PS Challenge Pravila - od sad pa na dalje i ubuduce ;)

PS Challenge Pravila - od sad pa na dalje i ubuduce ;)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ryu

Član
Iako su pravila poznata jos od BG VI da se opet ponove i dopune zbog Challenge vrste takmicenja,nije na odmet ovoga nikad...

Pravila za PS Challenge (3 i na dalje)

-PS Challenge je takmicenje u virtual tuningu,izmedju svih prijavljenih takmicara za taj challenge
-Prije svakog takmicenja otvara se tema "PS Challenge X" na koju se postavi zadatak (slika za preradu) ispod koje idu prijave svih koji zele da se takmice !
-Pobjednik ce biti proglasen nakon glasanja (pisanjem postova ispod postavljenih radova) uz obrazlozenje zasto sta itd...
-Vrijeme za rad nece biti tacno odredjeno,nego ce se u zavisnosti od challenge-a odrediti naknadno (brzinski challenge,race challenge,concept challenge...itd sta meni kao organizatoru padne na pamet)
-Glasanje ce trajati 3 dana,glasa se tako sto prvom dajete 10 bodova,drugom 9,trecem 8 itd ! U koliko na challenge ucestvuje veci broj takmicara npr 14,onda prvom mjestu dajete 14 bodova,pa na dole...
-Ne mozete glasati za sebe !
-Za rad se smije samo koristiti originalna-zadana slika,svako uzimanje druge slike je automatska diskvalifikacija
-Zabranjeno je uzimati dijelove sa auta koja su vec virtualno tunirana,u tom slucaju slijedi automatska diskvalifikacija
-Ako neko primjeti da je na nekom radu uzeto nesto sa drugog v-tuniranog auta,duzan je odma obavjestiti organizatora Challenge-a !
-u koliko se desi da rad ni malo ne lici na zadani original i postoji sumnja medju ostalim takmicarima i organizatorima Challenge-a da nije radjen originalni zadatak,takmicar mora biti u mogucnosti da dokaze da je radio zadanu sliku,u suprotnom ce uslijediti diskvalifikacija (jedan od nacina dokazivanja "nevinosti" ce biti da se prilozi .psd fajl koji bi bio dokaz,ili da dostavi sve donore i objasnjenje)
-slike koje se rade i salju moraju biti u rezoluciji 1600x1200
-u koliko se u glasanju desi da prvo mjesto dijele 2 ili vise takmicara sa istim brojem bodova,ti radovi ce se izdvojiti i za njih ce se napraviti jednodnevno glasanje po sistemu: prvo mjesto 5,drugo 3 i trece 1 bod (ovo se mijenja u zavisnosti od broja takmicara u glavnom razlika izmedju mjesta je 2 boda)
-nakon postavljanja slika organizator ima pravo da trazi donore od svega sto je promjenjeno na autu (felge,pozadina,spojleri,branici...) i trazice to od svakog takmicara !!! Organizator ce postaviti u komentarima post sa svim svojim donorima !
-U koliko neko ne bude htio da dostavi trazene donore,ili pocne da izmislja nesto,da se opravdava na neke smijesne nacine (evo jedan primjer,procitajte sve postove - http://www.pstuning.org/index.php?topic=5234.0) bice odma diskvalifikovan sa challenge-a,a organizator ce traziti od Administratora foruma da mu stavi jednogodisnji ban sa ovog dijela foruma !!!

eto ako ima nejasnoca pitajte...
 

Ryu

Član
jesam na pst ulogiran,al ja tamo samo ponekad pogledam radove backove i rs itd...

i cujte svi za ovo pravilo sto sam reko za donore...

znaci kad trazim donore ne optuzujem vas ni zasta...
ako mi neko bude sumnjiv necu mu samo trazit podlogu,karambolku,felge i slicno...vec cu mu trazit i adresu shopa gdje farbu za auto uzeo...
 
Član
slažem se ovo za donore,ako je neko sumnjiv nek pokaže donore,
a i može se napraviti skrinšot od psa dok je rad u njemu i vide se layeri i history
 
Član
tu se niko nesmije ljutit kad ga se zatraze donori time se opravdava da je to uradio ili ono suprotno ;)
 
Jako bi glupo bilo da namas ono sa cim si radio...... a i samo bi se izblamirao.....

