organizovanje instalacije

organizovanje instalacije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eh, ovako, hocu da radim wire tuck, da sakrijem svu instalaciju i vecinu dzidza midza da motorni prostor izgleda clean i oragnizovan.

Zanima me gdje bi mogao kupit ovo, kao neka pletena stvar u koju se omotaju kablovi, samo jednom sam to vidio uzivo, kod nas, na zicama od napajanja kod mene u komopjuteru i to samo na tome, ni na jednom vise, jer je napajanje neko kvalitetnije

Dakle ovo crno cudo

TuckHarnesses039.jpg


056.jpg
 
Član
Zove se Cable-Sleeve i uglavno se koristi za organizovanje kablova u racunaru prvenstveno za napojne jedinice, ali i za sve ostalo, a na kraju ga vezes sa termo buzirom i to sve izgleda pravo uredno. Jako popularno u case modding svijetu.

Ovaj lik ima najbolje Sleeve za racunare:

http://en.mdpc-x.com/mdpc-sleeve.htm

Samo ovaj sleeve ti i nije bas nesto temperaturno otporan, znam kada sam kablove presvlacio u racunaru pa postavljao termobuzir morao sam bas ono paziti kada sam ga grijao jer se sa toplotom i sleeve polako deformisao.
 
snake skin, koristi se naveliko u car audio sistemima koji su slozeni po PSu.. pitaj muhu kako su ti rekli, koliko me pamcenje sluzi cijena je oko 2-3€ po metru, bar nekad bila..
 
Član
ovo uzimao u hrvatskoj, prvi put davno, dok su druga djeca lizala sladole po plazi, ja trazio sta ima interesantno za sredivanje kompa :D tamo u vecini bolje opremljenih radnji ima, a mora biti negdje i kod nas...

oni to zovu vanjski oplet, navlaka za kablove, ugl. tako nesto,;

http://www.dacco.hr/shop/kateg/dodatna_oprema_268/?page=1
 
ok, fala momci, probat cu ovo gdje Tibor reko, ako vrse dostavu na adresu super, cura mi je u Hr pa mogu njoj poslat.
Bome nije jeftino cudo, 20 maraka 2m
 
Legend
erol_brcak je napisao(la):
ok, fala momci, probat cu ovo gdje Tibor reko, ako vrse dostavu na adresu super, cura mi je u Hr pa mogu njoj poslat.
Bome nije jeftino cudo, 20 maraka 2m

nije Tibor, nego Limpi:D
 
Član
edoze je napisao(la):
kod mene na kablu od woofera ima to,30-tak cm,kupio woofer od IGYja,pa pitaj ga odakle mu :D

Pito sam ja vec igya za to , kad je on to ugradjivo nije se moglo ni kupiti na metar nigdje nego i on skuplkjo od neispravnih xenone i druge elektronske opreme gdje su bili omotani ti kablovi pa skido sebi ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top