Pomoc sa grijanjem

Pomoc sa grijanjem

Imam jedan problem sa grijanjem u passatu b3. Samo radi onaj ventilator, 1, 2, 3, 4 ne radi. Isto mi puse samo hladno i puse samko kod sajbe. Sta bi moglo biti u pitanju?
 
to sto ne pali ventilator to je: ili neispravan prekidac taj ili motoric grijanja (na njemu ima regulator brzina takodjer zna da crkne) ,
a stto se tice da puse hladno to ili su se odlijepile/orunile spuzvice u ventilaciji, ili je zacepljen mali hladnjak

kod passatab3 da se polijepi ventilacija ili zamjeni mali hladnjak moras da skidas konzolu unutra kompletnu,
 
Hvala drug, sutra cu na otpad da nadjem prekidac, pa da vidim da li je do njeg. Na spuzvice sam sumnjao jer su komadici izlijetali iz ventilacije. To cu provjeriti sutra. Hvala jos jednom
 
Član
Hajd' kao da je to neki posao na vw :p ja u svoje trojke u 3 dana 2 puta skidao komplet tablu :D
 
Član
Probas nama prekidac da li radi,al opet moras skidati da zalijepis na one klapne ili filc ili karton jer ti sada razbacuje i ne grije dovoljno.
 
Imam jedan problem sa grijanjem u passatu b3. Samo radi onaj ventilator, 1, 2, 3, 4 ne radi. Isto mi puse samo hladno i puse samko kod sajbe. Sta bi moglo biti u pitanju?
Ako radi 1, 2 i 3 onda je rezistor-upuštač ispravan jer se preko njega upuštaju sve brzine osim one najbrže koju ima ( najbrža se upušta direktno, u tvom slučaju to je 4 ), pa eto potraži kvar u kontaktima prekidača na tabli ( kontakti na priključnom džeku ili unutar samog prekidača-rastaviti ga ) :D:D toliko od mene
 
Prekidac cu pogledati sutra ako ga nadjem na otpadu, kod ovog mog ne radi 1, 2, 3, 4. 4 je radila sve do nedavno dok ja nisam zalijepio onu plastiku okolo sto je bila popucala. Tablu cu skinuti svakako da to rijesim vec jednom.
 
Prekidac cu pogledati sutra ako ga nadjem na otpadu, kod ovog mog ne radi 1, 2, 3, 4. 4 je radila sve do nedavno dok ja nisam zalijepio onu plastiku okolo sto je bila popucala. Tablu cu skinuti svakako da to rijesim vec jednom.
Pa jesi li provjeravao brif-lampom da li dolazi napon na priključni džek ventilatora, da li prekidač pušta napon, da li je motor ventilatora ispravan ?
 
Nisam, nemam nikakvih instrumenata. Vidjet cu ako elektricar bude slobodan da vidim. Mada puse kad se okrene na onaj ventilatorcic do 1.
 
Član
Na pasatu 3 je to najcesci problem nemoj dzaba trazit prekidac jer ces tesko naci ispravan, a ako i nades cijena je 40-50 KM. Nego ti lijepo rastavi kao sto sam i ja i ispravi one male poluge ako je koja savijena i ocisti kontakte na prekidacu za brzine. Kod mene je radila ja mislim samo 1. brzina i nije se moglo prebacivat na zadnjem prekidacu gore-dole. Nakon sto je ociscenjo sve i ispravljena poluga koja prebacuje zadnji prekidac sve radi odlicno. Da dodam za hladan zrak sto puse prvo provjeri klapne i spuzvice, kad to sredis iduca opcija je mali hladnjak.
 
p.s moj savjet ti je da kad vec budes skidao instrument tablu i lijepio ventilaciju unutra klapne (ja ih lijepim ljepilom za spuzvu i koristim tepison od auta tanki, extra dihtovanje i pravi poso odradi, da ti kazem zamjeni obavezno mali hladnjak, kosta samo 15 KM a odlicni su i dobro obavljaju poso. (stari hladnjak cesto bude unutra zaprljan i nepropusta dovoljno kruzenje tople vode, zato..
 
Da se ušlepam u ovu temu, valjda se autor neće ljutiti :D
Što se tiče malog radijatora, jugo je u pitanju, da li oba crijeva moraju biti vruća istiim intezitetom kada je otvoren ventil koji pušta toplu vodu u radijator ?
Jer sad došao s jugom, radna temperetura postignuta, jedno crijevo vruće a drugo toplo ( nije vruće kao gornje ) a ventil otvoren.
Ako je zaprljan kamencem ili nečim, da li ga smijem potopiti u kiselinu koja se koristi u domaćinstvu ( ona u naranđastoj boci :D ) ?
 
Član
Da se ušlepam u ovu temu, valjda se autor neće ljutiti :D
Što se tiče malog radijatora, jugo je u pitanju, da li oba crijeva moraju biti vruća istiim intezitetom kada je otvoren ventil koji pušta toplu vodu u radijator ?
Jer sad došao s jugom, radna temperetura postignuta, jedno crijevo vruće a drugo toplo ( nije vruće kao gornje ) a ventil otvoren.
Ako je zaprljan kamencem ili nečim, da li ga smijem potopiti u kiselinu koja se koristi u domaćinstvu ( ona u naranđastoj boci :D ) ?
Pa provjeri kako ti puse kad ukljucis grijanje jer sad da preciziramo sa crijevima nije lako. U teoriji jedno crijevo treba biti toplije, a posto voda cirkulise ona tim gubi na temperaturi pa je drugo hladnije par stepeni. Nekada ne mozes ni sumnjat da je zacepljen dok ne pukne... Solna kiselina ti nece pomoc sigurno, a nije to ni skupo bolje kupi novi.
 
Pa provjeri kako ti puse kad ukljucis grijanje jer sad da preciziramo sa crijevima nije lako. U teoriji jedno crijevo treba biti toplije, a posto voda cirkulise ona tim gubi na temperaturi pa je drugo hladnije par stepeni. Nekada ne mozes ni sumnjat da je zacepljen dok ne pukne... Solna kiselina ti nece pomoc sigurno, a nije to ni skupo bolje kupi novi.
Pa grijanje jakoo kasno dolazii a vjeruj da bih kupio ali ne mogu naći, gdje god pitam, kažu mi da sam prvi koji to traži :confused: pa prije 3 godine nisam ni njegov termostat mogao naći pa sam ubacio od golfa 2 ali isti tempereturni odnos :cigar: pa ubacuje on zrak dobro što se toga tiče ali mu baš dugoo treba da ga ugrije :bawling: pa sam mislio da su mu, možda, unutrašnji cijevovodi ' začepljeni ' :cool::car8:
 
Član
Koja je tekucina u sistemu? Ako zelis da cistis kamenac to se radi sirćetom kiselinom. Ako ti je permant u autu ili ti ga antifriz ne bi smjeo da bude permant. Provjeri termostat uz pomoc tople vode. On bi trebao da se skupi u vrucoj vodi odnosno da se rasiri kad je hladna voda. Naravno nemoj ga odmah u hladnu vodu da ne bude kaljenja.
Bilo bi pozeljno kupiti orginal termostat.
 
Top