli.

Vise nastrada onih koji navucu "miselinke" i opleti baja do groba...
 
Član
posto sam svaki dan na autoputu u dva smjera, i tako 5 godina zaredom, mogu reci da je sve preko 180 km/h STRAHOVITO OPASNO. Nisi ni svjestan koliko si brz ako vozis preko 180 km/h naspram onog koji je u desnoj traci i vozi npr .100 km/h i zeli da pretice vozilo ispred, u pitanju su milisekunde da te ne vidi na retrovizoru...
 
Top