Peugeot 407 misljenja i savjeti

Peugeot 407 misljenja i savjeti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
prijatelj je imao 407 hdi motor
kupio ga je s nekih 160 000 km
sto uopste nije velika kilometraza . . .

auto jako lijepo izgleda udoban je i poprilicno fino ide . . .
medjutim imao je problema s turbinom koja mu je potpuno
otkazala crkla na 200 000 par hiljada gore dole . .. sto zasto kako ne znam

Iimas jednog 407 prodaje se na RF lizingu tamo kod zetre isto mu je kilometraza
oko 200 000 i crknuta mu je turbina . . .
 
Član
80kW je malo za ovaj auto, jako malo.;)

Što se tiče samog auta, urođenih mana nema, sve ti zavisi na šta naletiš.;)
 
Član
Pustite te mitove, veći motor za 4 deca, troši 2x više... benzinci troše najmanje na 1/3 špica obrtnog momenta, a dizeli na 2/3... može na ravnom slabiji motor, ali kad natovariš auto, žena, djeca, stvari, ići će kao prebijena mačka a trošit će 10l ;) P407 je limuzina ;) sa čipom je drugo auto :)
 

IGY

Član
prvo hvala svima na misljenjima
sto se tice motora znaci samo 2.0 HDI ili jace, sto se tice potrosnje onako cisto informativno me zanimala, jer ibiza mi trosi grad 10 do 11 otvorreno nesto ispod 7 pa do 8 sa agresivnijom voznjom

tako da ako mi gradska bude 7-8 ja sam na konju :)

1.6 necu iz jednostavnih razloga, ibiza mi je bila troma a prije ibize sam vozio gti sa 150 konja i prelazak na 60 mi je bio smrt, no sta je tu je.......

sto se tice radova na autu 99% da ce ici ogromne felge 19' ili 20' i to ce biti to, unutra muzikica i nista vise, tako da mi 1.6 na njegovih 1.5 do 1.7 zavisi od opreme sa 19' felgama je preslab
 
Član
komsija ima 1.6 hdi 2008 godina 110 ks , auto ide solidno al nije to to , motor nekako slabunjavo radi kao da se muci ipak tesko je auto a poslab motor za njega bolji izbor bi bio 2.0 ;) i rodjak mi isto vozi 2.2 hdi onaj od 170 ks mislim da taj motor 2 turbine koristi pa auto guzva asfalt 1,2,3,4 brzina lijepi za sjedista , potrosnja oko 10 litara a odrzavanje papreno :cool:
 
Član
607 2.2 hdi prosječna potrošnja 8.4 l. Auto kupljeno prije neka dva mjeseca,80% je gradska vožnja,Mostar,i sjebem se svaki put kad vidim da je prosječna 8.4 za toliko auto.Čisto informativno.
 
Član
ima moj prijatelj 407 sa 1.6hdi motorom, stvarno je masno platio, i sad pokusava da je se rijesi, ne da ispod cijene i nece je nikad prodat
ne moze da se pomiri sa cinjenicom da je popusio par milja maraka i et, a kako vrijeme ide popusit ce jos
raja se valjda vodi tim omjerom tezina i snaga, pa svi vecinom bjeze od tog 1.6hdi
 
Član
kod rodjaka je 407, 2.2 sa 170tak konja... dosad sto znam, mjenjao kugle i te neke stvari, jer ne stedi auto, pocesto gasa po losem putu, ovo ostalo sve redovni servisi ... koliko sam razumio stariji do 05" godista imaju nekih sitnih bojki, dok je na novijih to rijeseno... znam da je rodjaka nesto stop svjetlo handrlilo, ali glupost u sustini...

ide sasvim fino, :icon_biggrin: jedino sto nije bas za naganjanja po zavojima, "izbacuje ga... mada auto nije ni primarno pravljeno za toga, potezak na nosu, naprijed udobnost "francuska",

jedino nazad, :icon_rolleyes: za djecu ok i nize osobe :D neko krupniji, napati se ... onda krckanje plastika sto je meni za takvo auto malo cudno, :icon_rolleyes: ocekivao bit ce tisi unutra, ali garant ga je i nasa cesta malo vise rashabala...

a pola ce ih reci uzimaj, pola bjezi od toga... heh
 
Član
ako ti nije bitan prostor pozadi uzmi 407 coupe... meni su prelijepi... sto se tice mana i tih stvari pojma nemam al znam da je auto preudobno... ;);)
 

IGY

Član
GOLF TZ je napisao(la):
ako ti nije bitan prostor pozadi uzmi 407 coupe... meni su prelijepi... sto se tice mana i tih stvari pojma nemam al znam da je auto preudobno... ;);)

mah nije coupe vise za mene, trebace mi nesto sa 4 vrata :)
i ja bi njega najradije, ali nije to to
 
