Radari u Sarajevu i dalje

Radari u Sarajevu i dalje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ljudi posto je moj posao za volanom pa znam da ima dosta radara u gradu...


1. Naravno koji znamo da ima je kod RTV doma...
2. Kod ekonomske skole na pofalicima....fata kad ide sa ilidze...
3. Na stupu ispod mosta kad se ide iz grada prema ilidzi...
4. Kod saobracajne skole...prema pofalicima...
5. Kod velikih sisa...khmmm...od vjecne vatre na krizanju Titova-Kulovica-Dalmatinska....



Van sarajeva... Prije semafora na u Vitezu (Sa obadvije strane), izlaz iz zenice (zaboravio sam mjesto ali ima znak ogranicenja 60kmh...)

eto ljudi cuvajte se slikara...;)
 
Član
Imas i u Binježevu 60km/h(obe trake) (između Mostarskog raskršća i Hadžića)

http://www.bhtuning.com/showthread.php?tid=10683
 
Član
Lycan je napisao(la):
izlaz iz zenice (zaboravio sam mjesto ali ima znak ogranicenja 60kmh...)

eto ljudi cuvajte se slikara...;)

jel mozda vraca,4-5 km od zenice na putu prema doboju:icon_question::icon_question:
ne znam ja za te kamere oko zenice,bilo je po semaforima u zenici,al su skinuli,stavljaju nove uskoro izgleda,tako sam bar cuo
 
Član
edoze je napisao(la):
Lycan je napisao(la):
izlaz iz zenice (zaboravio sam mjesto ali ima znak ogranicenja 60kmh...)

eto ljudi cuvajte se slikara...;)

jel mozda vraca,4-5 km od zenice na putu prema doboju:icon_question::icon_question:
ne znam ja za te kamere oko zenice,bilo je po semaforima u zenici,al su skinuli,stavljaju nove uskoro izgleda,tako sam bar cuo

jeste jarane tu ima i neki dan je slikala policajce koji su bili u civilnom autu, i morali su platiti hehehehehe

ovo je da razveselim sve forumse, za pocetak...

BTW cuvajte se u blazuju zohari su stalno na autoputu...covjek se zanese i ne vidi onaj jebeni zank od 60 na sat (obicno mi kazaljka stoji preko soje) a oni cekaju sa radarom...na stanici prije skretanja za kiseljak. stalno su tamo.
 
Član
Gdje je ova kamera pod brojem 4, ako neko moze pojasniti?!

Prvi put cujem za tu...

Kod ovih u Sarajevu, zaboravili ste onu na Dobrinji, na cesti gdje je odrzan prvi Street Race u Sarajevu. Znaci kad se ide s glavne, prodje Imzit pumpa, prvi semafor nakon toga ima kamera.
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Gdje je ova kamera pod brojem 4, ako neko moze pojasniti?!

Prvi put cujem za tu...

Kod ovih u Sarajevu, zaboravili ste onu na Dobrinji, na cesti gdje je odrzan prvi Street Race u Sarajevu. Znaci kad se ide s glavne, prodje Imzit pumpa, prvi semafor nakon toga ima kamera.
kad prodjes raskrsnicu sto se odvaja za željezničku stanicu...znaci sledeci semafor...preko puta ti je policiska stanica...isti radar kao kod RTV doma...sutra ce biti slika...


p.s. neki dan su to postavili, nema vise od 10 dana.
 
Član
Nisam siguran gdje je ta, moram to otici izvidit sutra :icon_arrow:

Inace, pored ovih nabrojanih, da spomenem jos par kamera. Prvo autoput prema zenici - na onoj krivini, nedaleko od naplatnih kucica. Onda Travnik, kad se ide iz smjera Sarajeva, ide ona lagana uzbrdica, pa onda nizbrdica blaga i dolazi se na semafor (sa lijeve strane je INA pumpa), e na tom semaforu ima kamera - slika oba smjera. Pored ovih, imaju jos kamere i u Tuzli, Mostaru, Bihacu, Orasju, Ljubuskom - al im ne znam tacne lokacije, no znam da imaju, pa treba pripaziti. Da i mjesto Sije - tamo ima kamera, vidio nedavno.

Par slicica...



Kad sam slikao ove raskrsnice kod Viteza i Travnika na kojim su kamere, tad su bili samo senzori postavljeni. No kamere su aktivne sad vec nekih mjesec dana...



 
Član
To je suplja prica, prodji kod semafora gdje je kamera i vidjet ces senzore u asvaltu. E tu preko senzora trebas voziti polako, tu te slika. Imaju 2 senzora u asvaltu, prvi mjeri brzinu, drugi se nalazi metar od kraja prvog, on je kontrolni i isto mjeri brzinu. Ako vozis preko, odmah se aktivira kamera i slika te - 2 puta. Mislim takav je sistem u Sarajevu i na svim ovim kamerama kod nas koje sam do sada vidio, pa vjerujem da je ista i u TZ.
 
VR6Boki je napisao(la):
Nisam siguran gdje je ta, moram to otici izvidit sutra :icon_arrow:

Semafor pored Marsalke nekadasnje iz grada prema Ilidzi.Samo su bili jedno vrijeme senzori (ili barem ono kako inace izgledaju gdje ima kamera)postavljeni na cesti a ja kameru ne vidjeh nigdje:icon_question:
P.S.Neko je vec negdje u temu naveo ovu kameru prije mozda mjesec dana
 
Deyo je napisao(la):
Pitanje od Tuzlaka :) Može li mi neko objasniti princip rada ove kamere, naime kruže priče da te može slikati sa cca 200m ... sad ja ne bih rekao... ali samo da provjerim sa vama :)

Kamera ne moze slikati kada ides prema njoj nego kada ju prodjes jer je tako okrenuta a podatke o brzini dobija kada predjes preko senzora koji se nalaze iza nje...Tako da svaka slika samo u jednom smjeru i nakon sto predjes senzore na cesti.Takodje sto se tice crvenog svjetla, aktivira se 2 sec nakon sto se ono upali na semaforu
 
Član
djavolice nisam skuzio da misli na tu kameru, ja se prebacio skroz na drugu cestu. Ta ispred Marsalke stoji tu vec sedmicu i par dana, par puta sam i vidio da uslika ponekog. Kamera se nalazi na smjeru ka Ilidzi, nekih 20-ak metara prije semafora sa desne strane. Obrati paznju, vidi se, ima neka grana u blizini nje, pa je malo bolje kamuflirana ;)
 
VR6Boki je napisao(la):
djavolice nisam skuzio da misli na tu kameru, ja se prebacio skroz na drugu cestu. Ta ispred Marsalke stoji tu vec sedmicu i par dana, par puta sam i vidio da uslika ponekog. Kamera se nalazi na smjeru ka Ilidzi, nekih 20-ak metara prije semafora sa desne strane. Obrati paznju, vidi se, ima neka grana u blizini nje, pa je malo bolje kamuflirana ;)

I ja sam otisla na skroz drugu cestu jer je malo zapetljano objasnjenje po opisu pa dok sam par puta procitala post skontala da se na to odnosi:lol:Zato i napisah reko da ne trazis bezveze posto je navedena vec medju poznatim
 
Član
Ima jedan novi narode na auto putu kada se ide iz visokog prema sarajevu gdje je ogranicenje 110km/h...cuvajte se...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top