Problem na tocku

Problem na tocku

Član
e raja prvo da vas sve pozdravim. Imam jedan problem,naime kad vozim auto cujem neki zvuk,kao da mi zapinje nesto na prednjem lijevom tocku.Sto se tice stabilnosti auta sve je uredu,nema bjezanja,niti slicnih stvari.Nema lupanja,samo isto kao da zapinje za nesto,kao da struze,ali se taj zvuk pojaca kad motam na desnu stranu,recimo kad ulazim u krivinu ili tako nesto. Ovaj zvuk se cuje samo kad idem recimo preko 40 pa dalje,,na maloj brzini se ne cuje,,,konto sam da mi zapinju disk plocice,ali nije tako,dizao sam auto,gledao sve sto se na prvi pogled moglo vidjet,sve ok,jedino mi je kugla malo losa,ali ona ima samo trun lufta,,nju sam zamijenio odma danas.Sad nesto kontam da li moze biti lezaj da je podrobio,mijenjao sam lezajeve prije otprilike 4 mjeseca,sve je bilo ok,do prije par dana.S obzirom kakve su kvalitete novi dijelovi ne bi se cudio da je lezaj stradao,ali opet da vidim imal ko pametniji od mene,mozda zna. Jel ko imao slican problem,ili zna rjesenje mog problema.
 
Član
TDi Power je napisao(la):
Lezaj se rasuo ili kineticki:icon_confused:

jelde da moze bit i kineticki,sumnjam ja i na to,dignem auto na dizalicu i vjerovao ili ne imam problem da okrenem tocak,mislim okrece se on ali teze,kako mogu provjerit da li je kineticki,gledao onu mandzentnu oko kinetickog,nije poderana,sad unutra kakvo je stanje to ne znam

caus je napisao(la):
druze lezaj mjenjaj!!! to je otisla jedna strana lezaja

a eto kakvi su nam lezajevi,sve sam ih izmijenjao,nakon mjesec dana zadnji mi se ponovo poceo cuti,i njega sam ponovo mijenjao,sad evo i prednji,ako je lezaj,,volio bi da jest,to mi je nekako najbezbolnije zamijenit
 
ArminM je napisao(la):
e raja prvo da vas sve pozdravim. Imam jedan problem,naime kad vozim auto cujem neki zvuk,kao da mi zapinje nesto na prednjem lijevom tocku.Sto se tice stabilnosti auta sve je uredu,nema bjezanja,niti slicnih stvari.Nema lupanja,samo isto kao da zapinje za nesto,kao da struze,ali se taj zvuk pojaca kad motam na desnu stranu,recimo kad ulazim u krivinu ili tako nesto. Ovaj zvuk se cuje samo kad idem recimo preko 40 pa dalje,,na maloj brzini se ne cuje,,,konto sam da mi zapinju disk plocice,ali nije tako,dizao sam auto,gledao sve sto se na prvi pogled moglo vidjet,sve ok,jedino mi je kugla malo losa,ali ona ima samo trun lufta,,nju sam zamijenio odma danas.Sad nesto kontam da li moze biti lezaj da je podrobio,mijenjao sam lezajeve prije otprilike 4 mjeseca,sve je bilo ok,do prije par dana.S obzirom kakve su kvalitete novi dijelovi ne bi se cudio da je lezaj stradao,ali opet da vidim imal ko pametniji od mene,mozda zna. Jel ko imao slican problem,ili zna rjesenje mog problema.

nista ti dalje ne treba niko govorit...a kineticki se malo kad cuje kad ides ravno...
 
po tvom opisu trebo bi da bude lezaj tocka on se sa povecanjem brzine vise cuje pogotov ako se ulazi u krivinu jer se tada lezaj vise optereti !
kineticki zglobo je stradao ako pucketa kada kreces iz mjesta kada su tockovi smotani lijvo ili desno !!!
na dizalici je uvjek potrebno provjeriti da li je lezaj tocka i koji jer jer nekada zna zvuk da vara ti mislis da je lijevo a ono desno ili obrnuto!!!
sto se tice dijelova ima ih svakavih ali ipak na specijalizaciji sam ucio da se ok 80% pogrijesi priliukom ugradnje dijelova
npr. lezajeve tockova iskljucivo presom montirati to ist vazi za nabu !!
a da ne zaboravimo stezanje lezaja za golfa 2 je moment stezanja pr lezaja tocka 265nm
jamislim da bi to trebalo da vazi i za keca

na zelim da pametujem ali ne zelim da svako 4 ili 5 mjeseci mjenjas lezajeve
sretno drug
 
