posao na brodu?

posao na brodu?

Član
da li neko ima iskustva, isao, probao, kako, sta i sl?
koje su povjerljive agencije...
unaprijed molim da mi ne postavljate linkove nakon sto nadjete google-u
 
Član
netreba ti nista to evo ti skype od mog kuma koji je na brodu

goychilo@yahoo.com ukucaj izbacit ce ti gojko savic kazan rusija samo mail u skajp pukni on ce sve da ti objasni vec je par godina na brodu
 
Član
Cuo sam za to tokom skolovanja, prije 2-3 godine. Srednja skola iz Slovenije je poslala dopis mojoj skoli da traze ucenike masinskog smijera za prebacivanje kod njih i usavrsavanje za brodogradnju. Nabacali su nam nekih prica kako je to dobar poso, extra placen, bla bla...Nas 3-4 smo se bili prijavili za to al odmah smo odustali kad smo se raspitali o cemu je rijec.
Poso je placen dobro, oko +/- 10 000e mjesec (bar su nam tako rekli). Fazon je bio u tome sto kad udjes na taj brod ne silazis sa njega cak i po godinu, dvije. Znaci kad te natovare, obilazis samo luke, radis konstantno, nemas neko odredjeno radno vrijeme niti smjene. Kako te zapadne tako radis, odes odspavas par sati pa te opet zovu po potrebi. Takvi poslovi su rizicni po pitanju zdravlja. Kolko sam cuo, tamo se lako mozes zarazit nekom bolescu, ipak je to veci broj ljudi na jednom mjestu toliko vremena zajedno. Ono najgore sto sam cuo je to sto ljudi imaju potrebu, a nemaju zene na brodu (kazu puno pedera :S ) ili pokupe kurve na dokovima, zaraze se, pa patnja ziva. Nije to poso vrijedan tih para !
Inace, traze da se potpise ugovor o radu na 2 ili vise godina, a taj ugovor je boze sacuvaj. Zavale dobru cifru za platit, ali uslovi su zato katastrofa !
Sve ovo sam cuo od ljudi koji su pokusali/odustali radit ovaj poso, iskljucivo iz zdavstvenih razloga i vremena koje se provede na brodu bez pustanja na odmor kuci !
Nije moje licno iskustvo, ali prenosim ti pricu ljudi koji su to meni rekli i savjetovali me da niposto ne pristajem na takav poso.
 
Član
@zovite_sivac jbg druze gdje mozes ovdje zaradite tolike pare(osim kriminalom)?Jbg dobre su to pare nema sta,sad dali je to vrijedno svako zna.

@s1ck ti druze ako sta saznas javi i meni kako sta i tako to:D
 
evo ja koliko sam upucen u taj posao jeste veoma dobar i isplativ, ali je i veoma rizican i opasan.
Nez gdje ti hoces da radis ali je na radnickom brdou veoma veca zarada:cool:[/align]
 
Član
zuka_ je napisao(la):
@zovite_sivac jbg druze gdje mozes ovdje zaradite tolike pare(osim kriminalom)?Jbg dobre su to pare nema sta,sad dali je to vrijedno svako zna.

@s1ck ti druze ako sta saznas javi i meni kako sta i tako to:D

Jbg, mozes glavu u torbu pa u Afganistan, i opet nije placeno kao ovo na brodovima. Tesko je i kriminalac bit danas, treba mozga imat za to :cool:



tesa je napisao(la):
ovaj radi na putnickom ne na teretnom brodu u sustini neznam dje si ti mislio

U pitanju su teretni brodovi.
 
Član
ima neki momak u banja luci to sredjuje,preko njega ides na razgovor u beograd (moras dobro poznavati engleski) i ako prodjes razgovor sto je jako tesko ostajes par dana na obuci i primljen si..trebaju ti 2 ili 3 godine radnog iskustva.pokusat cu doci do broja od tog momka.
 
broj mog prijatelja 062189407,trenutno je u Sa, a ide opet na brod uskoro,nece mu biti tesko da ti objasni kako sta itd
 
Član
hvala svima mislio sam usput da nema ko licno iskustvo da je isao pa da mi skrene paznju kako sta!
uglavnom hvala na odgovorima i da mislio sam na kruzer ne na ribarenje i slicno
 
Član
Poslje par godina na brodu ne možeš svjedočiti na sudu. Smatraju da si pomalo "puko":D

Brat od dobrog kolege radi taj posao. Nisam se posebno raspitivao ali: Dosta se radi, dosadno je i teško. No para je odlična.
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Poslje par godina na brodu ne možeš svjedočiti na sudu. Smatraju da si pomalo "puko":D

Brat od dobrog kolege radi taj posao. Nisam se posebno raspitivao ali: Dosta se radi, dosadno je i teško. No para je odlična.

nije ni ovdje nista lakse
tu bar znas za sta radis!
 
Top