Član
ma nema brige sa 407icom,stari ima 2009 kod,samo pohvale,sve radi ko sat,nista se nije pokazalo ni zarulja pregorila,znam da ces ga pazit i cuvat,auto super drzi cestu,kazem pokusaj vozit u mene benzinac,volan ful direktan,udobnodst super ,izgled odlican,jos ak se malo ide sredit ono decentno,prelijep,unutrasnjost odlicna,nema da se vide tragovi koristenja i to,izdrzljivo
 
Član
Vozio sam 4 godine starog 407 1.6 hdi zadnje 2 godine. Auto nije da je ODLICNO vec je predobro. Iskusan sam vozac i sa svojih 40 godina zivota promijenio sam 16 razlicitih auta - zato ti ovo govorim iz licnog iskustva kako sa ostalim autima tako i za 407-icu.

Ovo auto nije ni sporo kao sto neki mislie - sasvim normalno - 110 Konja je optimalno za ovo auto. U njeg sam ulozio veliki i mali servis i zamijenio mu set kvacila sa zamajcom. Sa FAP filterom i turbinom NIKAD nisam imao problema. Iskreno - zao mi je sto sam ga prodao jer znam u kakvom je stanju bilo auto...

Ovi sto pricaju da je lijeno auto i tako to - NE ZNAJU a prave se da znaju i dijele savjete...moj jaran vozio ovo - moj jaran kaze ono!

Iz "licnog iskustva" savjetujem 1.6 HDi motor - trosice onoliko koliko ga vozis, na to ne gledaj ali u svakom slucaju spada u klasu manjih potrosaca. Registracija je oko 420 KM ali kao i na svakom autu novije generacije, moraces da ga odrzavas. Nije bitno da li vozis Audi, BMW, Passata, Seata, Fiata ili Mecku - cijene malih i velikih servisa na svim mladjim autima u istoj klasi su tu negdje otprilike iste.

Zamajac - sva auta od 2000 mislim pa na ovamo imaju taj fantomski "plivajuci zamajac" - njegov rok trajanja zavisi od agresivnosti voznje i spada u grupu potrosnih materijala koji se kad-tad mora mijenjati u sastavu sa setom kvacila (lamelom, korpom, lezajem). Nekad ode samo lamela ali slabo koji majstor ce ti dati garanciju na lamelu ako ne mijenjas i zamajac u kompletu. Prilikom kupovine upalis auto i rukom blago pritisnes papucicu kvacila - ako su vibracije na papucici jace ili ako prestaju na kratko pa se opet pojave - znaci zamajac je pri kraju. Isto tako kad pustas kvacilo prilikom kretanja u prvoj brzini, ako auto treska - zamajac je pri kraju.

FAP (Filtre A Particules) - da se razumijemo, to je u stvari isti filter kao sto koristi Volkswagen i Audi - tzv DPF (Diesel Particle Filter). Mislim, nije identicno isti ali im je funkcija ista. On se takodje ugradjuje u auta od 2005 ili 2006 pa do danas (mozda grijesim o pocetku) ali taj filter omogucuje autima EURO 4 ili EURO 5 normu izduvnih gasova. Posto kod nas svasta ima, tako imas i mogucnost da ga skines skroz naskroz za neku cijenu od 300 KM...jer sto ce nama ti filteri u Bosni...jel tako :)To je otprilike to.

FAP filter koristi neki aditiv koji se veoma rijetko dosipa a i skup je. Prilikom kupovine odes na dijagnostiku i nek ti dijagnosticar kaze koliki je procenat zacepljenosti filtera i koliko tekucine/aditiva ima u rezervoaru. Usput nek ti iscita sve parametre da vidi ima li kakvih vecih odstupanja. Eh - da ti kazem da vijek trajanja FAP filtera mozes produziti tako sto ces auto voziti npr trecom brzinom pri 4000 obrtaja - jedno 15 minuta....da ga "procepis" :)

Redovno odrzavaj i navozaces se....toliko.
 
Član
Imam ja 407icu 2.0hdi, stim da sam ja naletio na malo losiju po odrzavanju,jbg nisam mogao birati puno kada sam davao 406icu u racun...auto je perfektno, slabiji motor nebi uzimao od ovoga....
Ja sam od kvarova imao da mi je turbina riknula i sto sam neki dan promjenio dva selena...
Neznam sta bi ti naveo jos...budem cesto u sarajevu,pa ako hoces mogu te zvati da probas moju da se jos bolje upoznas...uglavnom neces pogrijesiti ako kupis ovo auto...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top