Pitanje: Kazna

Pitanje: Kazna

Član
Prosle godine, u septembru, okinula me kamera u Binježevu na 81km/h...nedavno mi dosla kazna,al zaboravio platit unutar onih 8 dana...Zanima me hocu li morat placat i onu "kamatu" od 20KM na tu kaznu? Neko mi rece da se na te kazne ne placa, a oni u MUPu mi nisu rekli nista konkretno, ne znaju ni oni? zna li neko provjereno,iz iskustva? vec me ta kamata kocila jednom kad sam prodavao auto, jedva skontali sta je,pa dok sam uplatio, morao njima nosit uplatnice...i opet tek ssljedeci dan ponistili to....ako trebam platit da platim odmah?
 
Član
na svaku kaznu se placa fiksna kamata od 20 maraka, naravno ako se prekoraci zakonski rok od 8 dana za placanje kazne ;)
 
Član
Svaku kaznu koju ne potpises odmah na licu mjesta placas 20KM prekoracenja ( preko 8 dana od kazne ), koju potpises mozes i prekoraciti tih 8 dana ;)
 
Član
Ja imam tu potpisanu jos od prije 5 mjeseci nisam je platio :D:icon_rolleyes:
Registrovao sam auto posle toga nisu nis govorili, jedino mozda kad budem mijenjo licnu il vozacku tad traze da se plati jel tak ?!
 
Član
adi187 je napisao(la):
Ja imam tu potpisanu jos od prije 5 mjeseci nisam je platio :D:icon_rolleyes:
Registrovao sam auto posle toga nisu nis govorili, jedino mozda kad budem mijenjo licnu il vozacku tad traze da se plati jel tak ?!

tak' je :D
 
Član
bas sam nekidan dobio savjet od cika cajca kad su me zaustavili zbog folija! Sve potpisane kazne mozete platiti u roku 3 mjeseca, tek' posle tog roka poreska preuzima kaznu na sebe i dodaje tih 20KM! ;)
EDIT: znaci, u roku 3 mjeseca platis kaznu koju si dobio i nece te zezati za 20KM!
 
Član
sub3r je napisao(la):
adi187 je napisao(la):
Ja imam tu potpisanu jos od prije 5 mjeseci nisam je platio :D:icon_rolleyes:
Registrovao sam auto posle toga nisu nis govorili, jedino mozda kad budem mijenjo licnu il vozacku tad traze da se plati jel tak ?!

tak' je :D

mozes izvadit i licnu i vozacku samo ne mozes produzit registarciju naravno ako je na tvom imenu auto :D
 
Član
znaci,da pripremim i cvaju:D
znam da je bilo da na neke kazne ne placas kamatu,nadao sam se da vrijedi i za saobracajne:lol:
hvala svima:cool:
 
Član
meni je prvo dosao neki papir da me uslikalo i da se javim u roku 8 dana, kad sam to predao tek poslije 2 mjeseca mi dosla kazna da platim
 
Član
Na sve kazne koje ne platis u roku 8 dana placas zateznu kamatu tj. Rok prekoracenja 20 KM. I NE mozes registrovati auto ukoliko imas kazni ako je na tebi! Prevesti mozes na neku drugu osobu, ali bitno je da ona nema kazni ;)
 
ja prvi put cujem da ima veze jesi li potpisao ili nisi :icon_question:
meni prosle godine napisali kaznu,ja potpisem i onda mi policajac kaze imas 8 dana da platis...znaci nakon sto sam potpisao,to mi rekao :icon_rolleyes:

ja sam platio u roku od 8 dana,tako da ne znam sta bi bilo da nisam,al ne bi mi bezveze govorio (osim ako ni on ne zna :D )
 
Član
evo ja sad iz policije.. otisao sam makzus da provjerim ima li tih 20KM nadoplate ili ne...

platio kaznu od prosle godine, onoliko koliko mi je na nalogu pisalo, ni marke vise i sve OK, nema vise kazne, znaci nikakvih +20KM ;)
 
Top