Pomoc sa grijanjem

Pomoc sa grijanjem

Član
Pa grijanje jakoo kasno dolazii a vjeruj da bih kupio ali ne mogu naći, gdje god pitam, kažu mi da sam prvi koji to traži :confused: pa prije 3 godine nisam ni njegov termostat mogao naći pa sam ubacio od golfa 2 ali isti tempereturni odnos :cigar: pa ubacuje on zrak dobro što se toga tiče ali mu baš dugoo treba da ga ugrije :bawling: pa sam mislio da su mu, možda, unutrašnji cijevovodi ' začepljeni ' :cool::car8:
Ako grije ali pocinje kasno onda je do termostata. Kod mene je mali hladnjak bio zacepljen i kada bi auto radilo citav dan nema rezultata. Zato probaj negdje nac dobar termostat,provjeri ventilaciju one klapne i to bi trebalo biti dovoljno.Uz sve ovo nije iskljucena opcija ni da je hladnjak dotrajao jer to je starije auto a ne zna se kad je hladnjak mijenjan. Ne znam kakvo je inace grijanje kod yuge, ali ja ne bi ni ocekivao nesto posebno...
 
Koja je tekucina u sistemu? Ako zelis da cistis kamenac to se radi sirćetom kiselinom. Ako ti je permant u autu ili ti ga antifriz ne bi smjeo da bude permant. Provjeri termostat uz pomoc tople vode. On bi trebao da se skupi u vrucoj vodi odnosno da se rasiri kad je hladna voda. Naravno nemoj ga odmah u hladnu vodu da ne bude kaljenja.
Bilo bi pozeljno kupiti orginal termostat.
Rashladna tečnost mjenjana u cjelosti prije 3 godine
A što se tiče termostata, uredan je on jer znam da sam kupio od golfa 2 i da sam našao s istom tempereturom kao što je bio i njegov orginalni, ali se ne sjećam koja je to temp ( znam do kojeg podioka dođe kazaljka kada upali ventilator ) a nikada se od tada nije ni pregrijao a ni prokuhao.
Kupio bih ja njegov orginalni termostat, ali ga nema
Ima ali za motore 45 i 55, a kod mene je 65
 
Ako grije ali pocinje kasno onda je do termostata. Kod mene je mali hladnjak bio zacepljen i kada bi auto radilo citav dan nema rezultata. Zato probaj negdje nac dobar termostat,provjeri ventilaciju one klapne i to bi trebalo biti dovoljno.Uz sve ovo nije iskljucena opcija ni da je hladnjak dotrajao jer to je starije auto a ne zna se kad je hladnjak mijenjan. Ne znam kakvo je inace grijanje kod yuge, ali ja ne bi ni ocekivao nesto posebno...
Eto za termostat sam odgovorio
Jedino mi preostaje da pregledam ventilaciju i pogledam da mali hladnjak nije slučajno ' začepljen ' :D
 
Grijanje radi, mislim puse vruce, brzine jos nisam pravio danas cu. Problem sto nije puhao vruc zrak je taj sto mi je bilo puklo crijevo od vode sto dovodi vrucu vodu u mali hladnjak. To je ujedno i bio razlog sto je gubio vodu. Ostaje mi samo da napravim prekidac.
 
Top