Pranje motora

Pranje motora

Član
Druze na mom passatu je motor opran kad sam bosch pumpu remontovao.Bio je hladan kad sam prao bez brige uzmi wap i operi onako sve ne trebas akumulator vaditi.Kasnije samo upali da se zagrije motor i sto vode ostane to ce da ispari :D
 
Član
Ja lično nebi nikad prao motor, ali kad bi morao uradio bi to ujutru kad je hladan i normalno ugašen....
 
Član
e5qr9e.jpg



evo kako izgleda...
 
Član
ja nikad ne bih oprao motor, mada dosta ljudi to radi, mogu se malo ocisititi plastike odozgo i to je to
 
Član
pa znas kako, mislim da voda kad udje u kontakte raznih senzora na autu(mislim na novije uglavnom) moze biti problema, mada i ne mora, ali ja licno nikad ne bih prao, znam ljudi kojima se desavalo da svasta zabudali posle pranja motora, na jednom kombiju lt35 je cak i ecu otisao covjek se za glavu uhvatio jbg
 
Član
Jedino što je korisno je oprat ili usisat prljavštinu koja se nabere ispod plastike (one pod šofer šajbom) jednostavno da nam sva ta prašina i prljavština ne ulazi u kabinu...
 
Član
u praonici sam oprao hiljade motora(lupam cifru, ali je ogronma) nikad ali nikad nikome nije crkao ecu ili slicno, benzin malo zna zezat, pretezno ostave motor da radi, motor se pere vrelom vodom i nikad nikakvih problema! za kucnu upotrebu moj prjedlog, ugrij motor, kupite sredstvo PERMETAL u 90% prodavnica ima, naprskaš ostavis da odradi svoje, ugasis auto, kad se motor ohladi saperes hladnom vodom i gotova stvar!
 
Top