Prijedlog za SR

Prijedlog za SR

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Nisam racer i trke nisu moja specijalnost,volim ih samo gledad,tako da sada nesto pametnujem nema potrebe to momci koji voze mogu najbolje procijeniti i dogovoriti se,neko je spomeno pravilnik iz HR znam da su se mnogi organizatori oslanjali na njega i kod nas i u okolnim zemljama, sve je stvar dogovora izmedju vozaca i organizatora
 
Član
Pa ako probije klasu, njegov protivnik (onaj koji stvarno vozi tu klasu) je pobijednik i prolazi dalje... dobro je to regulisano... a ti probij, pa se utrkuj sa svojom klasom kojoj i pripadaš, ili se bagaj da ne probiješ da bih uzeo nagradu... a vazda ima onih koji voze svoje klase dosta nisko, pa tim jačim nije jednostavno uštimati vrijeme... sve to ima svoje zašto... i td.. i td...

Jedino ako probiju klasu, to dodatno plaćanje da ide u nagradni fond te klase koju je probio... možda bi i ta varijanta bila ok...
 
Član
antrax je napisao(la):
Pa ako probije klasu, njegov protivnik (onaj koji stvarno vozi tu klasu) je pobijednik i prolazi dalje... dobro je to regulisano... a ti probij, pa se utrkuj sa svojom klasom kojoj i pripadaš, ili se bagaj da ne probiješ da bih uzeo nagradu... a vazda ima onih koji voze svoje klase dosta nisko, pa tim jačim nije jednostavno uštimati vrijeme... sve to ima svoje zašto... i td.. i td...

Jedino ako probiju klasu, to dodatno plaćanje da ide u nagradni fond te klase koju je probio... možda bi i ta varijanta bila ok...

slazem se ;):lol::lol::lol:
 
Legend
antrax je napisao(la):
Pa ako probije klasu, njegov protivnik (onaj koji stvarno vozi tu klasu) je pobijednik i prolazi dalje... dobro je to regulisano... a ti probij, pa se utrkuj sa svojom klasom kojoj i pripadaš, ili se bagaj da ne probiješ da bih uzeo nagradu... a vazda ima onih koji voze svoje klase dosta nisko, pa tim jačim nije jednostavno uštimati vrijeme... sve to ima svoje zašto... i td.. i td...

Jedino ako probiju klasu, to dodatno plaćanje da ide u nagradni fond te klase koju je probio... možda bi i ta varijanta bila ok..
.
pa naravno
nece hostesa ici i bacati te pare :D

sve ide u nagradni fond..
 
Član
Ima i to probijanje svoju draz na neki nacin ...
Trka na 402 metra bez tog pravila, tj. "da svako vozi svoju klasu" se pretvara samo u to ko ima jaci auto, a ovako je malo i do vozaca, koji treba da ocijeni kad da zakoci da bi napravio nisko vrijeme neke klase, da je ne probije, a da ne pusti ovog drugog da pobijedi, ili da ocijeni kako da natjera nekog ko je brzi da probije klasu, a da je i sam ne probije ... ima tu svasta

A i ne vozi svaciji auto konkurentno, tako da 80% trkaca ne bi imalo sta traziti na raceu da svaki vozi u svojoj klasi ... Recimo ja, auto mi ide 14.7 (bez nitra) ... sta cu ja u 14 klasi? A to je opet idealno vrijeme za vozati se u 15 klasi ... ne moram ganjati 3. zuto, nego normalno startam na zeleno, ispravno saltam i to je cca. 15.000, a za eventualno finale imam nitro koji mi spusti vrijeme za tih 0.500 sec koliko je dozvoljeno ...
 
mirso je u pravu..
mi vec godinama vozimo po pravilniku sa klasama sa vremenskim indexom..
mnogo je faktora zbog cega probijanje ima svoju svrhu..
ipak, cim ima neko pravilo ima i onih koji ga zloupotrebljavaju (ima vozaca koji kalkulisu u 2 klase ispod..), dok se ostali pridrzavaju svoje ili eventualno jedne klase iznad...

gledajte to s ove strane.. mnogi vozaci prevale dug put do odredista trke. voze kvalifikacije i onda utrku. ako vas odmah zapadne protivnik za kojeg znate da takodjer moze ispod indexa, onda je, barem po meni, isplativije probiti i u nizoj okusati srecu nego odmah u prvom krugu ispasti zbog kalkulisanja...
vozaci koji su u klasi iznad uvijek imaju sansu da natjeraju onog brzeg da probije, a ako ne mogu, onda bi svakako izgubili od nekog iz svoje klase ko ima auto koje je blizu xx,000.
ovim nacinom prakticno niko nije ostecen i bez obzira sto stajes sa brzim od sebe, uvijek imas sansu, sto u drugim kategorizacijama nije tako...

sto se uplata tice, na zalost mi jos nismo u stanju ali nadam se da ce cemo uskoro biti, podici startarine jer samim tim se podizu i nagrade...
kod nas na utrci na kojoj se prijavi 70 auta prvo mjesto nosi 500 KM a vani 500 eura.. velika je to razlika onome ko osvoji...

naplata probijanja je uvedena pravilnikom za ovu godinu, ali se do sada nije primjenjivala nigdje.. po meni je ne treba ni primjenjivati, jer mnogi faktori uticu na ostavreno vrijeme.. pored onih sto kalkulisu ovijek treba imati u vidu i one koji stvarno ne mogu ispod indexa, i kojima se moze desiti da zbog razlicitih uslova negdje odvoze xx,9xx . mislim da bi se takvom covjeku samo pristalo na muku penalom..

moze se o ovome jos mnogo toga napisati ali mislim da se poenta moze shvatiti..
pozz
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
istina je ali to je tako,sa mnom u klasi u Banja Luci su vozila auta koja voze hladno niskih 13sec,a ja sa punim gasom uzbrdo niskih 15sec,ali sta mozes stisni gas i natjeraj ga da probije klasu,ja sam dvojicu uspio natjerati,ali treci mi je dosao glave :)

Kalkulisanje je mac sa dvije ostrice, ako imas "malo srece" mozes uspjeti ostati u klasi a isto tako niti te dijele od probijanja..

Sto se tice naplate nije losa ideja da se malo popravi nagradni fond :cool:

Sigurno 70% vozaca kalkulisu a ovih 30% su uglavnom oni koji prvi-drugi put voze trku pa opletu do maksimuma i ne znaju kako uopste funkcionisu klase vec im je samo bitno da "oderu onoga" da vidi raja...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top