Prijedlog za SR

Prijedlog za SR

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Eo ovako, juce nest gledam na streetraceu u Modrici, a i inace, na svim raceovima, desava se da takmicari prijavljuju puno sporije klase nego sto im auta obicno idu,pa onda kalkulisu i na taj nacin lakse dolaze do nagrada i pehara..

Eh sada.. posto na taj nacin streetrace gubi onu svoju car, bit, mislim da bi se "MI" trebali ugledati na kolege i susjede iz HR pa fino lijepo uvesti "placanje probijanje klase"..

Dakle moj prijedlog je, da se probijanje klase placa 50% od pojedinacne uplate za takmicenje, znaci ako je uplata 50KM, probijanje klase je 25KM..

Postavio sam ovaj topic, samo da vidim vasa misljenja..

pozz
 

S84

Član
mislio sam da ima ovo pravilo za probijanje klase ako nema.. onda veliki propust organizatora...
 
Član
Kod kolega u Hrvatskoj se palca 10EUR.

A inace prvo moras voziti SR da bi mogao ucestvovati u kreiranju nekih pravila :)

Iskreno mislim da nema smisla jos i to naplacivati,generalno se primjeti da dosta raje ne ucestvuje bas radi cijena startnina. Ja sam bio jedan od onih koji su glasali da bude 50KM,ali sada ipak mislim da bi cijene trebale biti manje,jer dosta raje izostaje. Cinjenica je da bi i nagrade bile manje. Organizatoru je sasvim svejedno kolika ce startnina biti,jer sav novac od startnine ide u nagradni fond.
 
Legend
Al_Galone je napisao(la):
Kod kolega u Hrvatskoj se palca 10EUR.

A inace prvo moras voziti SR da bi mogao ucestvovati u kreiranju nekih pravila :)

Iskreno mislim da nema smisla jos i to naplacivati,generalno se primjeti da dosta raje ne ucestvuje bas radi cijena startnina. Ja sam bio jedan od onih koji su glasali da bude 50KM,ali sada ipak mislim da bi cijene trebale biti manje,jer dosta raje izostaje. Cinjenica je da bi i nagrade bile manje. Organizatoru je sasvim svejedno kolika ce startnina biti,jer sav novac od startnine ide u nagradni fond.

pah..
ako je velika cijena prijave, treba onda predloziti da se spuste cijene prijave, medjutim treba prodiskutovati oko ovoga...

nije vise zanimljivo da u 17klasi uvijek ima najvise auta, a na kraju jos pola tih auta zavrsi u 16..

ne kreiram ja nikakava pravila, daleko od toga.. samo predlazem da vidim vasa misljenja, jer sve sto se u HR radi je dosta kvalitetnije nego kod nas, pa ako sami ne mozemo skontati neke stvari, onda trebamo kopirati ono sto je dobro..
 
Član
ma nisam ni rekao da kreiras pravila,to je kao sala trebalo da bude ili poticaj da vozis

treba prodiskutovati,ali cinjenica je da ce svako platiti i nastaviti da vozi,prvi ja a i bilo ko drugi,ako mozes platiti 50KM mozes jos i 20KM da nastavis takmicenje i u principu ne dobijas nista,opet imas ljude koji probijaju i tako dalje i tako dalje ....
 
Legend
Al_Galone je napisao(la):
ma nisam ni rekao da kreiras pravila,to je kao sala trebalo da bude ili poticaj da vozis

treba prodiskutovati,ali cinjenica je da ce svako platiti i nastaviti da vozi,prvi ja a i bilo ko drugi,ako mozes platiti 50KM mozes jos i 20KM da nastavis takmicenje i u principu ne dobijas nista,opet imas ljude koji probijaju i tako dalje i tako dalje ....

ma vozit cu, dogodine aBd :)), pod zastavama kluba heh

pa et.. ja sam samo dao prijedlog, mislim ono.. nadam se da se svi slazete da je glupo, sto se toliko kalkulise, prijavi se 17 klasa, pa se na kraju u finalu 16klase isto auto napravi 15.7 vrijeme..

glupost
 
Član
istina je ali to je tako,sa mnom u klasi u Banja Luci su vozila auta koja voze hladno niskih 13sec,a ja sa punim gasom uzbrdo niskih 15sec,ali sta mozes stisni gas i natjeraj ga da probije klasu,ja sam dvojicu uspio natjerati,ali treci mi je dosao glave :)
 
Legend
Al_Galone je napisao(la):
istina je ali to je tako,sa mnom u klasi u Banja Luci su vozila auta koja voze hladno niskih 13sec,a ja sa punim gasom uzbrdo niskih 15sec,ali sta mozes stisni gas i natjeraj ga da probije klasu,ja sam dvojicu uspio natjerati,ali treci mi je dosao glave :)
pa nije car sra da natjeras brzeg da probije klasu, vec da pobjedis priblizno istog sebi ;)

vi ucesnici to najbolje znate, tako da treba SRu vratiti ugled a ne ovako klosarluk

ko ce koga vise zajebat
 
Član
Ma nema potrebe za dodatnim izbijanjem para iz djepa i onako su velike startnine jednostavno drzis se pravilnika dozvoljeno je probijanje klase za 1 sec, probijanje klase preko 1 sec je diskfalifikacija, puno toga zavisi od vanjskih faktora kako ce ti auto ici ...
 

S84

Član
cuj nema ptorebe za izbijanjem dodatnih para iz djepa... pa ako ne igras po pravilima i treba po djepu jer nas narod samo to razumije...
 
Član
S84 je napisao(la):
cuj nema ptorebe za izbijanjem dodatnih para iz djepa... pa ako ne igras po pravilima i treba po djepu jer nas narod samo to razumije...

Vozis li ti SR i ako vozis koje ti je vrijeme??? Dali ti je to vrijeme na svakoj trci, varira li uopste???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top