Pozz (Chevrolet Aveo)

Pozz (Chevrolet Aveo)

Član
Pozdrav svima novi član vozi Chevrolet Aveo 2012. Ovdje sam da pokupim savjete i eventualno nađem odgovore na pitanja u vezi tuninga motora na Aveu.
 
Član
Eto kad smo se fino pozdravili sada da pitam ako neko zna majstora koji bi mi pouzdano mogao pojačati snagu motora bez da explodiram u njemu :D?
 
iskreno nikako da se ne nakasljas dobre cifre , samo mi nije jasno sto opste kupujete tako te male kubikaze jos bez turbina pa hocete da ganjate konje ? To sto planiras uloziti sastavi sebi neku skulu za trkanja a to cuvaj za vozanja
 
Član
Druze iz atmosferca ako hoces snage, moras jako puno da ulozis para da bi dobio nesto snage, iz tog motora ne mozes nista iskreno, osim da se stavi turbo na njega mada je to opet malen motor, 1.2 da bi se neka ozbiljnija snaga izvukla...Ja bi ti preporucio da nista ne diras osim ako hoces radi sminke filter, auspuh i slicno, ali da radis na izvlacenju snage, nema taj motor potencijala za toga a ni kubika... Ako imas pare da kupis recimo drugi motor, 1.6 16V benzin i da se onda on uradi i da se turbo uradi i da se onda mapira procesor i jos dosta toga, onda DA, ali taj projekt bez par hiljada maraka se ne moze uraditi da valja...
 
Član
Ne bjezim ja ni od toga da stavim drugi motor ako bi to bila neka razumna cifra. U svakom slucaju hvala na savjetima.
 
Član
Pa mislim da bi ti bilo i dobro za pocetak stare metode snage!
Ono tipa usis izduv i slicno (malo bolji odziv, malo vise snage).
 
Član
vozio sam aveo 1.6 105ks automatik i meni je sranje, za onakav sepet mi ide loše... u brdu je mrtav, reaguje samo na kickdown, na ravnom je ok. ali sam opet razočaran motorom, da li što je 4 brzine mjenjač ili je to ipak low end auto, ne znam... To za mijenjanje motora, ne znam šta bih reko.. nije mi to auto za toga, to je neloš gradski autić, koji za te pare dosta nudi i to je to. a sad mijenjat motor, zvuči smiješno
 
Član
Ma ne isplati se to tunirati, uzmi i uzivaj u voznji. Vozio sam taj Aveo al sa onim jacim 1.4 motorom i to solidno ide, a vozio sam i onaj stariji model sto izgleda kao Kalos (al je Chevrolet) sa 1.2 motorom. Taj stariji model mi se mnogo vise svidjao, bio je bas dobar za voziti u krivinama... :)

A taj motor da se popnes na glavu mozes pojacati samo za 10-ak KS, preko toga bez velikih ulaganja tipa turbo, nista neces moci. A tih 10 KS sa druge strane ti i ne znaci mnogo, s tim mozes dobiti ubrzanje bolje 2 sekunde do 100 km/h (ako i toliko), to je opet neprimjetno, jer je to spor auto.
 
Član
A zašto da nebi mogo dobit više snage?
Možeš ti njemu dosta izvuć ali je pitanje kolko će njegova mašina izdržat????
To bi bio samo skupi rizik.... A sa njegovom težinom bi mogo imat pravu formulicu :)
 
Top