RE: Passat 1.9 tdi-beze klip jedan

RE: Passat 1.9 tdi-beze klip jedan

Član
E ovako da krenemo od pocetka,na forumu sam odnedavno,zivim u Zenici,vozim Passat 1.9 TDI,81 kw....

Sto se tice opreme ima standardnu opremu....(ABS,Servo,Grijaci u sijedistima,Elektro retrovizori,grijaci u retrovizorima,alarm scorpion itd;))

:cool:

Radilo se nije puno na autu jer recesija mi nije dozvoljavala,ostao sam bez posla pa tak sto se saleti ne ulaze se na auto neg,ajmo malo da pijemo......:cool:

E da napomenem auto je kupljeno prije neki 5 mijeseci,zamijenio sam mu spaner mikro remena,zupcasti,ulje pregledana vodena pumpa,lezaj prednji:cool:,i jos par sitnica:icon_smile:.

Ako bogda ima se dosta toga uraditi,ali naravno cekam bolja vremena,ali lijeto ide pa ce se i raditi ;)

Ali na prvom redu ce ici neke solidne 15 fele,karambolka prednja i zadnja ide kompletna u boju auta(crne lajsne na karambolkama),kao i donja ventilacijona mreza ce se izbaciti staviti malo drugacija,lajsne na vratima ce ostati mat crne,crne folije samo neznam koji postotak vidjecemo sa murijom koje mogu;),i naravno neke kulerske stope,i farovi.....

Sto se tice unutrasnjosti u planu sam da radim koznu garanturu,plafon mi je polos,pa sam konto presvlaciti u eko kozu,tapacirunzi na vratima su zeleni pa ce i to da ide u eko kozu previse mi je tmurno volim svijetlije boje....

Eh to bi bilo otprilike to...za savijete sam otvoren ;)

Eh evo par slikica.....;)bice ih jos:icon_smile:
http://www.2shared.com/photo/tvJZh2QH/P120311_1736.html
http://www.2shared.com/photo/lNhml_GY/P301010_1638.html
http://www.2shared.com/photo/sMcU7DPE/P311010_1549.html
http://www.2shared.com/photo/YexnctrW/P311010_154701.html
 
RE: Konacno da i ja parkiram...

fin passat, promjeni naslov teme, tj upisi koje je auto....;)
p.s, kakve bolan 15tke na to, 17 bar stavi...
 
Član
RE: Konacno da i ja parkiram...

plavci ti dozvoljavaju samo jedno zatamnjenje, tj. samo zadnja bocna, moze milion posto zatamljenje na njih :D

nisu ti losi ti neki planovi, samo treba ti finog kesa, pogotovo to za kozu unutra, ak mislis kvalitetno i da valja... s obzirom da u ze to niko ne radi
 
Član
RE: Passat 1.9 tdi

Ma sto se tice rada sa kozom to sam konto ja raditi:icon_smile:,a sto se tice kvaliteta nisam nesto ni konto do jaja raditi,konto sam sa eko kozom raditi i raspito sam se u ze var nije eko koza skupa,a nije ni tesko raditi eko kozu,a ni nema neki oblina zeznuti u passatu;)
 
Početnik
RE: Passat 1.9 tdi

dobar passat,a ako ces uzimat felge poslusaj me nemoj 15ke jer to je premalo znam po sebi,,;)
 
RE: Passat 1.9 tdi

ako neces 18ke stavljat onda su ti 17ke mjera za pasonju,inace dobar primjerek posjedujes;)
 
Početnik
RE: Passat 1.9 tdi

Frenkie-3B je napisao(la):
ako neces 18ke stavljat onda su ti 17ke mjera za pasonju,inace dobar primjerek posjedujes;)

skontao sam i ja to zato prelazim na 18 i prodajem svoje hehe,,,:icon_exclaim:;)
 
Član
RE: Passat 1.9 tdi

dobar passat, kad ga malo nalickas jos bit ce bolji, cim bude imao kakav alu set bit ce drugo auto definitivno. Moja preporuka ti je da uzmes crveni transparentni sprej i da preletis stope, da budu jos crvenije, mislim da bi bila mjera;)
 
Član
RE: Passat 1.9 tdi

heheh...hvala drug;) ali problem je ja kad gdo nalickam auto brzo ga sebem,a sto se tice alu seta to ceka malo bolja vremenea,a sto se tice crvrnog transparentnog spreja,stope su vec predzene sa njim,ali ja sam konto mozda jednu drugu soluciju,a to je da idu stope u crnu boju,jer konto sam nekako auto uraditi u dvije boje to jest plava postojeca i crna,lajsne na vratima i stope da idu u crnu boju i jos par detalja a sve ostalo da ide u plavu boju;)
 
Član
RE: Passat 1.9 tdi

Da se ne nakupi prasine u garazi :cool:












naumpalo mi je da koju fotku napravim,kad je pao mrak,tako da nezamijerite na kvalitetu slika,bice uskoro neki novi slikica,:123:;)
 
Član
RE: Passat 1.9 tdi-rad sa eko kozom

Posto ima na dosta mijesta kako raditi eko kozu cak ima i postupci kako se radi od strucni lica,ja sam probao da radim sa eko kozom....Licno sto se tice mene ja sam "prezadovoljan" al uvijek se kaze pusti da te drugi pohvale...
A pohvale su take vrste da vec imam par auta naruceni da se radi eko koza ;)
Eh dosta pametovanja evo par slika,ako je nekom potrebno obijasnjenje sta kako gdije nek se javi :cool:

Vrata od passata (prije)



Zatim uradzena vrata





zatim je dosao krov na red :D

Prije

od dubinskog ciscenja sav je se odlijepio :icon_confused:



Uradzen-zbog zategnutosti i sjaja tesko je uslikati al da se primijetiti da je profi uradzeno :lol:







I jos mnogo mnogo slika ima....

Eh posto su mnogi vidjeli kako sam uradio svi su bili prezdovoljni sa uradzenim,i svi su razmisljali da i njima uradim u nekim drugimbojama,ali u zadnje vrijeme sam preopterecen nekim drugim obavezama tako da nisam nikom mogao da radim......
Ali postoje uvijek izuzeci,danas sam uzeo jednom prijatelju da radim na golf 2 vrata,pa evo kako to izgleda.

Prije:




Onda pocinje izrada :lol::
stimanje:


Ljepljenje:


Obostrano zadovoljstvo :cool:




Eh toliko od mene,ako ste za da napisem DIY samo recite,iako ja mislim da na netu toliko ima toga napisano o ovome,ali dok covijek ne osijeti svojim rukama kako koza dise nemoze mu pomoci ni jedan DIY,ko zeli detaljno neke stvari da mu obijasnim ili pokazem tu sam :cool:
 
Član
RE: Passat 1.9 tdi-rad sa eko kozom

svaka cast drug, krenulo te ovo... :)
samo da se brzo ne pocne odljepljivat..
 
Top