Radnici

Radnici

Član
Moram imati dobre jer radimo po terenima,nemos otjerati staro pa svako malo popravljat.

Nisu ni ovaj mali kiper i 813 mladi,ali garantujem da su ispravni 100%.
 
Član
Evo malo da podignem temu sa malo slika.
Evo jcb u zimskoj sluzbi.



Ovo je njegova slika u 8. mjesecu 2007.godine.Ja mislim da je za tadasnjih 9500rs sigurno i skoro 4 godine starosti dovoljno ocuvana.I sad je ovakva ista,sve pod spagu,sjediste unutra kao novo,nigdje nije isparano,instrument tabla nigdje ispucala,unutra non stop cista.Vecinom koje sam gledao imaju 6-7000rs,ali im sa felgi pola boje odpalo,sve izgrebano,unutra kao da je star 20 godina.

A evo slike u istoj pozi pocetkom aprila 2009.godine 5 godina starosti,imala je na ovoj slici sigurno 17000rs.

Evo ostalih malo.


 
Član
Evo da zahvalim i ovdje Rokiju sto mi odkljuca temu.Hvala Roki.

I evo malo da je podignem iz mrtvih :D

Sadasnji vozni park su:
Mercedes Actros 2643 Kiper,6x4MP1.Prije godinu i pol dana je kompletan pjeskaren i lakiran po kodu originalne boje.







Mercedes Atego 817 vučna sluzba.





Mercedes 190KS,4x4 kiper ili kako ga svi zovu plava tica.Uskoro i on na operacioni sto i onda uredjivanje :D



VW T4 transportni kombi.2.5L MOTOR BENZINAC.

Iveco(al neće daleko) Daily.35-10.U pocetku je bio to jedan duga hrdjavi kombi.Kupljen za sitnih 500e.Zatim smo ga sasjeki,pa od druge kabine stavili krov,unutrasnjost....Povarili od a do z.Polakirali.









Prikolica za prijevoz auta
Prikolica klasicna koch.2002 godiste,full alu.Cerada,arnjevi...Ona nam sluzi za prijevoz valjka po gradu...Obje prikolice su registrovane i u odlicnom stanju.

Kompresor ECO AIR F42
Kompresor HOLMAN
Kompresor neki stari ali samo 2500rs.
Sva tri registrovana,i svi u odlicnom stanju.Eco air ima motor 2006 godiste a on je 1992.Holman 1999.godiste.

JCB 4cx preko 18000rs a 2004.godiste..Najvjerniji radnik u firmi.Uz redovno odrzavanje jos je u redovnom stanju.Nedavno smo imali par problema gdje je gubio snagu i bacao ulje na sve strane ali se servis napravio za 145e i ponovo je suh motor dan-danas.




O&K MH CITY 2000.godiste.




YANMAR B25V




DITCH WITCH freza za kopanje kanala 4010diesel.Ima i prednju ruku za kopanje,tj korpu....Njen ucinak je u povoljnim uvjetima 1000+ metara odkopanog,polozenog i zagrnutog kanala.Znaci bez paljenja iceg drugog.



DITCH WITCH 1500 freza za kopanje kanala.Ucinak dnevno 400-500m kanala ako su dobri uvjeti.

Valjak Dynapac LP65H 650KG
Valjak bomag 3T
Valjak Wacker 600kg
Vibro žaba za asfalt
Vibro žaba za nabijanje nasipa....
Sjekacica za Asfalt Honda
Rucna motorna sjekacica za asfalt


Kao sto vidite promjenio sam slep sluzbu,kupio dosta tog i boljeg i novijeg.Posto nismo zeljeli nikom da ostanemo duzni,da se zaduzujemo po bankama jos uvijek nismo kupili labudicu.Ali smo u pregovorima sad za jednu.Vjerovatno cemo kupovati novu kombinirku u proljece ili jesen.Ona jadna jos radi.Treba joj dici spomenik.

Posla ima dosta,ne zalimo se.Nista se ne kvari....
 
Odlican vozni park! Ja bih 1 krug Actrosa, cisto da se sjetim starih dana, black devila i drustva sa svih strana ;)

PS. Daj nam koju sliku Actrosa iznutra, ima se tu svasta za vidjeti :p
 
Član
Imam slika iznutra,malo su lose.Nemam par ovih cepica na inst.tabli,moram ih nabaviti.Vjerovatno cu ove plasticne dijelove sto tvornicki su mogli doci mahagonij,presvuci i karbon foliju ili u foliju imitacije nekog drveta.


