Potrebna pomoc,problem s plinom - isparivac???

Potrebna pomoc,problem s plinom - isparivac???

Član
to i ja kazem,jer ipak bolje vise platiti i da se uradi kako treba,nego da te poslije glava zaboli al ono bas zaboli,ev ja nikada nisam imao problema al evo sada i vec me hastra hvata lagano :d
 
ako si imo negdje pustanje vode iz sistema pa koristio one praskove sigurno ti je isparivac zacepljen pa ti zbog toga nemoze grijati plin sto uzrokuje slabiji rad motora tj. imas slabu vucu
a to sto u voznji nemozes prebaciti s plina na benzin moze biti da ti modul od plina tj. elektronika koja salje signal sta da radi ili na plin ili na benzin zbuni ti ele. od auta pa ti nemoze komp. registrovat sta i kako treba da radi probaj skinuti klemu s akuu na par sekundi vrati je pa onda probaj

Što se tice mastora i ugradnje ja sam jedini iz svog mjesta ugradio kod majstora koji nema ni dizalice kako treba i 3 godine nikad nisam nista dirao ni filtere ni nista drugo auto radi isto i na benzin i na plin bez ikakvih problema ;)
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
ako si imo negdje pustanje vode iz sistema pa koristio one praskove sigurno ti je isparivac zacepljen pa ti zbog toga nemoze grijati plin sto uzrokuje slabiji rad motora tj. imas slabu vucu
a to sto u voznji nemozes prebaciti s plina na benzin moze biti da ti modul od plina tj. elektronika koja salje signal sta da radi ili na plin ili na benzin zbuni ti ele. od auta pa ti nemoze komp. registrovat sta i kako treba da radi probaj skinuti klemu s akuu na par sekundi vrati je pa onda probaj

Što se tice mastora i ugradnje ja sam jedini iz svog mjesta ugradio kod majstora koji nema ni dizalice kako treba i 3 godine nikad nisam nista dirao ni filtere ni nista drugo auto radi isto i na benzin i na plin bez ikakvih problema ;)

nisam imao pustanje nigdje vode iz sistema,sto se tice vuce sve je ostalo ok,nisam osjetio nimalo da gubi na vuci,sve normala,samo potrosnja skocila da bog sacuva,sto je preko svake granice,a jedino drugacije radi,ono nepravilan radi,i kazaklja od obrtomjera varira non stop,ono skakuce malo,da tako kazem,odoh sad pokusati skinuti klemu s akumulatora skinit cu je 1 min pa da vidim hoce li biti kakve promjene
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
ako si imo negdje pustanje vode iz sistema pa koristio one praskove sigurno ti je isparivac zacepljen pa ti zbog toga nemoze grijati plin sto uzrokuje slabiji rad motora tj. imas slabu vucu
a to sto u voznji nemozes prebaciti s plina na benzin moze biti da ti modul od plina tj. elektronika koja salje signal sta da radi ili na plin ili na benzin zbuni ti ele. od auta pa ti nemoze komp. registrovat sta i kako treba da radi probaj skinuti klemu s akuu na par sekundi vrati je pa onda probaj

Što se tice mastora i ugradnje ja sam jedini iz svog mjesta ugradio kod majstora koji nema ni dizalice kako treba i 3 godine nikad nisam nista dirao ni filtere ni nista drugo auto radi isto i na benzin i na plin bez ikakvih problema ;)
filter plina treba promjeniti bar na 10000, osjetit ces razliku kad promjenis a nije vise od 10km :) nevjerovatno ali u filteru se skupi kao grafit, mikroprashina(filter se mjenja tako sto zavrnes dotok plina u boci na ventilu skines onu casicu napriejd filter je velicine oko 4 cm promjera izvadis filter,odvrnes malo plin na sekundu da propuse casicu-raspushe onu prasinu u cashi i to je to :). i ja sam isto tako radio servis plina i kada sam promjenio filter kao da sma u formulu sjeo :) mada na prvi pogled nisam osjetio razliku u vuci :)
 
