Sava HP ljetne gume

Sava HP ljetne gume

Član
Pozdrav,
Zamolio bih vase savjete oko guma trebao bih dvije promjenit ljetne 225/45/17. Gledao sam ove Sava ljetne HP kakve su? Continental su oko 180 km to mi je preskupo.
 
Član
I ja sam planirao kupiti gume, zimi su savine, ljeti su kontinetalove i doslo vrijeme da se mjenjaju. Gledam u makbelu ova Savina 225/45R17 105KM po komadu.
 
Član
Po ADAC-ovim testovima Sava se dobro pokazala ove godine, u kategoriji R17 je zauzela šesto mjesto (Intensa UHP), dok je u kategoriji R15 zauzela osmo mjesto (Intensa HP), brend je većini dobro poznat, dosta se voza, tako da, ne bi trebao imati nekih većih dilema oko toga, ako ti cijena odgovara, kupi, zašto da ne :D
 
Kod mene je Intensa UHP 225/45 17, platio 139KM /komad. guma je općenito ok, meni najvažnije karakteristike - kočenje na mokrom asfaltu i akvaplaning - obavlja jako dobro. Na suhom je također dobra, nekad vozim prilično brzo po krivinama i nema nikakvih poteškoća. Nije kao Goodyear F1 ili Bridgestone Potenza ali za ove pare je i više nego dobra guma. ;)
 
kupi hankook ljetne oko 145 KM u toj dimenziji...ja sam ih kupio prosle godine i prezadovoljan sam ..cak sam probao po najjacoj kisi na 140 brzini naglo da zakocim i ukopao sam se bez plesanja...tako da sam i u ostalim uslovima zadovoljan...a zimske sam uzeo continental jer su po meni najbolje a zimi je bar malo vaznije nego ljeti.....
 
Član
Kod mene je Intensa UHP 225/45 17, platio 139KM /komad. guma je općenito ok, meni najvažnije karakteristike - kočenje na mokrom asfaltu i akvaplaning - obavlja jako dobro. Na suhom je također dobra, nekad vozim prilično brzo po krivinama i nema nikakvih poteškoća. Nije kao Goodyear F1 ili Bridgestone Potenza ali za ove pare je i više nego dobra guma. ;)
koliko je godina imas i koliko se moze preci sa uhp savom cuo sam da je jako tiha:).
 
Član
kupi hankook ljetne oko 145 KM u toj dimenziji...ja sam ih kupio prosle godine i prezadovoljan sam ..cak sam probao po najjacoj kisi na 140 brzini naglo da zakocim i ukopao sam se bez plesanja...tako da sam i u ostalim uslovima zadovoljan...a zimske sam uzeo continental jer su po meni najbolje a zimi je bar malo vaznije nego ljeti.....

ovo potpisujem za " hankook " gume.. kod mene na pezou su sve cetri.... nema sta :D dobro sluze nema sta
 
Član
Cito sam i ja da su te uhp dobre... A Neces pogrijesit ni sa barumom ni sa sportivom... Mada je barum skuplji, 135km ja mislim, a 18ka 150... Opet je ona stara, a dobra, koliko para toliko muzike :D
 
Član
to su dobre cijene prije par godina kad sam ja gledao za golfa sava bila 200km a neke brendirane od 250 do 300 sad za 110 km uzeti 225.45.17 pa ja za te pare nisam mogao naci 15 neke :)


Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Član
Slobodno kupuj savu, ova uhp se jako dobro pokazala na testovima a i prilicno je tiha. 105 km sa montazom i balansom i gas
 
Top