PITALICE

PITALICE

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ev nesto malo starije...dakle nalazite sa sa dva prijatelja u restoranu. racun glasi na 30KM, a posto je vas troje svi date po 10KM. medjutim, posto ste stalne musterije, sef kaze konobaru da vam vrati 5KM. posto konobar ne zna kako da vam podijeli 5KM, on uzme sebi 2KM a vama vrati po 1KM. dakle, dali ste 10KM, vratio vam je 1KM znaci dali ste po 9KM. 9x3=27 + 2KM kod konobara = 29KM ..pitanje je: gdje je marka??
 
Član
tarik_91 je napisao(la):
ev nesto malo starije...dakle nalazite sa sa dva prijatelja u restoranu. racun glasi na 30KM, a posto je vas troje svi date po 10KM. medjutim, posto ste stalne musterije, sef kaze konobaru da vam vrati 5KM. posto konobar ne zna kako da vam podijeli 5KM, on uzme sebi 2KM a vama vrati po 1KM. dakle, dali ste 10KM, vratio vam je 1KM znaci dali ste po 9KM. 9x3=27 + 2KM kod konobara = 29KM ..pitanje je: gdje je marka??
ispala nedje...
 
Član
tarik_91 je napisao(la):
ev nesto malo starije...dakle nalazite sa sa dva prijatelja u restoranu. racun glasi na 30KM, a posto je vas troje svi date po 10KM. medjutim, posto ste stalne musterije, sef kaze konobaru da vam vrati 5KM. posto konobar ne zna kako da vam podijeli 5KM, on uzme sebi 2KM a vama vrati po 1KM. dakle, dali ste 10KM, vratio vam je 1KM znaci dali ste po 9KM. 9x3=27 + 2KM kod konobara = 29KM ..pitanje je: gdje je marka??


Ma stani,ovo sad ispade kao igra brojeva. Ako je sef vec odlucio vratiti 5 km onda je cijena racuna 25 km + 2 km konobar=27 i svakome ostane opet po 1 km

25+2+1+1+1= 30

On kad im vrati po jednu km odmah na pocetku dakle automatski je uzeo sebi te 2 km tj. 10+10+10=30 -3=27 - 2KM ZA KONOBARA = 25 a to je cijena racuna
 
Član
Samo nesto da napisem, ja za ovo znam jos odavno, ali resenje neznam, moze da se resi prostom racunicom, ali neverujem da je tako jednostavno...a mozda i jeste :icon_question:
 
GTI 16V je napisao(la):
tarik_91 je napisao(la):
ev nesto malo starije...dakle nalazite sa sa dva prijatelja u restoranu. racun glasi na 30KM, a posto je vas troje svi date po 10KM. medjutim, posto ste stalne musterije, sef kaze konobaru da vam vrati 5KM. posto konobar ne zna kako da vam podijeli 5KM, on uzme sebi 2KM a vama vrati po 1KM. dakle, dali ste 10KM, vratio vam je 1KM znaci dali ste po 9KM. 9x3=27 + 2KM kod konobara = 29KM ..pitanje je: gdje je marka??


Ma stani,ovo sad ispade kao igra brojeva. Ako je sef vec odlucio vratiti 5 km onda je cijena racuna 25 km + 2 km konobar=27 i svakome ostane opet po 1 km

25+2+1+1+1= 30

On kad im vrati po jednu km odmah na pocetku dakle automatski je uzeo sebi te 2 km tj. 10+10+10=30 -3=27 - 2KM ZA KONOBARA = 25 a to je cijena racuna

al te Kjasif naucio :D

ugl. racunica cista ko suza , hajde slijedecu postavi , dosadno je , pa da malo mislim :icon_smile:
 
Član
9+9+9 je 27 i plus one tri marke sto je vratio je 30
one dvije se ne broje, one su vec uracunate

uglavnom obrnuto racunajte pa ce te skontati ko nije:D
 
Član
Ma Kjasif je zakon za matematiku :):):)

Evo nova : U sumi je staniste glodara i ptica ,sumar je izbrojio 126 nogu i 25 pticijih glava.Koliko je glodara u sumi???
 
19 glodara , 25 ptica ima 50 nogu , ostane 79 od onih 126 , a 79 kad podijelimo na 4 dobijemo 19 :icon_smile:

i mene je Kajsif ucio :D

jbg. boss , kad prije :D
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
19 glodara , 25 ptica ima 50 nogu , ostane 79 od onih 126 , a 79 kad podijelimo na 4 dobijemo 19 :icon_smile:

i mene je Kajsif ucio :D

jbg. boss , kad prije :D



Okle dobi 79 ???? :lol::lol::lol:

Aj dajte sledecu :D
 
Član
ae kad ste odgovorili da ne cekamo evo nova :icon_biggrin:

Kada ga imas ne treba ti a i da ga nemas sto ce ti. Ali ako ti zatreba a ti ga nemas nece ti vise nikada trebati. Sta je to?
 
papir , olovku i racunaj i vidjeces :D

evo jedna od mene , posto boss nije tu izgleda :icon_smile:

Na jednom su papiru napisana tri broja, a na drugom su papiru napisani zbrojevi po dvaju od tih brojeva. Što piše na prvom papiru, ako na drugom piše : 7, 10 i 13?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top