Član
adams je napisao(la):
ernadhusic je napisao(la):
ako si imo negdje pustanje vode iz sistema pa koristio one praskove sigurno ti je isparivac zacepljen pa ti zbog toga nemoze grijati plin sto uzrokuje slabiji rad motora tj. imas slabu vucu
a to sto u voznji nemozes prebaciti s plina na benzin moze biti da ti modul od plina tj. elektronika koja salje signal sta da radi ili na plin ili na benzin zbuni ti ele. od auta pa ti nemoze komp. registrovat sta i kako treba da radi probaj skinuti klemu s akuu na par sekundi vrati je pa onda probaj

Što se tice mastora i ugradnje ja sam jedini iz svog mjesta ugradio kod majstora koji nema ni dizalice kako treba i 3 godine nikad nisam nista dirao ni filtere ni nista drugo auto radi isto i na benzin i na plin bez ikakvih problema ;)
filter plina treba promjeniti bar na 10000, osjetit ces razliku kad promjenis a nije vise od 10km :) nevjerovatno ali u filteru se skupi kao grafit, mikroprashina(filter se mjenja tako sto zavrnes dotok plina u boci na ventilu skines onu casicu napriejd filter je velicine oko 4 cm promjera izvadis filter,odvrnes malo plin na sekundu da propuse casicu-raspushe onu prasinu u cashi i to je to :). i ja sam isto tako radio servis plina i kada sam promjenio filter kao da sma u formulu sjeo :) mada na prvi pogled nisam osjetio razliku u vuci :)

drug nije do filtera plina sto posto,mijenjao sam to nedavno,mene vise brine sto je tolika potrosnja plina i sto mi trza auto? a znam kako se to mijeneja,na boci zavrnes ventil da ti ne curi plin ugl. znam odn gledao sam kako ga majstor mijenja :) sto se tice vuce vuca mi je ok nema razlike,samo ta potrosnja i taj vrag sto trza


ernadhusic je napisao(la):
ako si imo negdje pustanje vode iz sistema pa koristio one praskove sigurno ti je isparivac zacepljen pa ti zbog toga nemoze grijati plin sto uzrokuje slabiji rad motora tj. imas slabu vucu
a to sto u voznji nemozes prebaciti s plina na benzin moze biti da ti modul od plina tj. elektronika koja salje signal sta da radi ili na plin ili na benzin zbuni ti ele. od auta pa ti nemoze komp. registrovat sta i kako treba da radi probaj skinuti klemu s akuu na par sekundi vrati je pa onda probaj

Što se tice mastora i ugradnje ja sam jedini iz svog mjesta ugradio kod majstora koji nema ni dizalice kako treba i 3 godine nikad nisam nista dirao ni filtere ni nista drugo auto radi isto i na benzin i na plin bez ikakvih problema ;)

erno brate ev sad sam skinuo klemu s akum. i ostavio par minuta,takodjer na klemama se uhvatilo neka "budz" da tako kazem,valjd od one kiseline iz akumulatora sto ispusta sta ja znam,to sam isto ocistio i ev sad mogu s plina na benz prebaciti,jos da rijesim ovo trzanje i potrosnju ,ev jedan problem manje
hvala puno
 
Član
nesto ti se u sistemi zapusilo, cim ti trza na lpga i imas tako veliku potrosnju, a na benzinu auto radi uredu. Pravac serviser LPG da se ne zafrkavs . kazu da je ovaj momak dobar http://www.google.ba/imgres?q=lovato+sarajevo&um=1&hl=hr&sa=N&biw=1280&bih=939&tbm=isch&tbnid=4m4tD6F308y82M:&imgrefurl=http://www.teleteka.ba/detaljnije.php%3Fid%3D5&docid=4QBppW0ZfbSZCM&imgurl=http://www.teleteka.ba/oglasi_mali/oglas_930728992.jpg&w=472&h=472&ei=Hjq6T5nlGsHOtAam8cG3CA&zoom=1
 
pošto vidim da hočeš i atest da radiš , onda ne lutaj nego kod Darke (darkom doo) njega preporučuju iz AC Quattro koji rade ateste i njegovi papiri vrijede za atestiranje. Ovo ti iz iskustva govorim nije rekla kazala.
 
