Pitanje za ford motor 2.0 tdci

Pitanje za ford motor 2.0 tdci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Imam i ja Opel Astra 2001 1.7 Dizel dvoja vrata metalik crni tek registrovana, uradjen tek veliki i mali servis, zamjenjene kocnice, cijena 4,950 KM
 
Super Moderator
Ti naso nase majstore pitat za misljenje o kupovini forda hahah :) to je isto da ih pitas za misljenje oko alfe romeo. Vec je bila diskusija o tim hrdjanjima i ne bi se dalje raspravljo..
Nema tu odrzavanje dizni, turbine, zamajca i tako. Ne kvari se to tako cesto druze da ti sad svake godine moras nesto oko toga radit. Te stvari il valjaju ne valjaju. Ja sam na benzincu BMW-u nedavno mjenjo plivajuci zamajac tako da to nema samo dizel
Ako hoces brze auto uzmi ibizu 1.9 tdi i gas
 
Član
Ljudi bi najrađe auto koje troši ispod 5l, da je jeftino za održavat, a da ima ubrzanje jačeg benzinca!!!
To troje ne ide nikako,,,,
Po mom mišljenju auto približno tome je Ford Fiesta-Focus 1.0 ecobost ali opet to je već novo!!!
A kod starih auta se moraš za nešto odlučit...
Ja volim svoje auto iz razloga što je potrošnja prihvatljiva 7l, 110hp odlično pristaju težini, a za cijenu većeg kvara kupim još jednog istog Megana!!!
 
Član
Iz iskustva, previše zamaranja, oko kupovine. Bio sam gori od tebe, šta kako, skupo, ovo ono. Traži održavano auto, a ove price, dizne, turbo, zamajac itd.
Ne kvati se to tek tako, a i da se pokvari, pa bože moj, promjenut ce se. Ja prije godinu dana kupio audija b5, sa pd diznama, plivajucim i upitnim turbom, i za godinu osim udesa, promjenuo 2 manzetne na kinetickim i to je to. Samo trazi odrzavano auto i pun gas :D
 
Član
ne znam stvarno zbunjen sam totalno. mislio sam da je lako nac auto za pare al nije vala ni otprilike. gledo sam sad ovog pezoa, jebote auto 2007 godina moj golf iz 1981 godine je izgledo daleeeeeeeko bolje od njeg. auto rasuto svo a preslo svega 106 hiljada ... katastrofa jebote ... krajem sedmice imam ugovoren pregled ibize iz 2006 godine sto je presla 70 hiljada pa vidicemo kako ce ona izgledat ako do tad ne nadjem nista drugo ...

vama svima hvala na komentarima i na pomoci ... valjda nadjem sta da valja ...
 
Član
i ja sam htio uzet mondeo isti motor , i odustao , ne mislim da je loše auto međutim po mom nekom ukusu relativno skup auto za odrzavati , ovom zamajac otisao bio al sve ostalo extra raspitam se za zamajac 1.100KM znaci 1/5 auta , nisam mehanicki podkovan al znam da imaju problem s zamajcem i dizne. inace za te pare extra auto
zamajac je 600 KM bio prije 2-3 godine, ukupno sa ugradnjom oko 1150KM
 
Član
Ima komšija golfa 5 uzo ga novog i truhnu mu zadnji rubovi, viđo sam tonu novih auta, za koje se kao kaže da nemaju problema sa limarijom i truhnu... Ima i auta starih 20 godina koji nema hrđe, a ima starih 6-7 i truhla. Kod mene na mondeu isto ima na dnu vrata, sa unutrašnje strane malo hrđe, da mi se da da to malo šmirglam i sredim, ali mi se ne da :D Opet stvar ukusa, ja to gledam vako, razlika između mondea i pasata iste godine i opreme je bila 3-4000KM, za te pare, uradiš obje vage, kupiš rezervnu turbinu i dizne i uradiš set kvačila. A i na pasatu se može desit da ode ovo isto, i dešava se ;) pasat je dobar auto, ali dosta skup. isto tako komšija ima 5+ koji je sav izhrđo, rubovi, po vratima, po gepeku itd
 
Član
Imao sam mondea 2001 i sto se tice komfora i lezanja na cesti neprikosnoven je.Ono sto me natjeralo ga ga prodam jeste problem sa kvarovina i majstorima, mnogo sam ih promjenio i nisam nasao strucnjaka za to vozilo.Svi kad ga vide u cudu se nadju, kao vidi ovo!Mondeo ima manu ispod vrata na dnu znaju korozirati ali nista strasno ako se na vrijeme sanira.
 
