Racunar se gasi

Racunar se gasi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Nedavno sam u zamjenu dobio neki racunar, radio sasvim normalno do nedavno. Desava mi se to da se nekad za 5 minuta ugasi, prvo monitor se ugasi, cujem muziku nekih par sekundi onda dobijem zvuk trrrnnnnnnnn :D na zvucnicima, i tako se cuje dok ga ne ugasim na onom prekidacu iza. Prvo sam mislio da je zbog pregrijavanja, ocistio sam sve one gluposti unutra, cak sam stavio i dodatni ventilator, provjeravao sa speedfan-om temperature, sve je ok. Ja sumnjam na maticnu, jer kad se to desi, ugase se i one lampice na tastaturi, pokusavao sam num lock da ponovo ukljucim, nema nikakvog efekta. Sta vi mislite? Ne bih da ga bacam, dobio sam ga skoro za dzaba,a kuci nam treba 10 racunara :icon_rolleyes:
 
Član
HDD nije, mjenjao sam vec.. stavljao sam iz svog racunara, isto se desava :icon_rolleyes:

maticna ili RAM.... sumnjam u to
 
Član
meni ista stvar bila skoro duze vremena me zezalo nisam mogao otkriti sta mu je i neko mi rece prasina odem na kompresor detaljno ga rasklopim i ispusem ev ga radi nista mu nije....mozda je malo glupo al probaj ne kosta te....
 
Član
sigurno maticna ako nije ram ili disk skoro sam ja kod cure tako prvo ram mjenjo nista pa hdd nista pa napojna nista i na kraju ploca
i to jest ali ne mora ni to znacit
zna se desit da baterija na ploci se istrosi i onda zeza bios:))) eto nadam se da sam uspio pomoc a bateriju mozes uzet na pijacii
 
Član
Jesi probao kod hodže da mu šta prouči :icon_question:
Imam isti problem na kraju će da leti sa šestog :lol:
 
Član
i ja imam isti problem al potpuno isti i reko mi je menjic sa foruma da je do ram memorije najvjerovatnije ja nemam vremena da pojacam malo nego tako kada zastopa samo ga ugasim iza na prekidac i ponovo palim mada mi je najgore kada nesto podjem pisat i on se ugasi tad bi ga mogo bacit kroz prozor slatko al sta ces nije to lim da se moze popravit heheh pozdrav i sretno u popravci
 

OmO

Član
Eh.. Imam isti problem vec 1 god.. ne desava se stalno ali mozda 2 puta u mjesecu. Zablokira mi cuje se taj zvuk "trrrr..." i pojavi mi se nesto plavo na monitoru i sam se restartuje. Kad se restartuje onda pocne ponovo normalno da radi. :icon_rolleyes:
 
Član
OmO je napisao(la):
Eh.. Imam isti problem vec 1 god.. ne desava se stalno ali mozda 2 puta u mjesecu. Zablokira mi cuje se taj zvuk "trrrr..." i pojavi mi se nesto plavo na monitoru i sam se restartuje. Kad se restartuje onda pocne ponovo normalno da radi. :icon_rolleyes:

Pojavi ti se plavi ekran i na njemu piše system error, tako nekako, to ti je do rama. Meni se tako dešavalo, zamjenuo ram i normalno sada radi
 

OmO

Član
zAaKy je napisao(la):
OmO je napisao(la):
Eh.. Imam isti problem vec 1 god.. ne desava se stalno ali mozda 2 puta u mjesecu. Zablokira mi cuje se taj zvuk "trrrr..." i pojavi mi se nesto plavo na monitoru i sam se restartuje. Kad se restartuje onda pocne ponovo normalno da radi. :icon_rolleyes:

Pojavi ti se plavi ekran i na njemu piše system error, tako nekako, to ti je do rama. Meni se tako dešavalo, zamjenuo ram i normalno sada radi

Koji ti je bio prije ram, a koji je sad ?
 
Član
Bio mi je kingston 800 mhz 1 gb, opet stavio samo isti 800 mhz, 1 gb ali ovaj put transcend, i odlično radi, a onaj sam izvadio, pokušao na drugom računaru isto se dešavalo i nezz gdje sam ga ostavio, zglavnom neznam više za njega
:lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
ovo s plavim ekranom može predstavljati i neke od zaraženih datoteka u system(bit) folderu

meni se to dešavalo kada mi je bio zaražen atapi.sys :)

da bi našao rješenje moraš pristupiti problemu preko ComboFix programa ili Hitman Pro

ComboFix pruža neki vid recovery-a dok Hitman Pro može naštetiti računaru a i ne mora, zavisi od dosta stvari, meni recimo nije naštetio i sad piči ko ludo :)
 
ja sam imao kod sestre najcudniji problem , isto tako komp se gasi svako malo nekad zareda cim se digne sistem samo se gasi , dok ne uradis magicni potez a to je polozis kuciste umjesto da stoji uspravno i tad sve extra radi , jel ga uspravis resetuje se :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top