Otvoreno Prvenstvo BiH 2009 - Mostar II (26-27.09.2009)

Otvoreno Prvenstvo BiH 2009 - Mostar II (26-27.09.2009)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
HONEY je napisao(la):
2 Guru - koliko sam skuzio, druge kvalifikacije se voze ukoliko bude vremena za to? vozac ima pravo nakon prvih prijaviti jacu klasu ako zeli, ili ako je imao red light, izabrati klasu. ispravi me ako sam krivo informiran oko bilo ceg gore.

drugo, sada kada je otvoreno prvenstvo ponisteno, pretpostavljam da se i oko pravilnika mjenja nesto. treba li ista posebno za recimo klasu 10, roll bar i to?

i za tih 1000€, dali je potrebno oba dana recimo voziti 10 sec u voznji (ne kvalifijaciji) i biti najjaci u toj klasi, ukoliko tu bude vise njih?

serialgf je napisao(la):
niko se ne svadja ,a da ima navijacke atmosfere .Svima zelim sve najbolje sem liku koji je pre arogantan i koji jos nije zavrsio trku na 402 m pa nek se nadje...



a tko je taj ako mogu znati?



Kako su najavili prije, 1000eura ima najbrži u klasi 10. tj. Najbolje vrijeme u klasi 10 koje bude, NEBITNO je, bila to subota ili nedjelja...

NPR. Ako u subotu neko odvozi 10.777 i bude najbrže vrijeme dana u klasi 10, i taj isti u nedjelju bude u recimo klasi 13, njegova je nagrada ako niko u nedjelju ne obori njegovo vrijeme od subote... tj. 10.777.

Valjda je to više jasno svima.

pozdrav.
 
Početnik
OK. onda jos jedno pitanje da sve bude jasno do samog kraja.

sta ako takmicar klase 11 recimo u finalu odvozi 10.6xx i to bude najbolje vrijeme 10-ke ?

jer u finalu se moze probiti 0.5 sec, valjda je tako i na ovoj utrci pravilo. (znaci ako je 11 klasa, 10.5 sec najnize vrijeme dopusteno u finalu).

sta ako nikoga nije bilo u 10 klasi a to bude najbolje 10.xxx vrijeme postignuto na takmicenju? i sta ako recimo netko bude u 10 klasi, a odvozi 10.8xx (a onaj iz finala 11 recimo 10.6xx kako sam rekao)?
 
pa ja mislim da je vrijeme vozeno u klasi 11 (pa makar i u finalu) - vrijeme iz klase 11 ...

klasa 10 moze se ili voziti na kvalifikaciji ili prijaviti poslije kvalifikacija ..
za nagradu od 1000e potrebno je svakako to vrijeme potvrditi u trci, jer je to uslov za nagradu i ne gleda se vrijeme iz kvalifikacija...

razlika je samo sto ako neko odvozi 10 na kvalifikaciji i ne uspije to potvrditi u utrci, taj ima pravo na dnevnu nagradu od 500 KM za klasu 10, jer je zvanicno razvrstan u istu, a onaj koji upise klasu 10 i ne uspije potvrditi, njemu slijedi diskvalifikacija...

tako bi nekako to trebalo biti..
 
Početnik
silverstar je napisao(la):
pa ja mislim da je vrijeme vozeno u klasi 11 (pa makar i u finalu) - vrijeme iz klase 11 ...

klasa 10 moze se ili voziti na kvalifikaciji ili prijaviti poslije kvalifikacija ..
za nagradu od 1000e potrebno je svakako to vrijeme potvrditi u trci, jer je to uslov za nagradu i ne gleda se vrijeme iz kvalifikacija...

razlika je samo sto ako neko odvozi 10 na kvalifikaciji i ne uspije to potvrditi u utrci, taj ima pravo na dnevnu nagradu od 500 KM za klasu 10, jer je zvanicno razvrstan u istu, a onaj koji upise klasu 10 i ne uspije potvrditi, njemu slijedi diskvalifikacija...

tako bi nekako to trebalo biti..



sve je to skroz jasno i logicno.

samo me interesuje ova pomenuta situacija. pretpostavljam da za 1000€ nagradu svakako se mora startati u klasi 10 (znaci biti u nju svojevoljno prijavljen ili uci u nju kvalifikacijom) pa onda i odvoziti 10.xxx (s tim da ne bude nitko drugi brzi u 10), da je to pravilo, ali za svaki slucaj pitam i cekam odgovor organizatora da potvrdi tocno tako.
 
