prvi auto

prvi auto

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zavisi kakav golf,kako je odrzavan..Ja ti isto predlazem da za pocetak uzmes Golf 3 TDI,u solidnom stanju..Dijelova imas svagdje,malo trose,solidno idu,nisu nesto zahtjevno..A svako polovno auto koje kupujes to ti je lutrija..Nikad ne znas sta uzimas..Jedino novo mozes kupiti da nemas ulaganja..A 5500 je puno za Golfa naravno..za 3000e mozes naci solidnog golfa..A poslije kad malo steknes iskustva fino uzmes hondu i nju dotjeras da ti svi zavide :D..Nemoj se samo zalijetati pa da se zajebes..I da,uvijek ostavi par stotina za sitne servise zbog licne sigurnosti..Sretno sa odlikom i kupovinom ;)
 
Jebo vas Golf 3, pa ja slusam i ne vjerujem, oj boze. 5500 eura i vi njemu savjetuje golfa tri, idi druze trazi pomoc/savjete na nekom Hr forumu, iznenadjujuce mi da ti jos nisu savjetovali Duju, mk2, Cvaju u ovoj jebenoj Bosni.

Prvo, taj Civic 1.6 ima samo 105ks, dakle spada ti pod zakon vas sto se snage tice, potrosnja je isto mala.
Sto se dijelova tice, pa Hrvatska je to, daleko je razvijena po pitanju Honde od Bosne, tako da nemas brige tu, samo nadji nekog Hondasa u svojoj blizini i drzi se njega dok malo sam ne skontas kako "idu stvari". Dijelova ima i nisu skupi s obzirom da nisu fus kakav se prodaje za ova "mejnstrim" auta tipa vw, opel i sl.

Sto se tice ovog da ti nije jako kao prvo auto, ma kakvi, taj motor u tom autu i nije neka snaga, sasvim dovoljno je ima da se ne ubijes kad budes obilazio, ali nema ni dovoljno da ti da neko samopuzdanje pa da se lozis i gasiras je.

Taj motor ima jako puno potencijala, tako da kasnije nekad kad stasas u vozaca i bude ti malo snage, uvijek mozes ulozit nekih 500-700e i izvuc dodatnih 40-50ks ili baci odma 2 milje i slozi turbaka od 250-350ks.

I zadnje, pitaj clana SasaCRX za vise detalja o tom autu i motoru, jer on ima jednu, doduse motor je sad prilicno naturpijan, al bila mu je stock nekih mjesec-dva.

I brate uzmi nesto sto ces sa gustom vozit i sto ce ti ostat u lijepom sjecanju kao prvo auto, a ne nekog čađu, naftasa sto smrdi kad joj zadas maksimum na 4500 rpm, pff
 
Član
potpis erol, ljudi covjek ima 5500 eura, ako ce golfa vec (gluho bilo) moze komotno birati 4ku i to TDI (i crveno) :D ;)
honde su pouzdana auto, atraktivna auta, ovakav civic ti odgovara u svakom pogledu, usput imas i dovoljno snaga, a i potencijal motora je veliki....vidim zagrijan si za njega, i ti ces njega kupiti sta god mi rekli, ili barem nekog slicnog civica...ugl. ja sam prvo auto isao na taj fazon da ''ustedim'', da me ne kosta puno , da ne trosi punu , da ne ide brzo itd..i posteno sam se sjebo uzeo sam auto u koje sam dodatno onoliko koliko sam ga platio, nije mi se svidjalo..sada samo biram ono sto mi se svidja i ispunjava moje zahtjeve, ne mora biti nuzno dizelas da trosi 3litra, i da ide ko prebijena macka ..ovaj je lijep , ali pogledaj jos par slicnih, pa se odluci ne zuri ima toga kod vas dosta, pogledaj i audi neki , mozda bmw itd, sretno;)
 
Član
Ako vec razmisljas o golfu az ove pare uzmes g4 ili cak a3 TDI...i miran s obzirom da ti je prvo auto to ti je mozda i najpametnije ;)
 
bas majke mi golf manijaci za 5500e ne bi pogledao cetvorku a kamoli III , uzmi Japanca posebno jer si tek poceo voziti vise su izdrzljivi , za te pare mozes kupiti i toyotu celicu 2000 godiste ako volis japance i dobar izgled , pored toga takodje nije sto vozim Opela ali za tu lovu i sportski izgled koji ocigledno trazis mozes uzeti i Astru Coupe jer vidim da si nabrijan na Compy-jevu bivsu Calibru , dobro razmisli imas finu cifru nemoj se zaletiti za neko bezveze auto pa da se kasnije kajes
 
Početnik
da sviđa mi se honda samo me muči ta potrošnja dal ću to moći napajati......kad bi uložio pare i složio turbaka kolko bi onda bila potrošnja......
 
Član
Slyster je napisao(la):
evo skupio pare (5500e) i neznam šta da kupim sviđa mi se golf 3 i honda civic molim prijedloge.....i da fiat mi ne spominjite........
http://www.njuskalo.hr/auti/honda-civic-1.6-oglas-3626935
koliko trošio ova honda
Honda na linku je koma :lol: pravi materijal za antituning temu sa uber specijalnom aerodinamikom.De zivotati kupi neku normalnu.
 
Ova sa linka jeste malo pretjerana, al ako se tebi svidja takva pa jbg uzmi.

Sto se potrosnje tice, reko sam ti vec da nije neki potrosac, nema snage, al zato ni ne trosi, pa jbg bar su Honde poznate po maloj potrosnji.

Sto se tice turbaka, to sam reko jednog dana, a turbak ne da trosi, nego neces imat ni za kafe :D uvijek imas i soluciju nasviranog atmosferca od 140-150-160-170-180 ks ( zavisi koliko si voljan dat para) i van vtec-a ce i dalje bit fin potrosac.
 
Član
gdje pise da mora potrositi sve pare sto ima :/ cuj jbo Golfa svasta :lol: a sta je za karoserijske dijelove? prvo mu je auto ba sigurno ce ga cuvati :D
 
Kao sto rekoh, Hrvatska malo drugacije stoji po pitanju Honde od Bosne.

idi druze na ovaj link pa malo tu razgledaj, pogledaj i u oglasima sta se nudi

http://forum.hondaclub.hr/index.php?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top