Pitanje u vezi Škoda Octavia 1.9 TDI

Pitanje u vezi Škoda Octavia 1.9 TDI

dobra oprema, auto je odlicno, i vrjedi te pare, vrjedi i dvije tri hiljade vise. i kod mene je octavia 2006 godina, ima manje opreme od teb ( nemam senzore, maxi dot display i ksenone). uzmi to neces se pokajat. kasko obavezno uzmi, odma prije nego je dovuces pred kucu/zgradu. ko god kaze da je kasko skup lud je
 
Administrator
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Joj ovih wagenovaca odma po passatu, pa i passati i oktavija sto kazu "isto sra*e drugo pakovanje", ja koliko vidim razlika je samo izgled a na svakom skodinom dijelu ima znak vw! Druze gledaj da ti sto boljes prodjes, ako je auto ocuvano, uzimaj bez razmisljanja!

upravo to sto je boldirano je tacno. Ocev dobar prijatelj radi kao sef servisa u škodi ovdje u tuzli i posto je moj otac ciljano isao na oct i taj mu prijatelj rece:"Ovo ti je isto kao golf, passat i oni su samo skuplji samo zbog onog znaka VW, a svi dijelovi su im isti." Jedina razlika je u izgledu i tom famoznom VW znaku jer nas narod ne vidi dalje od VW koji auta te marke i cini toliko precijenjenim...

Drug ti vidi da je auto ocuvano i ako uspijes spustiti koju stoju a i ako ne uspijes samo nek je ocuvano uzimaj ;)
 
Član
Ja sam isto na servisu čuo da se u škodama koristi tehnologija iz starijih modela audia i vw-a, pa čak i iz nižih modela vw-a u višim škode, ovjes g4 u octaviji...nez ja bih uzeo tu škodu dobra je oprema i sve ostalo ako bi se dala još korigovati cijena...najbolje ti je da sam odlučiš ako je auto u dobrom stanju nemaš šta razmišljati...a što neko reče kad sve sabereš to ti je više manje isto sranje...samo jedno skuplje jedno jeftinije...bolje i očuvana škoda nego sjeban pasat...
 
Član
Extra ponuda, nebi se dvoumio puno. Oktavija je extra autic, a ova koju spominjes ima super opremu. Ima da se navozas tog vozila. Vozim vw ali sam prije njega ima skodu, tako da znam o cemu se radi. ;)
 
Član
Streethunter28 je napisao(la):
Ispala mi je jedna ponuda:
Škoda Octavia 1.9 TDI 2006. godina, prešla 137000, kupljena i održavana u ASI, nije udarana, od opreme ima automatsku klimu, kožu, fabričke ksenone, parking senzore nazad, senzor za kišu,4 el. podizača, MP3 player, Maxi dot, Senzor pritiska u gumama, Alu felge 16 sa novim Dunlop zimskim gumama, naslone za ruku...
Ovih dana ističe registracija i nema nikakvu zaštitu.
Je li puno za nju dati 19000KM ?
Dobra cijena + odlična oprema (elegance + puno dodatnih stvari)..čak odlična ponuda.
Jedini problem kod ovih mašina je zamajac.

pitaj dal je mijenjan kuplung ..jer rijetko koja izdrži 150 000km a promijena ti je oko 1000 eura (bar tu kod nas HR u ovlaštenom)

obavezna proba auta prije kupnje.

da i..koja je boje auto ? :icon_smile:
 
Član
hakkler je napisao(la):
Streethunter28 je napisao(la):
Ispala mi je jedna ponuda:
Škoda Octavia 1.9 TDI 2006. godina, prešla 137000, kupljena i održavana u ASI, nije udarana, od opreme ima automatsku klimu, kožu, fabričke ksenone, parking senzore nazad, senzor za kišu,4 el. podizača, MP3 player, Maxi dot, Senzor pritiska u gumama, Alu felge 16 sa novim Dunlop zimskim gumama, naslone za ruku...
Ovih dana ističe registracija i nema nikakvu zaštitu.
Je li puno za nju dati 19000KM ?
Dobra cijena + odlična oprema (elegance + puno dodatnih stvari)..čak odlična ponuda.
Jedini problem kod ovih mašina je zamajac.

pitaj dal je mijenjan kuplung ..jer rijetko koja izdrži 150 000km a promijena ti je oko 1000 eura (bar tu kod nas HR u ovlaštenom)

obavezna proba auta prije kupnje.

da i..koja je boje auto ? :icon_smile:

evo kolega hakler uzeo mi rijec iz usta:D
ovo je idealna kilometraza za novi turbo i novi kuplung set sa dvomasenim zamasnjakom:icon_mad:
 
Član
Meni se ovo čini poskupo malo. Sutra da ga prodaješ ako ga platiš ovoliko, u gubitku si nekoliko hiljada jer neće moći otići za ove pare. Po meni je preskupo, a vi kako hoćete.;)
 
Administrator
pa brate mili koje god auto da kupis sutra si na gubitku prilikom prodaje... naravno ovdje se ne ubraja golf 2...
 
Član
takodjer mislim da je malo skupo, iako sam "skodas" :D jest elegance + ksenoni, koza, senzori... ali nije mi jasno nikako da nema zastitu, alarm i multilock sto je "standard"... da to ima, te registraciju koja ne istice, ok... realno milju manje vrijedi i da imas za zastitu, regu :icon_smile:
 
Član
Moj stari prije godinu dana kupio 407 hdi za te pare. Po čemu je pug bolji od ove škode? Po svemu:icon_biggrin:
 
Član
previse je presla za tu cijenu... racunaj da servis digne cijenu auta za 4-5, dakle taj auto realno vrijedi 15-ak milja
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Moj stari prije godinu dana kupio 407 hdi za te pare. Po čemu je pug bolji od ove škode? Po svemu:icon_biggrin:

Ima jedna prodaje se u mojoj blizini 14000km 2005 godište...pug 2005 i škoda 2006...da škoda bude skuplja 5000 nigdje veze
 
Član
pa sad je skoda ko vw, zato su i nabili cijene polovnim, ali jbg idu one opet :D :lol: :lol: a francuzi polovni su uvijek bili jeftini, pa komsija nije ni 14 platio 407, sve osim ksenona, navig. i koze ima....
 
Top