Pranje motora

Pranje motora

Nisam prao motor, od kako je kupljeno auto prije nekih 7g. Motor je 1.9 dizel obicni,sad me zanima sta treba zastiti da ne bi voda sta za***ala? Prao bi wapom.
 
Super Moderator
ne znam kako je na tim autima, al ja svoja cesto perem na samousluznoj, samo sto ostavim upaljen auto i peri.. nikad nisam imo problema.. ako ne na samousluznoj onda pospricam nekim sredstvima i kod kuce operem takodje masinom za pranje auta
 
Super Moderator
pa da, dodjem sa ne bas vrucim autom skroz i ostavim upaljen.. mislim to ostaviti upaljen vise treba paziti kod benzinca zbog svjecica, kablova sta ja znam, al ja ipak i dizela ostavim upaljenog za svaki slucaj
 
Član
na benzinskim pumpama imas kupit Belifont tekucinu, naspricas na motor, ostavis par minuta i saperi, oprat ce svu masnocu
 
Član
Drug,na hladno motor peri,nemoj ga grijati,nemaš potrebe ništa detaljisati,dobro ga našpricaj time čime planiraš prati,neka odstoji par minuta da izgrize,ako si ti mislio prati imaš uzeti Rial 500ml žuta tečnost oko 3,50KM,našpricaj nek odstoji 4-5 minuta i opet našpricaj ako gdje osuši i dobro isperi,naročito crijeva ona pletena i to ti je to,ako imaš većih površina lima,malo istrljaj spužvom za suđe...i nemoj slučajno da ti padne na pamet prati tepih na haubi,jer omekša i počne se raspadati,ako planiraš i haubu prati,skini ga,nek ti ne bude teško :)
 
Poslednja izmena:
Član
Ma benzincu pokrij razvodnu kapu kesom,upali i peri,kad zavrsis malo proturiraj da ispari voda jer zna da upane izmedju kablova i dopre do svijecica,turazom sve rijesis xD
 
Član
ma dizela mozes prat kako hoces isto tako i benzinca msm na ove starije bez elektronike samo malo kasnije krpom izbrisat kapu razvodnu iznutra
 
Top