PS:Ima jos jedan red prekidaca.Nije ovo sva oprema :D.I ovo su stare slike.Sutra cu poslikati bas malo iznutra.Sad ima po ovom rubu srednjem crom trakica,rupice su zacepljene sivom naljepnicom,ali mi je ruzno jer nisam imao vise da presvucam sve.
 
Član
Rucni.Sladje mi je voziti :D.A i nije mi bas eps ekstra za kipera.A cuo sam da im cesto odu sinhroni,a znamo kako su dijelovi jeftini:D.Ako bude posla kupovat cu jos jednog kipera 3 ili 4 osovine,pa cu razmotriti da kupim eps.Naravno mercedes :D.
Imam na ovog uloziti jos koju markicu ili ti ga hiljadicu :D
Moram naruciti nove farove,narucicu s bjelim zmigavcem.Sjenila totalno losa.Preksinoc isao u petrovac pun,cca 15m svijetli,morao paliti non stop maglenke.Inace onda bude dan :D.
Moram ove rucke u kabini sto se oslanjamo na njih kad se penjemo,na lijevoj strani lose obje.
Moram skinuti sjedista kad uhvatim vremena i oba ih presvuci jer je lijevo na lijevom cosku malcice poparano bilo,skoro pa neprimjetno i ja odnesem da presvuce taj donji dio jer nisam imao vremena skidati sjedista i nositi mu ih,posao je vazniji.
Moram nabaviti siroke felge,njih cu kupovati kad budem gume prednje mjenjao.Lijepse mi izgleda kamion
Moram branik desni dio ispravljat i farbat.Dam VOZACU da vozi.Prvo je isti dan pokupio kamen u kamenolomu,e prolaz sirok 10 m on bas kamen pokupi.Pa je onda kao slucajno drugi dan prolazio takodje kroz jednu ulicu,i morao se smaknut da ga ovaj drugi ne pokupi.Ja neznam kako se mi tu mimoilazimo po 80km/h.
Moram naruciti isto zadnja stop svijetla.Lijevo mi napuklo,desno je isto VOZAC treci dan nagdje slupao hahah.Sad je dobio prekomandu i vozi plavi kamion.U mjesec dana:
3 puta ga uvalio u rov,usko bilo hahaha,iako se actrosom 2 puta vecim prodje velikom brzinom bez problema
Posto nezna na retrovizore gleda kroz lijevo staklo,pa je jednom pokupio desnom stranom drvo.Ko bi rekao u jedino na toj dionici.A bas mi je gust kad vozima uskim putevima naici mu u susret da vozi u rikverc.Rekao bi vozi kompoziciju citavu a ne kamion od 5m
Par puta je iskrivio zadnji branik.Lako se srecom ispravlja.
Lamelu spalio za turu asfalta,i to dok smo uzasli uz jednu stranu nakon baze,javlja e lamela je losa skroz,neznam dal ce do bihaca izdrzati.Prije sve bilo normalno,niko se nije zalio.
Sjediste bilo primaknuto malo volanu cistio ja iza.On ujutro usao.I brzo sjediste nazad,probio onu sperplocu.
Tip vozi u prvoj i drugoj samo hahah.Sve ori.Moram ga zvati svaku brzinu da presalta.
I onda mi kaze ja sam VOZAČ............:ljut: .Jednom mu je cak strojar rekao:Hajd ti stari odspavaj,pa se probudi sutra.
Kako je poceo uskoro je njemu prekomanda na biro.:lol:
 

MTR

Član
kakvog ti to idiota imas da vozi bogte mazno

svidja li ti se ovo mozda :icon_biggrin:



slika-1560-2009-04-1238730485-velika.jpg
[/img]
slika-1560-2009-04-1238721120-velika.jpg
[/img]
 
Član
Pa mp2 ili 3 ce naslijediti ovog.Drugo sta nemoze upast osim ta dva.Sad ovisno koliko cemo ovog zadrzati,ako bude duze od jos 3-4 godine kupit cemo mp3 a krace ako bude mp2.
A ako pored njega bude kakav kiper kupovan jos,daj boze,onda ce to biti actros mp1 4O ili SK2 4O(siroka maska).I necu kupovati 8X4.To je isto kao i dvoosovinac bez prednje.8X8 ili bar 8X6.
 
Top