Član
HONEY je napisao(la):
2 Guru - koliko sam skuzio, druge kvalifikacije se voze ukoliko bude vremena za to? vozac ima pravo nakon prvih prijaviti jacu klasu ako zeli, ili ako je imao red light, izabrati klasu. ispravi me ako sam krivo informiran oko bilo ceg gore.

drugo, sada kada je otvoreno prvenstvo ponisteno, pretpostavljam da se i oko pravilnika mjenja nesto. treba li ista posebno za recimo klasu 10, roll bar i to?

i za tih 1000€, dali je potrebno oba dana recimo voziti 10 sec u voznji (ne kvalifijaciji) i biti najjaci u toj klasi, ukoliko tu bude vise njih?





Što se tiče kvalifikacijskih vožnji vjerovatno će se voziti 2 vožnje. Jedino smo se ogradili radi broja auta da možda (ali samo možda) nećemo moći imati drugu kvalifikacijsku vožnju ukoliko bude velik broj prijavljenih. Ali sigurno je da će biti dvije vožnje ako bude do 80 auta. Preko tog broja prijavljenih je već upitno ali ćemo vidjeti.

Što se tiče izbora jače klase i Rl na kvalifikacijama tu si u pravu. Samo izbor klase znači DA VOZAČ U PRVOM KRUGU IZABRANE KLASE MORA ODVESTI VRIJEME IZABRANE KLASE, JER U SUPROTNOM SLIJEDI DISKVALIFIKACIJA.

Pravilnik Prvenstva se u globalu koristi za našu trku, ali što se tiče roll bara nećemo praviti problem ako ga nema jer nsimo pravili novi pravilnik za našu trku. Ali mislim da svi vozači u takvim autima u prvom redu radi sebe ugrađuju roll bar. Kaciga je u svakom slučaju obavezna u toj klasi.

Da bi se konkuriralo za nagradu od 1000 eura u klasi 10 mora se voziti u toj klasi. Znači možeš u kvalifikacijama odvesti 10,... pa da autaomstski ulaziš u tu klasu, ili izabrati tu klasu ili da iz 11 klase u toku vožnji probiješ u klasu 10. Nebitno je da li ćeš oba dana voziti u toj klasi, bitno je da imaš vrijem u vikendu u toj klasi i ako budeš najbrži dobivaš nagradu od 1000 eura.

Ako u klasi 11 u finalu odvezeš 10,500 - 10,999 to je prvo mjesto u klasi 11 i ne dobiva se za to nagrada od 1000 eura jer se ne radi o probijanju u klasu 10. Ali ako bi u finalu odvezao 10,499 ili brže onda bi se radilo o probijanju u klasu 10 i konkurirao bi za nagradu u klasi 10 (osim ako bi se radilo o probijanju dvije klase jer onda slijedi diskvalifikacija bez obzira na rekord).

Silvestrov je odgovor na tvoj upit također točan.
 
Član
da pitam jedno pitanje hoce li biti trening voznja i hoce li to vrijeme biti uzimano u kvalifikacije?hvala unaprijed
 
Član
zlatani je napisao(la):
da pitam jedno pitanje hoce li biti trening voznja i hoce li to vrijeme biti uzimano u kvalifikacije?hvala unaprijed

Evo da definiramo i to pitanje.
U konsultaciji sa mjernom službom dogovorili smo da prva vožnja bude testna ili trening vožnja, a druga vožnja će biti službena kvalifikacijska za klase. Eto to je to.
Sejo je rekao da je ovo jedan ustupak vozačima da vide kako se auto ponaša, jer njihov semafor ne mjeri vrijeme na stazi kada se napravi RL, pa neka vozači malo ležernije mogu odvesti prvu trening vožnju.
 