Član
sky walker je napisao(la):
po tvom opisu trebo bi da bude lezaj tocka on se sa povecanjem brzine vise cuje pogotov ako se ulazi u krivinu jer se tada lezaj vise optereti !
kineticki zglobo je stradao ako pucketa kada kreces iz mjesta kada su tockovi smotani lijvo ili desno !!!
na dizalici je uvjek potrebno provjeriti da li je lezaj tocka i koji jer jer nekada zna zvuk da vara ti mislis da je lijevo a ono desno ili obrnuto!!!
sto se tice dijelova ima ih svakavih ali ipak na specijalizaciji sam ucio da se ok 80% pogrijesi priliukom ugradnje dijelova
npr. lezajeve tockova iskljucivo presom montirati to ist vazi za nabu !!
a da ne zaboravimo stezanje lezaja za golfa 2 je moment stezanja pr lezaja tocka 265nm
jamislim da bi to trebalo da vazi i za keca

na zelim da pametujem ali ne zelim da svako 4 ili 5 mjeseci mjenjas lezajeve
sretno drug

ma brate poprilicno sam siguran da je lezaj,ali ajde reko da vidim sta raja kaze,,kod mene se cuje desni kineticki malo,i to odavno se cuje,ali samo kad su tockovi smotani i tako se krecem,znam kako je kad se cuje kineticki,ovo nije tako,cini mi se da je bas jedna strana lezaja izderana,to sto mi je neko vec rekao gore u prethodnim postovima.vidjet cemo kad se skine,a ti si upravu sto posto,ja sam svakako vise izgubio mijenjanjem lezajeva nego sto sam dobio,govorim o zamjeni prije 4 mjeseca.Tad kad su mi mijenjali lezajeve uopce mi nisu dobro namjestili amortizere,tako da sam nedugo zatim morao da mijenjam lezajeve amortizera,piscalo je brat moj ko ludo,kad smo skinuli sva je ona guma bila izderana,ja sam kriv takodje,nisam gledao kad su montirali,da sam gledao vidio bi da je ostalo puno prostora izmedju amortizera i solje,kad je tako bilo s amortizerima ne cudim se sto mi lezaj nije dobar,opekao sam se jednom,isao sam gdje je jeftinije,a fino su mi govorili plati vise zamjenu i rahat si,ja sam isao gdje je najjeftinija zamjena.Sad cu drugacije da uradim,,hvala ti na savjetima;)
 
ma po ovim simptomima,kad krecem naglo u stranu,cuje se lupanje,zakljucio sam da mi je kineticki otisao...ali i trese mi auto,kao da nisu zavrnuti sarafi dobro pa guma ne ide pravo,nego svera,bas osjetim na guzici,kako me drma,pa reko da nije i to kineticki...stari sumnja da je i nosac motora otisao,mora da je onda to :icon_rolleyes:
prosao tehnicki neki dan,sve ok...ccc :D
 
tvrdoglavi je napisao(la):
ma po ovim simptomima,kad krecem naglo u stranu,cuje se lupanje,zakljucio sam da mi je kineticki otisao...ali i trese mi auto,kao da nisu zavrnuti sarafi dobro pa guma ne ide pravo,nego svera,bas osjetim na guzici,kako me drma,pa reko da nije i to kineticki...stari sumnja da je i nosac motora otisao,mora da je onda to :icon_rolleyes:
prosao tehnicki neki dan,sve ok...ccc :D

ako bas osjetis na guzici eh drug ond moras mjenjat forum hahahaha kako te drma hahahahaahahahha

:lol::lol::cool:;)
 
sky walker je napisao(la):
tvrdoglavi je napisao(la):
ma po ovim simptomima,kad krecem naglo u stranu,cuje se lupanje,zakljucio sam da mi je kineticki otisao...ali i trese mi auto,kao da nisu zavrnuti sarafi dobro pa guma ne ide pravo,nego svera,bas osjetim na guzici,kako me drma,pa reko da nije i to kineticki...stari sumnja da je i nosac motora otisao,mora da je onda to :icon_rolleyes:
prosao tehnicki neki dan,sve ok...ccc :D

ako bas osjetis na guzici eh drug ond moras mjenjat forum hahahaha kako te drma hahahahaahahahha

:lol::lol::cool:;)

:lol: jbg ne mogu drugacije objasnit,i spuru provjeravao,sve ok,mora da je taj nosac :icon_rolleyes:
 
Top