Potrebna pomoc,problem s plinom - isparivac???

Potrebna pomoc,problem s plinom - isparivac???

Član
Imam problem s plinom plinska instalacija lovato,obicni nije sekvent,(golf 3 1.4 motor 96 god. )naime dao sam kolegi auto da se posluzi,isao sarajevo travnik,i kad se vratio auto nije ok,na 220 km potrosio je 28 l plina,sto je jako puno,jos sve otvorena voznja i nije nigdje prelazio 130 km/h.Sad mene zanima da li je to do isparivaca,ili neceg drugog,jer kad vozim npr 4-om 60km/h trza mi poprilicno,i u posljednje vrijeme se jako osjeti plin u smislu da smrdi,van auta ne u unutra,kako da bukvalno ne sagorjeva dobro,i u voznji ne mogu prebaciti s plina na benzin a ranije sam mogao,da li je neko imao nekih slicnih problema????svaki prijedlog ili pomoc dobro dosla,filter plina nije sigurno jer sam to nedavno zamijenio.....
 
Član
cuj ne mozes u voznji prebacit...pa kako onda prebacis s plina na benzin...stanes,pa ugasis,kliknes pa verglas??nesta mu nije dobro
 
Član
__minel__ je napisao(la):
cuj ne mozes u voznji prebacit...pa kako onda prebacis s plina na benzin...stanes,pa ugasis,kliknes pa verglas??nesta mu nije dobro

ne mogu bogami,to mi je bas cudno,ajd da ne mogu s benzina na plin prebaciti to ok,tada obicno bude prljav filter plina,al ovo mi se nikada nije desilo,a kad hocu na benzin,moram stati i verglati dok ne upali,al mene zanima sta je s potrosnjom,ogormna je i sto mi trza na plinu dok na banzinu normala sve pffff
 
Član
ne znam za tog poznatog Radica u srpskom sarajevu negdje da li radi...a ima u Kiseljaku isto servis.to je sto ja znam..
 
Član
Imas i Darkom u Sarajevu... ja mislim da je Radic zatvorio? :icon_question: Ili otiđi tu gdje si ugradio jos bolje ako imas garanciju
 
Član
@minel gdje tacno ima u kiseljaku,usput mi je kad krenem kuci da svratim,jer moram raditi atest za plin,pa da sve to sredim kako treba

@belmin cuj radic zatvori?hmm zasto ma idem sad za vikend,a radio sam kod ede u zenici,nikad nisam imao problema s ovom do sada,godina ipo bez problema i sad pred registraciju me krenulo zezati
 
Legend
emirEX_sa je napisao(la):
Cardex dobrinja izmedju terex i imzit pumpe na pola puta. ne mozes promasiti, momci rade extra

potpis ;) ja kod njih odrzavam, a to sto ti trza provjeri struju, a sto se tice potrosnje vjerovatno su membrane u isparivacu dale svoje, one su sa zamjenom 55km, i kad to zamjenis ponovo nastelujes smjesu i to je to
 
Član
stefan je napisao(la):
emirEX_sa je napisao(la):
Cardex dobrinja izmedju terex i imzit pumpe na pola puta. ne mozes promasiti, momci rade extra

potpis ;) ja kod njih odrzavam, a to sto ti trza provjeri struju, a sto se tice potrosnje vjerovatno su membrane u isparivacu dale svoje, one su sa zamjenom 55km, i kad to zamjenis ponovo nastelujes smjesu i to je to

drug gledao sam sturuju,zamijenio kablove od svjecica,i onu bo(m)binu i sve bilo ok,al sad bas pravo trza,dok na benzinu kad vozim nece trznuti ni sekunde,al potrosnja skocila nenormalno i cuje se plin ono kako da ne sagorjeva dobro,i ja mislim da su membrane otisle u isparivacu pa da radi toga puno trosi.
 
Legend
marshal je napisao(la):
stefan je napisao(la):
emirEX_sa je napisao(la):
Cardex dobrinja izmedju terex i imzit pumpe na pola puta. ne mozes promasiti, momci rade extra

potpis ;) ja kod njih odrzavam, a to sto ti trza provjeri struju, a sto se tice potrosnje vjerovatno su membrane u isparivacu dale svoje, one su sa zamjenom 55km, i kad to zamjenis ponovo nastelujes smjesu i to je to

drug gledao sam sturuju,zamijenio kablove od svjecica,i onu bo(m)binu i sve bilo ok,al sad bas pravo trza,dok na benzinu kad vozim nece trznuti ni sekunde,al potrosnja skocila nenormalno i cuje se plin ono kako da ne sagorjeva dobro,i ja mislim da su membrane otisle u isparivacu pa da radi toga puno trosi.

one su elasticne i vremenom se skale i budu krute i ne mogu da obavljaju svoju funkciju kako treba, zamjeni membrane i neka ti oni fino smjesu nastimaju mada ja uvijek sam sebi nastimam kako mi odgovara, provjeri i finger mene je na bijelom isto tako zezao trzao na plinu, sve to fino oko struje prekontrolisi i neka ti neko sa strogoskopom nastima razvodnik ;)
 
Član
stefan je napisao(la):
marshal je napisao(la):
stefan je napisao(la):
emirEX_sa je napisao(la):
Cardex dobrinja izmedju terex i imzit pumpe na pola puta. ne mozes promasiti, momci rade extra

potpis ;) ja kod njih odrzavam, a to sto ti trza provjeri struju, a sto se tice potrosnje vjerovatno su membrane u isparivacu dale svoje, one su sa zamjenom 55km, i kad to zamjenis ponovo nastelujes smjesu i to je to

drug gledao sam sturuju,zamijenio kablove od svjecica,i onu bo(m)binu i sve bilo ok,al sad bas pravo trza,dok na benzinu kad vozim nece trznuti ni sekunde,al potrosnja skocila nenormalno i cuje se plin ono kako da ne sagorjeva dobro,i ja mislim da su membrane otisle u isparivacu pa da radi toga puno trosi.

one su elasticne i vremenom se skale i budu krute i ne mogu da obavljaju svoju funkciju kako treba, zamjeni membrane i neka ti oni fino smjesu nastimaju mada ja uvijek sam sebi nastimam kako mi odgovara, provjeri i finger mene je na bijelom isto tako zezao trzao na plinu, sve to fino oko struje prekontrolisi i neka ti neko sa strogoskopom nastima razvodnik ;)
pa presao sam oko 15 milja,i nikad nije bilo problema,samo filter mijenjao,a kako si ti sam sebi stimao,mislis omjer potrosnje i snage ili pak ima jos nesto?
 
ja se izvinjavam sto ti upadam u temu.
moze li mi neko preporucit majstora za plin na mom podrucju (tuzla?) ali da to nije viba, radic i sl. malo jeftiniji su pozeljni
 
Top