eh @marshale ako si rijesio problem s prebacivanjem s benzina na plin to je sve ok ali kada budes isao u LPG servis reci da ti ubace relej koji ce ti resetovat elektroniku svaki put kad ugasis auto to ce te kostat oko 20KM i barem neces imat vise problema s tim ;)
a ovo sto ti trza i variraju obrtaji ja samo sumnjam na isparivac da on nesto hebe :icon_rolleyes:
 
Član
@ mirso prevelika je potrosnja plina fkt,jos na otvorenom a da grad ne govorim,no benzin sve normala,

@ sarajlija bio sam u ac quattru i ona mi je vec dala papir odn da odem kod svog servisera i da mi popuni izjavu
ne znam da li mogu npr otici kod darke i da mi on popuni tu izjavu i pregleda sve sto je potrebno

@ erno jesam rijesio onako kako si mi rekao,samo jos ocistio kleme jer su mi bile pune neke prljavstine,uglavnom sad sve frcera normala,a to trzanje i potrosnju jos da rijesim i bice sve oki :)
 
Član
ovaj u kiseljaku sto sam ti spominjao..je na ulazu kad ides iz visokog,odmah iza benzinske pumpe..al nije mi nesto bas profesionalan. kao ti sto su nabrojani tu...meni samo zamjenio filter...kostalo me 20 KM,ruke i filter...za 10 minuta zavrsio..ne znam je li puno al et jbg bio je vala i prljav..sve nesto isto pepeo,grafit....
mene isto nesto zeza kad mu jaci gas pa nesto pukne,isto mala eksplozija.a sve se kanim otici nekom da mi viid do cega je..sumnjam na kablove od svjecica...a malo mi trza na benzinu,kad mu gasa pa ko uzme pa trza pa opet,ko prekida..al jbg tako je auto,mora se odrzavat..
 
Član
__minel__ je napisao(la):
ovaj u kiseljaku sto sam ti spominjao..je na ulazu kad ides iz visokog,odmah iza benzinske pumpe..al nije mi nesto bas profesionalan. kao ti sto su nabrojani tu...meni samo zamjenio filter...kostalo me 20 KM,ruke i filter...za 10 minuta zavrsio..ne znam je li puno al et jbg bio je vala i prljav..sve nesto isto pepeo,grafit....
mene isto nesto zeza kad mu jaci gas pa nesto pukne,isto mala eksplozija.a sve se kanim otici nekom da mi viid do cega je..sumnjam na kablove od svjecica...a malo mi trza na benzinu,kad mu gasa pa ko uzme pa trza pa opet,ko prekida..al jbg tako je auto,mora se odrzavat..

kod mene nista ne puca,znam drug mi vozi hundaji kupe kod njega isto tako puca i otisli su mu neki kablovi,tako nesto mi je govorio,a filter i meni isto naplati 25 km za par min gotovo,al et jbg,no veci mi je problem sto mi trza na lpg i sto je ogromna potrosnja,no oticu u srijedu aBd ovdje da mi sve detaljno pogledaju,od do pa cu javiti sta je bilo
 
Član
samo da kazem da sam rijesio problem,auto sam pregledao komplet,mjerio mu kompresiju,promijenio kablove od svj. promijenio svjecice.medjutim problem je bio u isparivacu,odn membranama,one su otisle,pa se zato cuo plin(smrdio) i tresao i jako puno trosio,otisao sam kod darke i dolje uradio membrane i sad je sve ok....
 
Top