Popularizacija 402 u BIH ??

Popularizacija 402 u BIH ??

Početnik
neko spomenu da se race prosiri i na druge gradove...pa rijetko koji grad ima pravca 1km,sirine neki 10-11metara koliko je po pravilima ako se nevaram..ugl ko je naucio dolazit i dolazit ce ko nije i nece,za nekog je to sve glupost....i bolje je napraviti 4 dobre trke sa po 50+ ucesnika neko 7-8 nekih slabih sa 20 ak auta..a sto se tice medija,jednostavno nemaju korsit pa i ne reklamiraju..
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
Najefektivniji nacin je da ukljucimo u trkanje neku poznatu licnost,recimo Selmu Bajrami i tada ce svi pisati o tome i to je najbolja promocija :)

Treba nam "samo" neka estradna licnost na 402 i to je to.

hehe pa eto platiti Selmi da odveze jedan race i bit cemo u svom mogucoj zutoj stampi i red carpet :lol:

Cudi me kako ove neke slabije televizije nebi pristale na neki manji novcani iznos da rade reportaze kad se ionako bore da popune programsku semu..
 
Član
Definitivno je to TV i eventualno da se provlaci po auto moto magazinima...Kod nas ima emisija tuning styling, ja sam preko toga prvo i saznao za SR na ovim prostorima. Ovo na internetu je masovno i jeftino, ali nema ko da vidi...Gledaju samo ljudi koji su vec u tim vodama.
 
Član
pa da Slema vozi 402 trke zar mislis da nebi bilo novinara i televizije :)

Trebamo joj napraviti auto da moze cura voziti :)

Ili jos bolje da angazujemo EKREMA da nam odveze jedan race,imali bi onda globalnu popularizaciju :)
 
Član
Da li bi vozaci pristali voziti jednu trku bez novcane nagrade :icon_question: .. Da se za pobjednike podjele pehali a lova ulozi u promociju ovog "sporta".. Ja bih prvi pristao..
 
Član
Koja lova je u pitanju:icon_question: Ja sam razmisljao o kupovini nekog auta za SR kad bude malo para, ali bih vozio cisto radi satisfakcije...Nisam upucen u finansijske detalje.
 
Član
sr vise nikome nije zanimljiv
jednostavno ljudima dosadilo goriti cijeli dan na suncu gledati serijska auta sa ulice kako čambraju cijelo vrijeme gore dole da bi docekali neku visoku klasu vidjeli 2-3 zanimljive voznje i to je to.
DB drag je isto isfuran jer sve rjedje vidim neki auto da prodje sa mjuzom odvrnutom da bubrezi ispadaju
style je u qrcu jer vise niko nevoli plastik fantastik aute pa to gledaju samo klinci koji se loze na video igrice i govore vidi ovo vidi ono
jednostavno ljudi su zasiceni tim stvarima treba nesto novo i zanimljivo a to je tesko ponuditi :)
 
Član
Ja mislim da nista od toga bez jedne dobre staze napravljene samo za 402 trke. znaci sa svim pratecim objektima i siim tim. A onda bez dobrog suoa nema price, sto rece neko sve je ovo vec vidjeno. Pa kad raja razglasi kako je dobro bilo na tom raceu mozda se i mediji pocnu zanimat za to a i sponzori. ;)
 
Početnik
Ja sam spomenuo da se street race prosiri na druge gradove ..


Inace dole u SM ima kablovska snima carsiju , bilo sta da se odrzava to se prenosi preko kablovske isto takvo bio bih siguran da bi se moglo napraviti kod nas prenos SR ---

Osim toga , mislim da je narodu dosadilo doc u zivinice i gledati et "serijska auta " ... dok naprimjer et vi ste navikli na taj SR i prosjecnom covjeku svjedeno doc gledati taj race jer fakticki zna vec i auta i sve napamet..
Da se odrzi negdje gdje toga nema, gdje je zapostavljeno auuu bila bi velika posjecenost.. ev navodim Sanski Most ... znaci na prvim trkama 2000 ljudi bilo sigurno , hostese neke plesale muzika, al je bilo naroda ,bila emisija na TV ... svi zadovoljni i dan danas se prica ...

Osim toga moze se rijesiti sve , kod nas je bio na glavnom tranzitnom putu SM-KLJUC .. . zatvorili na 5 sati islo se obilaznicom i et ...


JA mislim , da et kad bi se jedna trka mislim organizatori trke u zivinicama prebacili primjer u brcko da organizuju nesto , mozda nebi bilo sve pod uslovima al et ... da nebi bili u minusu , jer narod bi dosao gledati nesto sto se desava prvi put .... razumijete li imalo ???
 
Član
sta mislite onda da se mi luakvcani i tuzlaci organizujemo i napravimo trku na tbg-u ima pravca i viska sta im fali zatvorit put i onako ima preko bistarca odma put do puta...:icon_rolleyes:
 
Član
Sve se moze kad se hoce! Rijesenje nije platiti nekoj televiziji da dodje i uradi reportazu, platit cete jednom ljudi ce doci snimiti, objaviti uzeti pare i sta onda?? Nista! Da bi nas konstantno pratili trebamo raditi na kvaliteti organizacije takmicenja, da bi to postigli potrebni su sponzori, da bi sponzori dosli potrebni su posjetitelji i takmicari... sve ide u krug. Ja sam pokrenuo PROtuning magazin sa idejom promocije domacih street race automobila i nasih takmicenja, cilj mi je edukacija opcenito nase sire populacije sta je to ustvari tuning, cemu sluzi, zasto to ljudi rade i sl. jer vjerujte mi da pola ljudi nema pojma ni da postojimo!!!
 
Član
za 99% ljudi na ulici SR 402 je obicno stiskanje gasa na pisti i nista drugo tako da je to misljenje jako tesko promijeniti.
sr cak se i nemoze nazvati vozackom granom autosporta po meni je to vise stvar mehanicarske prirode bitno je ko bolje sastavi auto a kasnije je to lako odvoziti
tu se i gubi taj adrenalin i zainteresiranost JER NEMA** VOZNJE** a autosport bez **voznje** vecini ljudi pa i meni osobno nema bas nekog smisla.
drift , kruzne trke , brdo i slalom e tu se gleda sposobnost vozaca i to je ljudima mnogo zanimljivije ali jbg. zivimo u takvom vremenu dje je ljudima muka do kruha doci a ne jos da se zanimaju za neke utrke i slicne stvari..
samim tim gubitkom zainteresiranost i sponzori i sve ostalo je skoro pa nestalo i tako ce biti jedno duze vrijeme..
 
Član
kolko me pamcenje sluzi na prvoj trci u mostaru za pobjednika najjace klase ( tada je to bilo po kubikazi ) pobjednik je osvojio lakiranje auta, pa su bile felge nagrada i slicno toga nedostaje
 
Top