Početnik
evo danas bio u Mostaru na pisti i dogovoreno

bude dB drag


klase prema pravilima dB drag asocijacije

pravila na http://dbdrag.REMOVEcaraudio.ba

ponudjene klase

Street A - s izuztekom maximalne zapremine akumulatora , 2x 25 ili 1x30cm , 1akumulator i 1 pojacalo

Street B - 2x 30cm , ili 1x38cm , 2 pojacala u linku , 1 akumulator

Street C- 2 akumulatora ili akumulator + kondenzator , 2x 38cm ( sto jos nisam vidio ) do 4 pojacala ,

strret open - vise od 2 akumulatora, oprema koja ne moze stati u gepek, napon preko 14,4 itd itd


startnina 25KM, prijave se primaju od 9 do 11 h , ako neko zakasni prezivjet cemo

nagrade ,

1 mjesto : pehar + 100% kotizacije od klase ( znaci 4 takmicara u klasi = 100km u kesu )
2 mjesto : pehar
3 mjesto : pehar


sve informacije na PM
 

IGY

Član
puh kud ne mogu brpati
kako me nekad ponese sve bi opet prepravio da brpnem jos koji put :D
 
Član
striko je napisao(la):
Dolaze i splićano POZDRAV MRVICI!!!!!!!!!
Znači i Striko dolazi sa svojim turbakom i ostali.:cool:

EVO KONAČNOG PROGRAMA VIKENDA U MOSTARU 26. I 27.9.2009.:

SUBOTA 26.9.2009.

UTRKE UBRZANJA NA 402 METRA:
* 08:00 – 10:30 – Prijava natjecatelja i tehnički pregled vozila
* 10:30 – 10:45 – Sastanak sa vozačima
* 10:45 – 12:00 – Kvalifikacije
* 13:00 – 18:00 - Natjecanje po klasama i finalne utrke po klasama
* 18:00 PROGLAŠENJE POBJEDNIKA I DODJELA NAGRADA

dB DRAG:
* 09:00 – 11:00 – Prijave natjecatelja
* 11:00 - 13:00 – Natjecanje
* 14:00 PROGLAŠENJE POBJEDNIKA I DODJELA NAGRADA
-----------------------------------------------------------------------------------

NEDJELJA 27.9.2009.

UTRKE UBRZANJA NA 402 METRA:
* 08:00 – 10:30 – Prijava natjecatelja i tehnički pregled vozila
* 10:30 – 10:45 – Sastanak sa vozačima
* 10:45 – 12:00 – Kvalifikacije
* 13:00 – 18:00 - Natjecanje po klasama i finalne utrke po klasama
* 18:00 PROGLAŠENJE POBJEDNIKA I DODJELA NAGRADA

STYLING:

* 07:00 – 10:00 – Prijem vozila
* 10:00 – 10:15 – Sastanak s natjecateljima
* 10:15 – 12:00 – Ocjenjivanje vozila
* 12:00 – 13:00 – Revijalni krug po pisti i ocjenjivanje vozila od strane
publike u Predstartnom prostoru staze
* 14:00 – 15:00 – PROGLAŠENJE POBJEDNIKA I DODJELA NAGRADA
 
podgrijavanje atmosfere 23476589 dio :icon_twisted:

evo jos par najava za mostar..

na jednom prijateljskom forumu Dario Konopek je najavio dolazak sa svojim kadett-om C (kao moj :cool:) ali turbo ;).
S njim dolazi i Vlado Moravek - Opel Kadett E V8 !!

pored toga javila mi se i ekipa iz Srbije i takodjer najavila moguci dolazak !!

dakle, za sve koji vole SR, a ne idu na trke van BiH, evo idealne prilike da vide skoro sva najatraktivnija auta trenutno na jednom mjestu!!
Ova trka se definitivno ne propusta!!

PS
jos samo 13 dana...

:123::cool::123:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top