Polaganje vozackog ispita

Polaganje vozackog ispita

Član
Zanima me da li ja mogu izaci na casove voznje prije 18 god. Naravno da posle polaganje testova i da li mogu odma za C-kategoriju polagati ...
imam 17-god a decembru punim 18 god ..
 
Član
nebi rekao da mozes izaci na voznju, na testove mozes izaci ako se nevaram, i nemozes odmah za c, nego moras za c1 prvo poloziti
 
Član
Časove možeš odraditi sa instruktorom, ali ništa od pologanja prije navršenih osamnaest godina.
 
Član
nemozes druze prvo kad napunis 18 god ides na teorisku nastavu mjesec 2 pa tek onda izlazis na testove pa onda tek voznju polozis za b izvadis vozacku ides onda za c1 zavriss to izvadis vozacku treba ti 2 god iskustva da bi mogo mogo polagati za c prije kad sam ja polago moglo se odma ides za c dobijes i b sad vise novi zakon i skuplje naravano nista prije 18 ;)
 
Član
Druže ja sam položio sve testove i vožnju ali ZA MOTOR mislim sa 16 ili 17 god, ne sjećam se, i kad sam navršio 18 samo položio vožnju za auto, testove što sam položio važili, samo kasnije platio razliku između A i B kategorije, ne znam sad kako je..
 
Član
pa nazovi auto skolu i pitaj, tako ti je najlakse i najpouzdanije.
Semafor nazoves i kazu ti oni, imam mozda i broj ako ti treba ;)
 
Član
ZuLa je napisao(la):
druze neki kazu moze se sve zavrsiti prije 18-te
neki kazu da moze :icon_question:

jest moglo nekaad kad sam ja iso npr 2007god onda nisi ni moro ici na voznju ja sam odvezo 3 casa i izaso sam pred komisiju sad je to malo drugacije mene je kostalo 400 km sve komplet sa vozackom tad u to vrijeme sad ti je skoro 2000 sad ide sve po protokolu nastava testovi voznja polaganje kad su zasrali sa tim zakonom i svaku kategoriju poseno polazes pa cak i za auto prikolicu msm bzv :icon_confused:
 
Legend
Mozes samo testove poloziti, nakon sto napunis 18 polazes za B kategoriju i ides na obuku sa autom, kad to uspjesno polozis dobijes potvrdu i u dogovoru s auto skolom ides na obuku za C1 kategoriju, sedmicu dana obuke s kamionom, nakon toga polazes za C1 i s te dvije potvrde vadis vozacku. Kada prodje godina dana i budes imao iskustva u upravljanju kamionom od 3500 - 75000kg, dalje mozes polagati za C kategoriju, tako je bilo kad sam ja polagao prije 4 godine, ne znam jel ostalo isto...
 
Član
Vidim da su mnogi zaboravili jedu bitnu stvar, kandidat ima 17 godina, a 18. navršava u decembru sto je za nekih 9 mjeseci, a ljekarski mu vazi samo 6 mjeseci, tako da bi mu opet trebao novi ljekarski, bar je tako bilo u moj vakat prije 13 godina.
Uzmi testove lagano uci, pa kada ti ostane jos 2-3 mjeseca do 18 godine, onda sve redom odradis, da i sto neko rece prvo zavrsi licnu kartu. . .
 
Član
Druže, upravo se ganjam sa tim, i 100% tačne informacije ću ti dati.
Zavisi od instruktora hoće li te pustiti na časove vožnje da odradiš. Prvo moraš polagati za c1, pa nakon godine dana za c.
Nemoraš imati 18 god da bi izišao na testove, moraš imati samo ličnu i sa njom možeš, e sada ti je do instruktora hoće li ti pustiti da odrađivaš vožnju. Ja sam par puta išao sa instruktorom, da mi je da vozim iako nisam položio ni testove, što znači sve ti je do instruktora ;)
 
Član
ali kao sto rece GTI uzmi u obzir i ljekarski, njega vadis cini mi se prije polaganja testova, koliko se sjecam tako je bilo prije 5 god kad sam ja polagao, a predavat ces ga kad budes sve zavrsio u CIPS. uzmi u obzir da ti taj period ne bude veci od 6 mj, jer ces morati vaditi novo ako predje preko. bezveze da ne dajes ponovo 50ak KM ili koliko vec kosta sad...
 
Član
kavaz je napisao(la):
pa nazovi auto skolu i pitaj, tako ti je najlakse i najpouzdanije.
Semafor nazoves i kazu ti oni, imam mozda i broj ako ti treba ;)

hvala druze ... pitacu rodjaka sto radi u toj auto skoli cim ga vidim :)

Hvala na informacijama ... opet cu vidjeti sa svojim instruktorom o svemu :D:D:D:D
 
Član
Sad bio s 2 instruktora, oce jaran da polaze. Prvo uradis ljekarsko a onda ti treba kopija licne karte i prijava mjesta boravka da moze te instruktor prijaviti za testove nakon 15 dana od uradjenog ljekarskog. Et to ti je prvo sto ti treba
 
Top