problem sa pregrijavanjem

problem sa pregrijavanjem

Član
ljudi pomagajte!!!!!!!:icon_mad:
sutra trebam za sarajevo da idem,ali ne znam dali da se usudim ici sa svojim auto,zbog ovog problema,nije mi se desio 15-tak dana ali nisam ni prelazio 20-30km max na dan...vozio sam ga neki dan na dijagnostiku i bila je nekakva greska bezze je nesto pisalo(nema nekog poklopca il nesto tako) i ocitili su je...moze mi izgubit vucu kad budem prestizo i onda sam najebo...
mozel koji dobronamjeran savjet:icon_rolleyes:
 
drug ako ti je Audi s mjenjacem od 6 brzina nemoj ga tusiti u 6-oj 80-90km/h vozi ga u 5-oj jer prilikom duze voznje sa tom brzinom tj. tusenjem motora elektronika ti zataji pa ti onda nece preko 80-90km/h da vuce bez obzira dali ga saltao ili sta vec jer elektronika diznama nedozvoljava da bacaju vise goriva i dolazi ti do toga da moras auto gasiti tj. resetovati elektroniku
to ti govorim iz iskustva svog licno vozio Golfa 4 1.9 TDI koi ima 140konjova i koii je uvezen takav iz Italije s nekim ugradjenim chipom i ono 6 brzina lagan gas ne preko 2000 obrtaja i tako mi se desi na autoputu inace putovao sam za Istru tj. Umag kud auto nije bilo moje kud se to meni desi svasta nesta covjek pomisli
skrenem i ja s puta ugasim i sve to i opet upalim auto ide ko zrno i opet ja smnjim potrosnju na boardcompu na 5.nesto
i opet isti problem odradim isti postupak i nastavim s voznjom ne zaleci potrosnje i dalje mi se to nije desavalo
krenem nazad kuci ma reko sve ok mozda mu je tako samo doslo opet podjem stedit gorivo kad ista situacija mi se desi odmah nakon nekih 60-70Km stanem i opet startam i na ostalih 400Km nije bilo nikakvih problema
samo ti dijelim svoje licno iskustvo ne voli im elektronika da se vozas 100Km sparanjem goriva
toliko pozzzz ;)
 
Član
jbg kod mene je automatik i ne pratim kad mjenja brzine,moguce da je tako nesto,al ja ga ne vozim na otvoronem 90%je gradska voznja,u svakom slucaju hvala drug;)
 
Član
Prijatelju dragi Limp ti je to najbolje objasnio ;)

Auto ti ide u safe mod na nekih 3000-3500 obrtaja, razloga može biti više (neki ventili egr i sl, mjerač protoka zraka, neki vakum :icon_question: i na karaju zaprljana turbina.

Imao sam isti problem kod mene bila zaprljana turbina, posle čišćenja auto išao ko lud.

Nije ništa strašno da ne možeš krenut na malo dalji put, kad ti se to desi možeš auto u vožnji ugasiti i upalit i opet će da ide.

Ako ti je prljav turbo to je od gradske i lagane vožnje, TDI-a treba gaziti, majstori preporučuju mjenjanje brzine na 3500 obrtaja da se to ne bi dešavalo, čim budeš imao priliku razgazi ga dobro i naravno redovno da se turbo ne zaprlja :icon_biggrin:
 
Član
elmo je napisao(la):
Prijatelju dragi Limp ti je to najbolje objasnio ;)

Auto ti ide u safe mod na nekih 3000-3500 obrtaja, razloga može biti više (neki ventili egr i sl, mjerač protoka zraka, neki vakum :icon_question: i na karaju zaprljana turbina.

Imao sam isti problem kod mene bila zaprljana turbina, posle čišćenja auto išao ko lud.

Nije ništa strašno da ne možeš krenut na malo dalji put, kad ti se to desi možeš auto u vožnji ugasiti i upalit i opet će da ide.

Ako ti je prljav turbo to je od gradske i lagane vožnje, TDI-a treba gaziti, majstori preporučuju mjenjanje brzine na 3500 obrtaja da se to ne bi dešavalo, čim budeš imao priliku razgazi ga dobro i naravno redovno da se turbo ne zaprlja :icon_biggrin:
hvala na savjetu,a razgazicu ga to sigurno:icon_biggrin:
 
Član
jos nisam rjesio ovaj problem:icon_sad: odprilike na 80,90kilometara pocne da mi gubi pomalo vucu,osjetim da se pati kad treba da prebaci u brzinu da vas podsjetim kod mene je automatik a onda i skroz stane nece gasa da prihvati nikako,i juce mi se to desi i ja stanem na prosirenje i odma ga ugasim pa upalim i onda ide al vidim da se pati:icon_mad:
pretrazivao sam na guglu i na jednoj hrvatskoj stranici nadjem nesto zanimljivo,covjek ima potpuno isti problem kao ja izgleda da mi je zaprljana turbina..

Imam Audi A4 1.9 TDI sa 74 kW i dva mi se puta dogodilo da auto izgubi snagu, neće vući, a nakon što ga ugasim i ponovno upalim, radi normalno. U čemu bi mogao biti problem?

Odgovor Ovo je tipičan primjer blokiranja krilaca turbopunjača zbog začađenja. Gubitak snage motora zaštitni je mehanizam koji sprečava preopterećenje motora izazvano nekontroliranim porastom tlaka prednabijanja. Upravljačka elektronika prebacuje na 'safe mode' te se snaga smanjuje na minimum. Kad ugasite i ponovno pokrenete motor, upravljačka elektronika se resetira i motor opet radi normalno dok senzor tlaka iza kompresora sljedeći put ne registrira prekomjeran tlak. Nužan je temeljit servis turbopunjača
 
Početnik
Ja bosnje klasicnog, da mu je neki dobar majstor to ustanovio pregledom auta, obisao bi jos tri majstora da vidi da ga slucajno onaj prvi ne laze, da mu pare uzme...al internet, buraz, google i odmah si skontao sta je sa autom, ha ya.. :cool:
 
Član
Oggy je napisao(la):
Ja bosnje klasicnog, da mu je neki dobar majstor to ustanovio pregledom auta, obisao bi jos tri majstora da vidi da ga slucajno onaj prvi ne laze, da mu pare uzme...al internet, buraz, google i odmah si skontao sta je sa autom, ha ya.. :cool:

nije to u pitanju,vec odem u servis ne znaju sta je kaze ostavi auto pa cemo pregledati,ja idem do drugog majstora koji je kao fol pretrpan poslom tako mu ispricam on nesto nagadja sta bi moglo biti tam vam kaze dodji za 7 dana pa ce nesto pogledati odjebo sam ih sve sad samo kazem sta ce da uradi i to je to,pare nisu problem toliki jer nije ovo nesto skupo necu da mi se svako zajebava oko auta a ustvari ne zna ni sta mu je:icon_mad:
 
Početnik
dobroo, opet sad znas otprilike sta bi moglo biti...al nemoj uzimat zdravo za gotovo, da tek onda ne bude bacanje para...mada opet, ciscenje usisa nece da skodi svakako ;)
 
Član
Oggy je napisao(la):
dobroo, opet sad znas otprilike sta bi moglo biti...al nemoj uzimat zdravo za gotovo, da tek onda ne bude bacanje para...mada opet, ciscenje usisa nece da skodi svakako ;)

slazem se:cool:
 
Top