----Opel---???

----Opel---???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Opel Garage

Dosle su konacne vijesti...blok je ostecen jako,treca stublina iskopana,klipa fali komad.Mora ici prva specijala.Glava jos nije stigla sa ispitivanja,al izgleda da je dobra.Znaci,bice troskova velikih,turbak ce dugo biti u radioni.Na motor ide sve novo.Ne da mi se uzimati drugi blok,jer mora imati papire,moja glupa drzava jos to trazi..... :mad: Tako da se vidimo na proljece,bice sigurno mjesec i po u radioni dok iskupim klipove, karike,ventile,letece,podizace,obrada glave,radilica,klipnjace.....uffffff...
Dobra stvar je da cu dobiti garanciju do 100.000 kilometara.Trosak?Jos ne znam.....
 
Član
RE: Opel Garage

Stigla glava,otisao samo jedan sic ventila.Blok poslan na provjeru,koliko ce se busiti i kako.Vidjecemo.....Pocele pripreme za proljetni izlazak na cestu.
 
Član
RE: Opel Garage

Omega mi je priredila neprijatno iznenadjenje.I to pred odlazak u Karlovac,jedan dan.Nakon jednog preticanja izgubila je snagu i motor je bukvalnoi prolupao...kao da cekicima udaraju pod haubom.Srecom,ugasio sam odmah,inace....mislio sam da je bog zna sta.Kad sam otvorio motor,vidio sam da ''srecom'' dihtung glave nista ne valja,a presao je samo 15000 km.
blockpr2.th.jpg

Pukao je izmedju prvog i drugog cilindra i zapinjao je za drugi klip u prolazu.Da nisam odmah ugasio,svasta bi bilo.
No najvece iznenadjenje slijedilo je nakon popravke ,i to po pitanju potrosnje.Malo smo podesili pumpu i paljenje,ler ventil.Uvijek mi je malo vise trosila,al nisam obracao paznju,posto je plin.Izgleda da onaj prvi dihtung nije uopste valjao .Potrosnja se drasticno smanjila,ler je pao sa 1.3 na cak 0.7-0.8 l/h,a prosjecna potrosnja pala sa 10.2-4 na 8.3-8.5.Nevjerovatno_Ovo je prosjek sa otvorene ceste.

Nikad je nisam uspio spustiti ispod 9.5.
 
Član
RE: Opel Garage

Stiglo svasta,malo se islo u Karlovac....Malo lampe,malo kopce za haubu i stigao je i ostatak cukica.Tnx to Ico,Detroit & Jashim.
Jel ima ko jaci?:lol: :lol: :lol:
 
Član
RE: Opel Garage

svaka cast na radovima...
koliko kostaju one kopce za haubu otprilike???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top