Radar detektor, koji kupiti

Radar detektor, koji kupiti

Član
Deyo je napisao(la):
Pa detektor reaguje na talase, ne na bandere pored puta.

Nemoj se uvrediti ali o detektorima znam vise od tebe, i jsano mi je na sta reaguje, nego sam htio da kazem da iako u specifikaciji stoji da reaguje na lasere, se nije oglasio uopste a mjerili su me dok sam prolazio.
Licno sam ih par komada probao sa policijskim radarom na blizinu i svaki reaguje kad je bas uperen u njega, cim se malo okrene, nista.

Tako da sve sto hocu reci jeste da detektor i ako reaguje ce da bude kasno i da od njih i nema neke koristi.

Imao sam par Kobra detektora i manje vise sam razocaran sa svakim.

Jedan jedini koji valja i od kog ima koristi ali na zalost ne mnogo opet, je Valentine One i kosta 500-600 dolara u americi a eura po evropi. On je mnogo osjetljiviji i ponekad moze neke odbijene talase da uhvati i ima prikaz pravca iz kog dolaze ti talasi.

Bilo je koristi za stacionarne kamere naprimer, ali ako obratite paznju i te kamere vise nemaju radarski detektor, nego senzore ugradjene u asvalt tako da i one vise ne zrace nista pa i za njih ne koristi detektor.
 
Član
To sam i napisao u prvom postu, da je kasno ako zapišti na laser. (a zapištaće jer su to sve elektromagnetni talasi određene frekvencije, obično se puca u tablice jer reflektuju najbolje pa možda ako je slabiji detektor ne registruje, tj nema toliko osjetljive senzore).
Za stacionarne kamere ne znam da je bilo da su radar tipa, a tu je jedini lijek folija za tablicu.

Otkud znaš da znaš više :lol:
 
Član
Dobro menjic-u sta je onda sa oni radarom na autoputu Sarajevo - Visoko? gdje je tu radar?
 
Član
sakrio se u asfalt :lol: Ima njih nije to ali nema kod nas (barem ja ne znam), svi su tipa senzor - kamera.

Evo šta rade u Švici :)

e81592db3e3cf82beda39edbaa14e5b3.jpg
 
Član
Ja rekoh da su BILE radarske kamere, a sad sve prebacuju na senzorske, imate u asvaltu dva para senzora i oni su elektromagnetni pa se izmjeri vrijeme za koje predjete izmedju, izracuna brzina i onda blic skljoc.

A nije najbolja folija na tablicama, nego spravica koja zbuni te dole senzore :D
Princip je slican semaforima u americi pa malo procackajte po netu.

Folija se vidi kad vas zaustave pa vas mogu kazniti.

Ne znam deyo, ali sam se toliko zanimao s njima i otvarao, i popravljao i cak imam semu kako se pravi ali je dijelove malo teze naci pa nisam nikad da mislim da ipak znam, ali da ne budem uobrazen, recemo da znamo isto. OK ?
 
Član
Ma nije bitno ko koliko zna opet ne znaš ništa :D A jeste teško naći, tj ja nisam uspio nigdje jedan obični tranzistor, koji košta možda pola marke, ali eto. Baci u smeće... XRS 9550...

PS da ne bude laže ppk :D

xrs9550.jpg
 
Član
Deyo je napisao(la):
Ma nije bitno ko koliko zna opet ne znaš ništa :D A jeste teško naći, tj ja nisam uspio nigdje jedan obični tranzistor, koji košta možda pola marke, ali eto. Baci u smeće... XRS 9550...

PS da ne bude laže ppk :D

xrs9550.jpg

Sad ima, al kad je meni trebalo nije bilo :D

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ph-qv4gYAE8?fs=1&hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/ph-qv4gYAE8?fs=1&hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

:D :D :D

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/eXCBsk4mwh0?fs=1&hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/eXCBsk4mwh0?fs=1&hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
BaXRS4 je napisao(la):
lov2xlr8 je napisao(la):
v1 zakon,ako kome treba da mu prodam svoj nek detektuje a ja placam kazne ;)

Koliko novca ;) ?

prodam ti ga po nabavno sa gotivnom onom torbicom i svim sto dodje,koristen mozda 20 dana,i onda sam odlucio da vozim po ogranicenju i da placam kazne.

:icon_question::icon_question::icon_question:

Pa fino covjek pitao za koliko ? Jel nesto frka reci cijenu ili ..... ?
 
Član
radardoktore valjda se zna koja je nabavna cijena v1 u usa,ja mu ga dam za tu cijenu,a moze i za toliko u eurima, i manje 100 eur za raju ;)
 
Top