problem sa pregrijavanjem

problem sa pregrijavanjem

Član
ehhh ovako:imam problema sa pregrijevanjem moga a3,vec 2 put mi se desava da gubi vucu i onda moram stati da malo ohladi da bi mogao nastaviti,juce mi se to desilo nakon predjenih oko 70-80km a pokazuje mi normalnu temperaturu..
strucnjaci sta mislite,nisaam neki expert za ovo:D
 
Član
tictac je napisao(la):
ehhh ovako:imam problema sa pregrijevanjem moga a3,vec 2 put mi se desava da gubi vucu i onda moram stati da malo ohladi da bi mogao nastaviti,juce mi se to desilo nakon predjenih oko 70-80km a pokazuje mi normalnu temperaturu..
strucnjaci sta mislite,nisaam neki expert za ovo:D
po ovo j prici ja kontam na taj senzor temperature da je otisao-ne pokazuje tacne vrijednosti.. ili ''zastopa'' :)
 
Član
adams je napisao(la):
tictac je napisao(la):
ehhh ovako:imam problema sa pregrijevanjem moga a3,vec 2 put mi se desava da gubi vucu i onda moram stati da malo ohladi da bi mogao nastaviti,juce mi se to desilo nakon predjenih oko 70-80km a pokazuje mi normalnu temperaturu..
strucnjaci sta mislite,nisaam neki expert za ovo:D
po ovo j prici ja kontam na taj senzor temperature da je otisao-ne pokazuje tacne vrijednosti.. ili ''zastopa'' :)

pomjera se kazaljka do 90 dalje ne prelazi
 
Sumnjam da je do pregrijavanja, kad se auto pregrije, tada prokuhava i izbacuje vodu, to do 90 je normalno to mu je radna temperatura, barem koliko sam ja upucen :D
 
Član
provjeri termostat i senzor temp. jedno od to dvoje neradi, a ako nije to s obzirom da je motor već par puta kuhao e jebaji ga...
 
Član
Sanky_GTI je napisao(la):
Sumnjam da je do pregrijavanja, kad se auto pregrije, tada prokuhava i izbacuje vodu, to do 90 je normalno to mu je radna temperatura, barem koliko sam ja upucen :D

slazem se stobom,ne izbacuje vodu,moracu sutra do servisa da to pregledaju,nema mi druge
 
Član
nema to veze sa pregrijavanjem, nego tebi gubi vucu odnosno baca u safe mod pa kad ga ugasis pa upalis on opet radi...
 
Član
Limp je napisao(la):
nema to veze sa pregrijavanjem, nego tebi gubi vucu odnosno baca u safe mod pa kad ga ugasis pa upalis on opet radi...

znaci ja cim vidim i osjetim da nece da vuce kazaljka ide do 3-4hiljada obrataja nece da povuce ja se odma iskljucim iz saobracaja malo ga ostavim da ohladi 5-10min i normalno nastavim,a juce mi je 2puta tako bilo jos sam ga sve vozio do 2h obrtaja...a nije mi se ovo desavalo dok nisu pocele ove vrucine
 
Član
kazem ti baci ti u safe mode i onda kad stanes i ugasis ga, on se resetuje i opet vozis dok ne prepozna komp gresku i baci u safe mode opet... idi na dijagnostiku pa vidi kakvih gresaka ima zabiljezeno u memoriji...
 
Član
Limp je napisao(la):
kazem ti baci ti u safe mode i onda kad stanes i ugasis ga, on se resetuje i opet vozis dok ne prepozna komp gresku i baci u safe mode opet... idi na dijagnostiku pa vidi kakvih gresaka ima zabiljezeno u memoriji...

danas sam isao kod majstora,kaze mi kad bude poceo gubit vucu da ga ne zaustavljam vec da ga ugasim i upalim pa da vidim hocel onda ici,sigurno i on misli to sto ti govoris,pa vidjecu kad mi se to opet desi da probam odma nastaviti voznju,hvala drug vidim da si upucen u ovo;)
 
Član
to to cim osjetis da je izgubio vucu(turbina ne radi) ti stani ugasi pa upali i vidi ako onda opet ide onda baca u safe mode... ;)
 
Top