Pomoc!!!Auto do 7500-8000 KM

Pomoc!!!Auto do 7500-8000 KM

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Skupilo se nekih para...i doslo vrijeme da se promijeni auto!;)
I, kao obicno...dilema,sta izabrati! Koga god da pitam za savjet,preporucuje marku vozila, koju trenutno voze!:icon_confused:
Vozila, koja mene trenutno najvise privlace u tom cjenovnom rangu su:
- VW Golf IV
- VW Passat 5.5 karavan
- Peugeot 307

Bio bi zahvalan, kad bi vi napisali svoje sugestije, i zasto izabrati neko od vozila! Kakvi su za odrzavanje i slicno! Jos, da napomenem, da godisnje predjem oko 20 000 KM i vazno mi je da odrzavanje vozila nije preskupo! U obzir dolaze diesel vozila, ili neko sa plinom! (Koliko se isplati vozilo sa plinom,kakva su za odrzavanja-mislim na plinsku instalaciju, ima li nekih mana...dodatnih ulaganja i sl)
Slobodno preporucite i neko drugo vozilo...koje gore nije navedeno!
Hvala!
 
Super Moderator
Odgovara li ti moja jetta? Pogledaj auto, raspitaj se, kad budes htio mozes doci probati
 
Ne,hvala...ne bi benzinca,ako nema ugradjen plin! Pozz
I molim, da eventualne ponude, saljete kao privatnu poruku,kako bi bilo sto preglednije.
 
Član
Od svih tih navedenih auta, jedino za te pare mozes naci 307 da nije izhaban i izradjen. Za te pare Golf i Passat mogu doci u obzir samo oni koji su presli do pola miliona.

Nadji 307-cu 2.0 66 kw HDi i namirit ces se na auto.
 
Član
Uzmi grande punta, imas ih po piku za te pare 1.3MultiJet, mal potrosac, jeftin za odrzavati na oko dopadljiv a mlad auto u rasponu 2006-2008 god. ovo sto ti kazu za VW su upravu jer za te pare kupujes ragu koja je presla milione km
 
BHT Ovisnik
inace ne preporucujem Volvo jer znam da nitko nece uzeti,posto su ljudi zatucani, takav nam mentalitet, ali evo primjer ovoga
http://www.pik.ba/artikal/6676258/volvo-v40-1-9-d-v-40/

auto strasno udoban i kvalitetan, s golfom se nemoze porediti, sto se tice odrzavanja dijelovi kostaju isto ili cak jeftinije nego za golf 4, sigurnost na samom vrhu, ja sam imao udes pa znam ocemu pricam, nedavno sma jednog i raspilao za otpada pa ti mogu poslikati da vidis koja je debljina i čvrstoća šasije, putovati odlicno, preglednost vozila jako dobra, tako da se i zene lako snađu, izloacija zvuka extra kao i svi dijelovi unutra,nema habanja,skripanja i sl., na hrđu mozes zaboraviti, toga nema niti moze da bude, zatim ovaj dti motor se pokazao bolji od TDI-a, sto ce potvrditi i mnogi radnici VW servisa, rođak presao sa ovim dieselom oko 350k bez ikakvih problema, nekoliko puta godisnje Beč-Mostar i sl., mozda bezveze pisem jer nece nitko ni pogledati,al to je moje iskutvo nakon 3 volva, a isprobao sam mnogo vozila i jedno sto opet bih uzimao je volvo ili bmw. Taj auto da mu neznam sta bude nece te ostaviti, mozda ce se sve raspadati,ali ce voziti, slobodno malo istrazi, a za odrzavanje sam ti vec rekao, to su samo price da je volvo preskup i nema dijelova,ima ih na svakom cosku,ja prvi imam jednog cijelog na katu:icon_biggrin:
http://www.youtube.com/watch?v=A5PTy_VoaXg&feature=share&list=FLrVAzwSych1-xjfmJhqrTiw
 
Član
Sto se tice 307-ice, auto je udobno. potrosnja mala, a i ima brzinu. Dijelovi su skupi kao za svako novije auto. npr. far ti je 420 u salonu a na odpadu mozes nac i za 100. Ja sam jedini problem imao na elektronici i zamrzio sam to vozilo zato sto niko nije znao popraviti. I kako sam rijesio ponovo sam se zaljubio u svoj pug. Potrosnja se krece od 5.5-6 l. Ubrava do 150 za 19 s :lol: (110 KS). 2 godine kod mene i nijedan kvar nisam imao osim sto sam ga kupio sa kvarom, samo uradio servis i miran sam. Sta god te bude interesovalo o 307 samo pitaj ;)
 
Član
I ja bih ti rekao 307.icu, kao sto kolega leon rece, 2.0HDi 66kw, jer nema fap filter, nema plivajuci zamajac. Veliki servis je 320KM, mali servis 5l ulja (jer ide 4,5) po 14km(total quartz 5w40), filter ulja 12km, filter goriva 18, filter klime 15km, ako sam sebi mjenjas izracunaj koliko je. Kugla 25km, krajnica 23km sa zamjenom, disk polocice zadnje 50km sa zamjenom. eto malo informacija koje bi meni bile bitne da trazim auto, nadam se da ce pomoc..
 
Mislim da za ove pare mogu uzeti 4-ku dobru, jer sam mislio uvoziti sebi. Ne bi uzimao ovdje. A gledao sam po Njemačkoj koštaju 2000-3000 eura. Dok platim porez, carinu, registraciju dodje oko 8000 KM. Što se tiče 307-ce, koji motori nemaju taj zeznuti filter?
Lagunu ne bi je sam čuo da su kvarljive i skupe za održavanje.
 
Član
Eto Grga je napisao ono bitno za 307 a ja bi samo dosao cesce crkavanje sijalica . Za modele sa FAP-om je skuplji filter goriva
(kosta 50ak KM, jer ide sa kucistem). Moj ima i FAP i zamajac ali eto fala Bogu nista ne zeza. ;) Jednom sam samo sipao tecnost za FAP i ide dalje normalno...:icon_smile:
Sad je na 200.000Km , samo sam mu spone mijenjao do sada;)
 
bitno je i spomenuti da je 307 za golf 4 izmislio auto...nisu price rekla kazala, imao sam oba auta i razlika je drasticna (golfa sam imao 5 godina, 307 3 godine)...passat je vec druga klasa tako da se ne moze porediti...ali prostor koji nudi 307 unutra je veci od cak nekih auta vece klase..i naravno obavezno 2.0 HDI 66 kW i to je to...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top