Samo mala pomoc-savjet

Samo mala pomoc-savjet

Član
Ljudi potreban mi je mali savjet od malo vise strucnijih ljudi, eh ovako zanima me da li je sl. sto cu opisati deranje motora i dali steti motoru...
Znaci ako ga konstantno tjeram druga brzina na 3000 okretaja ili ponekad i do 3500 isto tako i u trecoj i u cetvrtoj znaci u drugoj bi to bilo 60km/h na 3000 okretaja u trecoj 80km/h itd. da ne brojim zanima me da li je to stetno za motor i dali je deranje motora a auto je ASTRA G 2.0 DTI 74kw-101 ks...Znaci da li ja za moje auto stalno tjeranje do 3000 okretaja stetno za motor...hvala...
 
ne vidim zasto bi bilo stetno, jedino bi bilo stetno ukoliko ga hladnog takvog vozis, znaci upalis i odmah gas drzi na 3000-3500 obrtaja.....
vec kad je topal nema problema, mada po uhu to najbolje mozes procjeniti.....
 

DLS

Početnik
steti jedino tvom novcaniku ,, jer trosis vise goriva (vozi normalno =budi normalan , a ako nisi normalan onda vozi stalno u'rikverc).. hehehe
 
Član
pa koliko to ima obrtaja kad ga deres na 3500 na 3000 do 3500 je normala da se salta
 
Član
caus je napisao(la):
pa koliko to ima obrtaja kad ga deres na 3500 na 3000 do 3500 je normala da se salta
ima 6000 obrtaja halllo bolan gdje ce bit normala na 3500 sta ti je...bar ja mislim da nema sanse da je normala saltat auta na 3500 obrtaja non stop...
 
Član
menso je napisao(la):
caus je napisao(la):
pa koliko to ima obrtaja kad ga deres na 3500 na 3000 do 3500 je normala da se salta
ima 6000 obrtaja halllo bolan gdje ce bit normala na 3500 sta ti je...bar ja mislim da nema sanse da je normala saltat auta na 3500 obrtaja non stop...

ja svog saltam na 2000 nekad 2500...ako mi se cejfne onda idem stalno preko 3500....

btw..motor je i kod mene 1.9 tdi 74kw...znao sam ga dobro "ćerati" i evo presao 280 000 i nista mu se nikad nije pokvarilo...samo redovan servis i to je to...:D
 
Član
kakve vi nebuloze pisete ljudi dragi, to je projektovano s pravilnom ugrijanim tekucinama da se vrti do 4.5 - 5 hiljada, jeste vi normalni? pa ja kad iole brze hocu da se vozim ne saltam dizela ispod 4 hiljade, kakve gluposti
 
Član
S tim motorom slobodno idi do 3500. Deranje dizela u visoke obrtaje ne da nije dobro, nego je beskorisno. Sva snaga ti je mnogo niže;)

Benzinac mnogo bolje podnosi visoke obrtaje, no ne treba se mnogo zadržavati na njima.
 
Član
trizex je napisao(la):
kakve vi nebuloze pisete ljudi dragi, to je projektovano s pravilnom ugrijanim tekucinama da se vrti do 4.5 - 5 hiljada, jeste vi normalni? pa ja kad iole brze hocu da se vozim ne saltam dizela ispod 4 hiljade, kakve gluposti

ti ocito imas para za bacanje na gorivo...ja ne...kao sto Zela rece snaga kod dizela je u manjim obrtajima....barem kod mene kod golfa poslije cca 4000 ne dobija snakgu uopste...meni je taman da saltam na 2500 obrtaja...ko voli na velike obrtaje nek izvoli....

btw..prijatelj golfa 5 2.0 tdi uvijek salta na 4000 (nije se nikad opametio) pa su mu do sada 3 turbine riknule...tu je bacio para na nove turbine mogao je jos jedno auto kupiti...eno neki dan ubacio novu 4 tzrbinu vijecemo jel se opametio...
 
Član
ma ne vjerujem da mu je turbina riknula zbog voznje do 4k
ima nesto tu drugo,
a slobodno ga tjeraj,ja rijetko kad saltam ispod 4-5 :D,doduse jest benzinac al volim taj zvuk,jedino kad idem negdje dalje onda ispod 2k saltam,da ne budim ljude dok spavaju
 
Član
pa neznam do ceg je...2 petice izmjenio i 3 turbine...

hehe..emire kod tebe je zvuk dobar i kad stoji na leru....:D
 
Član
e stvarno koje gluposti i pitanja cujem na ovom forumu ajd sami se banirajte ...
nezdravo je saltati u blokadu tek kad udari a prije toga samo saltaj...
po tome bi mene do sada ubila klipnjaca i radilica kolko bi to trebalo iskakati kako saltam :)
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
e stvarno koje gluposti i pitanja cujem na ovom forumu ajd sami se banirajte ...
nezdravo je saltati u blokadu tek kad udari a prije toga samo saltaj...
po tome bi mene do sada ubila klipnjaca i radilica kolko bi to trebalo iskakati kako saltam :)

drug ovdje se radi o OPELU DTI kojem hoce izgoriti klipovi i kod normalnih ljudi,nije rijec o benzinjari iz 80-ih kao kod nas dvojice da stegnes plasticnom vezicom gas do kraja i odes popiti nekoliko piva :cool:
Ja vlasniku teme preporucujem da kupi benzinca....dok nije Etna proradila u celu klipa.
Ozbiljan sam...
 
Član
@golf zivot je prekratak da bi ga trosio na ruzne zene i auta koja malo trose

i kod mene nema efekta vrtiti preko 4200, al' dotle vuce taman fino da kad presaltam u iducu ne upadne u turbo rupu, a inace blokira na 5200, e to vec nema smisla nikakvog :D
a sto se potrosnje tice jos nisam imao auto koje trosi ispod 10 gradske, ha dizel, ha 2.0 turbo benzin, svejedno mi :D
 
Top