Član
Jest kod forda iz 88 boljka, neznam sta pricas, fordovi od 2002 pa dalje nemaju tih problema. A eddo tebi je najbolje biciklo kupi sebi ;)
Daki, limarijom i lakiranjem se bavim vec nekoliko godina sa kolegom, znam sta pricam. Radili smo i 2005.+ godiste Fordova bez rubova, pragova, donjih dijelova vrata i sl. Vidim da ima i realnih ljudi koji priznaju.
Znam sta pricam.
Mercedesi su jos gori od Forda tih godina, C, Vito, Viano, Vaneo,..., katastrofa.
BMW E46 isto.
Da ne nabrajam,...
 
Legend
Pa sta mislis da si jedini koji zaradzuje od sprice.. ima kola koja su udarana i kasnije izbije, ali sva novija kola ako su uredna nebi smjela imat problema. To sto si kupio kola u salonu sa 0 kilometara neznaci da nisu udarana, al to je sad vec neka druga prica. Slikacu ti na svom autu od 2008 sto stoji ogrebotina i stoji kako stoji nije se napuhalo.
 
Član
Pa sta mislis da si jedini koji zaradzuje od sprice.. ima kola koja su udarana i kasnije izbije, ali sva novija kola ako su uredna nebi smjela imat problema. To sto si kupio kola u salonu sa 0 kilometara neznaci da nisu udarana, al to je sad vec neka druga prica. Slikacu ti na svom autu od 2008 sto stoji ogrebotina i stoji kako stoji nije se napuhalo.
Ne razumijes ti mene ocigledno. Znam da gajis simpatije prema Fordu, razumijem to. Samo kazem da je jako veliki problem Fordova ta prokleta limarija koja ne zavisi ni od kilometraze, ni od ogrebotina, ni od pranja, ni od kise, ni od Sunca,..., ne znam zasto je to tako, ali uglavnom dolaze Fordovi iz inostranstva pred tehnicki na krpljenje u BiH jer je puno jeftinije i samo kazem sta zateknem. Znam i ljude koji su GORE kupili nove Fordove koji se voze i dan danas, ali vec je bilo limarko-lakirerskih radova. Inace, jako dobar prijatelj mi radi u Fordu u Njemackoj i sam mi kaze da mu to nije jasno nikako (on ih je do sad krpio 5, 6 svojih), nije mu jasno da su auta u principu jako kvalitetna, ali lim nije, zasto, on ne zna.
E sad, druga stvar, sto se tice Forda, motori su im prva liga, pogotovu stariji modeli, stvarno nemam rijeci, dizel, benzin, bukvalno sipaj i vozi i to je to.
Noviji dizeli imaju tipicne dizelske probleme i to je kako naletis, da li ces ti, neko prije tebe ili neko poslije promjeniti plivajuci, dizne, turbo,..., to sve zavisi kako ti padne gra.
Ja bih Forda samo benzinca uzeo iako su rijetkost kod nas noviji modeli sa tim motorima, tako da je bolje uvesti neki 2.0 benzin, ruknuti plin i cao.
 
Član
Pa sta mislis da si jedini koji zaradzuje od sprice.. ima kola koja su udarana i kasnije izbije, ali sva novija kola ako su uredna nebi smjela imat problema. To sto si kupio kola u salonu sa 0 kilometara neznaci da nisu udarana, al to je sad vec neka druga prica. Slikacu ti na svom autu od 2008 sto stoji ogrebotina i stoji kako stoji nije se napuhalo.
daj nam molim te tu drugu priču otvori temu ako treba "0 kilometara ne znaci da nije udaren " stvarno ne zezam te il slicno zelim da cujem tu pricu kako zasto itd itd
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top