Neide mi u glavu kako neko moze da se blamira, ajd jednom se desi.... (meni se desilo da greskom u ACDSee uradim resize i snimim ga a ispostavi se da je to bio jedini *.psd od tog rada i sve izgubim, nebi mogao dokazati sa *.psd da sam ja to radio...), ali da se nekome to "stalno" dogadje, ja to nebi mogao da podnesem.......
 
Član
ryu, fkt ne znam koji klinac mi vise buraza uzimas u svoje postove... ovo je jedno 563-i put da se vracas na jednu te istu stvar...
i ako je uzeo, to je bilo dok je jos bio totalni amater u ps-u. sjecam se dobro kad je radio ovo auto koje si ti namjerno ovdje stavio za primjer kako bi ga ocrnio medju rajom.

tarik je tamo na onom forumu steko reputaciju koju ti nikad neces, radi radove koje ti nikad neces moci, i mislim da ti ovo nije trebalo. mogo si fino napisat u pravilima sta treba, a sta ne...

ovo ti je samo bilo u cilju ismijavanja nekog. nije da ga branim sto mi je buraz. libo me racku, al fkt sto kad god uradi neki extra rad (u ovom slucaju onog caddy.a) ti pocnes neke gluposti valjati...

i de mi sad po obicaju izbrisite post...
 
Član
al jarane, kad je tako ko sto ti kazes jednom lopov..., sto ga sad tamo raja gotivi, i sto tamo radi sve moguce challenge ili kako se vec tamo zove??
a gdje si ti?? ovdje organizujes neka takmicenja, kad si se udostojio neki beton rad uradit pa da kazes da si neko...

ja ti opet ponavljam, ne kazem da ono onda nije ukro, ne znam, ne interesuje me to, al kazem da si malo vise zavidan sto je toliko uznapredovo da te ostavio daleko iza sebe...
ko nevjeruje da on to radi, slobodno dodje i pogleda komp, imaju svi oni fajlovi u PS-u, i svima je veoma lahko usta zacepit... ;)

i jos jednom te pitam, a ti po obicaju to preskaces, zasto svaki put kad uradi neki mocan rad, ti spominjes ovo i njegov "lopovluk"???
eto nek bude da je tad i ukro... naucio lekciju, vise to ne radi i radi triput bolje od tebe, sto dokazuje svojim radovima...

haj sad molim te reci da nisam upravu...
 
Član
ajde da se vi vise ne svadjate...ajde Ryu kad si tako dobar, 1 na 1 ...nek neko sa foruma odabere sliku...rok 3 sedmice od tog dana pa da te onda vidimo...
 

Ryu

Član
tarik_91 je napisao(la):
ajde da se vi vise ne svadjate...ajde Ryu kad si tako dobar, 1 na 1 ...nek neko sa foruma odabere sliku...rok 3 sedmice od tog dana pa da te onda vidimo...

ja se ne sjecam da sam ikad reko da sam tako dobar,nisam ja tvoj brat pa da hvalim na sve strane...

kad je onda sranje bilo trebo si priznat da si ukro,a ne izvlacit se sto ces opet radit...zar je tesko bilo rec "izvinite ljudi pogrijesio sam...ili tako nesto,a ne samo se dalje zavlacit...

razocaro si sa onim sto si uradio,jos si onda neka objasnjenja izmisljo...

eto nek neko izabere sliku,ako ti se radi,al manji rok 10 dana il tako nesto,ne znam sta samo hoces time da dokazes ?

to je isto ko da kazem "sacemo se potuc,ako budes jaci nisi lopov..."

eto ko ce izabrat sliku...
 
Član
jarane nije fazon u tome hvalio ja ili ne, al koji djavo si imo u prvom postu postavljat onaj link, koji ti je bio cilj?? (osim ismijavanja)
mislim da bi raja sasvim dobro razumjela sta si htio reci i bez njega. i zasto bas si ga postavio nakon tarikovog i sandijevog caddy-a i svako malo, ti pocnes pricu o tome kako je tarik krao...
halo ba decko, zivis u proslosti... ;)


PS. kad vec tucu spominjes, vidim da treniras tekvando (sorry ne znam kak se tacno pise :icon_biggrin:) imam i ja jarana koji je crni pojas, pa eto malo sparinga hehehehh sala ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top